Обложка канала

Спілка мертвих юристів. Страница 14

Салют юристопотамы. Я собираю тут все то, что в нашей юридической профессии не скучно: лигалтех, маркетинг, новые формы юридиче кого бизнеса, и вот это вот все

  • Спілка мертвих юристів

    300 тисяч мішків для трупів самі себе не куплять. Тож, хто там цього місяця ще не донатив на потреби ЗСУ, ось тут можна закинути разовий або щомісячний благодійний внесок на могилізацію наших відʼємно притомних сусідів 👇 www.deadlawyers.org/donejsh…a-armiyu Нагадуємо тим, хто не в курсі: ми тут у Сіплці мертвих юристів не тільки шуточки жартуємо про різні там львов- та інші відомі вам гейти. У нас працює велика команда волонтерів, які щодня щось дістають, купують і підганяють для ЗСУ.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Шифра О'Лірі, суддя від Ірландії, обрана президенткою ЄСПЛ Вона заступить на цю посаду 1 листопада, замінивши на ній Роберта Спано, суддю від Ісландії, суддівські повноваження якого закінчуються цього року. Цікаво, що лише зараз, вперше за 63-річну історію функціонування Суду, його очолить жінка.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​⚡️Ого Щойно суддя Верховного Суду Олена Кібенко написала у своємо ФБ, що Богдан Львов скликав збори суддів сьогодні на 12:00. На цих зборах судді не проголосували про включення до порядку денного питання про недовіру. Пані Кібенко вважає, що ці збори відбулися не дужче правильно, а відтак запустила збір підписів за скликання ще одних зборів суддів КГС ВС. Дослівно: "Звернення про скликання зборів суддів 15.09.2022 журналістами проєкту "Схеми" (Радіо "Свобода") була оприлюднена інформація, яка свідчить про наявність у Голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду громадянства російської федерації та незадекларованої квартири у Москві (частка 1/2 є власністю дружини). На зустрічі з суддями та працівниками апарату, яка відбулась наступного дня (16.09.2022 о 12.00), а також на своїй сторінці у фейсбуці Богдан Львов цю інформацію спростував. На загальних зборах, скликаних на 19.09.2022 на 12.00 за ініціативою самого Богдана Львова, повідомлення про яке було отримано лише за дві години до зборів, обговорювалось включення до порядку денного питання про довіру чи недовіру голові суду, втім, воно до порядку денного включено не було. На наш погляд, голова суду не може самостійно ініціювати питання про висловлення йому недовіри, керувати такими зборами, формувати порядок денний "з коліс", оскільки це прямий конфлікт інтересів. Хочемо підкреслити – ми впевнені, що це питання має бути розглянуте зборами суддів Касаційного господарського суду з дотриманням вимог закону та процедури. Ми не стверджуємо, що голова Касаційного господарського суду Богдан Львов є громадянином рф або мав там нерухомість. Ці факти якнайшвидше мають бути встановлені компетентними органами. Але такі звинувачення, підкріплені документами, є занадто серйозними і не можуть бути проігноровані. Небажання самого судді час розслідування скласти повноваження голови суду, мотивуючи це тим, що саме через бажання зайняти його крісло і з'явилось це розслідування, залишає єдиний можливий варіант подальших дій – збір підписів за дострокове звільнення його з посади. Відповідно до вимог ст.42 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" ми починаємо збір підписів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за скликання зборів суддів для вирішення питання про дострокове звільнення судді Богдана Львова з посади Голови касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Пропонуємо скликати збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду на 26 вересня 2022 року на 10.00 для обговорення вказаних питань з наступним порядком денним: 1. Про дострокове звільнення Богдана Львова з посади голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. 2. Про визначення тимчасово виконуючого обов'язки голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" голова касаційного суду може бути достроково звільнений з посади за ініціативою не менш як однієї третини від загальної кількості суддів відповідного касаційного суду шляхом таємного голосування більшістю голосів суддів відповідного касаційного суду. Звернення є відкритим для приєднання для всіх суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. 19 вересня 2022 року"
  • Реклама

  • Спілка мертвих юристів

    ​​Кіноклуб Сьогодні о 17:00 дивимося певне кіно у буквально андеграундному кінотеатрі KINO42, що на Подолі. Перегляд буде супроводжуватися вживанням запашного (не тільки ж каві завжди бути запашною) новозеландського білого Совіньону. Потім обговорюємо, потім, можливо, пройдемося до найближчого бару і там стінка на стінку порубаємося із екзистенціалістами. Ще є 15 вільних місць. Якщо хто цьго разу хоче пройти без донату, то не соромтеся, всяке бува, напишіть мені у приват. Ну а всі інші перед походом намацайте будь ласка відповідні кнопки з донатами нижче. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    Наші сусіди по каналу ЮрСюр роблять якийсь онлайн на Ютубі. Що буде, не уявляємо. Але ми читаємо і любимо цей канал, тож подумали, може всі разом зазирнемо, що там буде? Стартує вже от зараз -- https://youtu.be/wXzWMn3zCps
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Памʼятаєте, Діма Кулик із Nextiva роздавав ноутбуки для військових? Каже, успішно роздав: "Привіт! Від нашого анаунсменту в Мервих вийшов феєричний ефект, *** [дуже багато] запитів, всіх розставили по пріоритетності (ЗСУ важливіше за тероборону), все з техніки роздали, як гарячі пиріжки". І от Діма каже, що хоче роздати ще і меблі: -- офісні столи, -- стільці, -- перегородки, -- столики, -- тощо. Якщо кому тре, то пишіть Дімі напряму -- @dykulyk.
  • Спілка мертвих юристів

    Коментар Анни Бабич щодо, як ми розуміємо, нашої позавчорашньої публікації. Коментар Аня опублікувала у себе на ФБ. Публікуємо його без дозволу, але і без змін: "Уже другий тиждень певні псевдожурналісти розбурхують стурбовану громадськість страшенно важливою новиною - позбавлення мене прав нібито за п'яне водіння. Спочатку новина мала ефект лише на невелику групу молодих юристів, кульмінацією чого стала пропозиція прострелити мені ногу, але замовник, ймовірно, продовжує вимагати відпрацювати завдання ширше і глибше (можливо, хоче другу ногу 🙄), тому хотілося б внести кілька пропозицій:  1. Не за п'яне водіння. Протокол складено та рішення суду відповідно за те, що я ніби-то відмовилася проходити тест на алкоголь. Є запис із камер, який підтверджує факт, що я не відмовлялася це робити багато разів. Але суд, який слухав справу у Києві 1го березня 2022 року, не побачив цього. Воно й зрозуміло – того дня було 13 повітряних тривог та атака на Київську телевежу. Ворог стояв під Києвом. Одним словом, розгляд був належним, повним і неупередженим. Про повідомлення про засідання навіть можна не згадувати.  2. Передбачаючи питання стурбованої громадськості: ця ситуація, матеріали справи, записи та інші питання – це моя особиста справа. Публікувати їх не планую.  3. Публічним засуджувачам і тим, хто намагається підкидати дрова в це згасаюче багаття, бажаю, щоб ваша дружина, дівчина, донька чи мама ніколи не опинилася в ситуацію, коли пізно ввечері за нею буде довго їхати машина патруля, зупинить в темному місці за нібито порушення проїзду перехрестя (якого там немає від слова зовсім), довго вимагатиме якісь документи (хоча є ж Дія), всіляко морально знущатиметься (бо ти дівчина і ти сама), заглядатиме в сумочку і вимагатиме врешті решт кинути в темному безлюдному місці машину і проїхати кудись «задуватись».   4. AEQUO веде багато складних справ. Наш правовий захист «перейшов дорогу» багатьом людям, які здатні і мають змогу чинити будь-які провокації. Особливо щодо мене. Я завжди готова до такого розвитку подій. І не шкодую, що між варіантами бути пограбованою, травмованою, приниженою чи закінчити той вечір ще в якійсь незапланований спосіб я отримала саме це. Смішно, але патруль просто поїхав кинувши нібито п'яного водія самого з машиною на дорозі. Це красномовно.   5. Засуджувачам, які стверджують, що я вже могла переїхати п'яною як мінімум 10 малолітніх дітей (і ймовірно з'їла їх після цього), охочим прострелити мені ногу, та іншим борцям за грошові знаки: для нанесення мені каліцтв прошу призначити час розправи, єдине - буду вдячна, якщо це станеться у мене в офісі. Там мені зможуть надати медичну та правову допомогу одразу ж. 6. Як часто буває, така ситуація приносить і щось хороше. Вона ще раз підсвітила, як кострубато працюють деякі псевдо-медіа, виконуючи замовлення своїх грантодавців та їхніх клієнтів, прикриваючись публічним інтересом. Страшенно зворушена, що я публічно важлива. Але закликаю представників юридичної професії, які слова етика та здорова конкуренція розуміють у незбоченому значенні, припинити співпрацю та жодні контакти з такими псевдомедіа.  7. І нарешті користуючись такою приємною увагою до моєї персони зараз, прошу, будь ласка, задонатити на автівку для перевезення поранених 🙏 Мій близький друг зараз на гарячій ділянці. Найстрашніше для наших сміливих хлопців та дівчат - це повернутися калікою та впасти хворим на руки сім'ї. Правильна автівка збільшує у рази шанси поранених повернутися живими та здоровими. Посилання на банку у першому коментарі. Дякую!   Слава Україні!"
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Володимир Копоть закрив Monitor.Estate Володя запиляв проєкт у 2017 році разом із партнером, який виконував роль СТО, Олександром Радзишевським. У 2018 році вони пройшли інкубацію Open Data Challenge у 1991 open data incubator (і написали про цей досвід текст). У 2019 проєкт переміг у Aequo Legal Tech Challenge в номінації tech. 10 вересня 2022 Володя написав у ФБ, що проєкт закрився. У пості він назвав кілька причин для закриття: "- [не вдалося] уберегти людей від Укрбуду. Хоча ми намагалися. Чесно. Але білборди «найбільшого» забудовника важили більше, ніж наша експертиза. На жаль. - [не вдалося] масштабувати проект до національного рівня і стати найкращими з найкращих. Ми до цього йшли. А треба було бігти. - [не вдалося] залучити вчасно інвестиції, які б нам допомогли масштабуватися. - [не вдалося] пережити закриття відкритих даних. Для нашого проекту – це було паливо, яке дозволяло створювати нові продукти і робити корисні речі". Кілька днів тому вийшла стаття на AIN.UA, у якій Володя все ж головною причиною для закриття назвав закриття відкритих даних. Особисто мені жаль, що проєкт закрився, бо ми тут разом із Kyiv Legal Hackers збираємо лігалтех стартапи, які пережили війну, або народилися після вторгнення, але шось не дуже їх багато. Але на то він і бізнес, щоб хтось закрився, а хтось вижив. Закрити стартап, як свідчить мій скромний досвід роботи зі стартапами, це чудовий, хоча і неприємний, досвід. Така історія потроює твою досвідченість як підприємця і збільшує вірогідність зробити наступний успішний проєкт у десять разів (цифри приблизні). Давайте накидаємо Володі вподобайок. Він сильний і точно не потребує їх, але все ж буде приємно, думаю. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    У процесі підготовки одного тексту дізнався дещо, чим треба обовʼязково поділитися, бо інакше нічого не станеться. 1) У "ДНР" є свій закон про адвокатуру. Я зробив порівняння із російським законом у Ворді (бо я впевнений користувач MS Word!) і відрізняєтсья він рівно на назву країни. Ще трохи участині формування органів самоврядування. Кому цікаво, то ось тут можна скачати шедевр копіпасту. 2) Кримінальний процесуальний кодекс у "ДНР" теж є, але він не прям повністю скопійований з російського. Наприклад, у КПК "ДНР" немає презумпції невинуватості. Вимоги щодо обовʼязкової участі у справі захисника теж немає. Ось тут на Адвокатській вулиці є матеріал із порівнянням двох кодексів. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    ЗАЯВА про спростування недостовірної інформації 15 вересня 2022 року в засобах масової інформації поширено відомості про нібито наявність у мене російського громадянства та можливий, у зв’язку з цим, вплив на розгляд судових справ. Водночас мені така інформація стала відома ще 13 вересня 2022 року під час інтерв’ю з журналістом. Ця інформація дійсності не відповідає та є «фейком». Громадянства росії (як і паспорта та податкового номера) не отримував, не мав і не маю. Працюю суддею України майже 30 років. З квітня 2014 року очолюю касаційну інстанцію господарської юрисдикції. За ці роки судом розглянуто багато господарських справ: про стягнення великих сум (зокрема, з газпрому стягнуто більше 170 млрд. грн на користь України, міноборони росії відмовлено в стягненні з України більше 3 млрд. грн); із поверненням державі (в особі Фонду державного майна України, Міністерства оборони, «Укроборонпрому») від комерційних структур нерухомого майна, земельних ділянок, об’єктів військового призначення (зокрема, аеродрому під Києвом, шпиталю); задоволено багато різноманітних позовів органів прокуратури (у тому числі й САП), НАБУ до олігархічних груп тощо. Жодного випадку надання переваги росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було. Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб. За таких обставин 15 вересня 2022 року, ще до поширення ЗМІ відповідної інформації, я звернувся з цього приводу з офіційною заявою до правоохоронних органів. Категорично засуджую агресію росії проти нашої країни та разом з іншими допомагаємо усіма можливими засобами ЗСУ перемогти ворога. (Богдан Львов опублікував цей текст у ФБ 10 хв тому).
  • Спілка мертвих юристів

    У Богдана Львова є паспорт громадянина рф, написали кілька хвилин тому «Схеми: корупція в деталях». Сюжет: https://youtu.be/wxuaWzo9CmY Ми не перевіряли, сідаємо дивитися ютуб, як оце і ви.
    Суддя з російським паспортом: «Схеми» виявили громадянство РФ у судді українського Верховного суду

    Богдан Львов – заступник голови українського Верховного суду та очільник Касаційного господарського суду у його складі. У 2017 році, під час конкурсу до цього суду, він зазначив у своїй анкеті, що не має громадянства іншої країни. Але «Схеми» встановили, що це не відповідає дійсності. Насправді суддя Богдан Львов, окрім українського, має громадянство іншої країни. А саме – Російської Федерації. Обіймати державну посаду, маючи громадянство іншої країни – не просто заборонено українським законом. Після 2014 року, наявність паспорта громадянина РФ у представника влади України – природно викликає запитання більш серйозного характеру – про те, в інтересах якої з двох країн він працює? За яких обставин український суддя Богдан Львов отримав громадянство країни-агресора? Чому не відмовився від нього ані після 2014 року, ані після 24 лютого 2022 року? «Схеми» поставили ці запитання судді напряму. Автори: Наталка, Седлецька, Георгій Шабаєв Редакторка: Кіра Толстякова Головна редакторка: Наталка Седлецька Підписатись на YouTube канали Радіо Свобода Радіо Свобода Україна: http://bit.ly/radiosvoboda-ukraine Програми та трансляції: http://bit.ly/radiosvoboda-youtube Ми у соцмережах https://www.facebook.com/radiosvoboda.org https://twitter.com/radiosvoboda https://instagram.com/radio.svoboda https://telegram.me/svoboda_radio App Store http://bit.ly/RadioSvoboda-AppleStore Google Play http://bit.ly/Radiosvoboda-GooglePlay #схеми #російськийпаспорт #суддя #БогданЛьвов #РадіоСвобода

    YouTube
  • Спілка мертвих юристів

    Ми облажалися У віторок у нас вийшов текст про російських вчителів і неправильну кваліфікацію злочину від Верещук. Ось він. Так от, сьогодні ми зʼясували, що ніхто не затримував ніяких російських вчителів. Сумніви у тому, що це правда, я побачив десь у коментах під чиїмсь постом. Я попросив Начальника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту ОГП Юру Білоусова прокоментувати, чи правда, що вчителів не затримували. Він сказав, що дійсно жодного вчителя не затримували. Тому я мушу вибачитися за те, що сприйняв це як доконаний факт. Зараз я розумію, чому коментар пані Верещук із кваліфікацією злочину був лише на зливних бачках і на сайті страна.уа. Я, до речі, питав у Верещук, чи дійсно вона дала странє коментар, вона прочитала запит, але не відповіла досі. На сайті страна.уа досі висить ця стаття, Вона опублікована 12 вересня, за день дого, як текст вийшов в нас (шукайте через vpn, з України сайт не робе, бо вони гівноїди згідно із законодавством). З іншого боку, не можна не відмітити якість цього фейку: -- про цю історію ввечері 13 вересня написала Ліга.нет, -- ввечері 13 вересня текст із коментарем Верещук вийшов на сайті КМУ, -- про те, що російських вчителів затримали, написало також BBC. Але вони писали про те, що російські правоохоронці порушили за фактом цього затримання кримінальне провадження. Знову ж таки, факт затримань вчителів вони під сумнів не ставили. Я не перевірив всі факти, хоча мав можливість звернутися в ОГП. Вибачте ще раз. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Між двома папаротями падає ватман, що ти будеш робити? Правильно, йти на -- кіноклуб з Іваном Міщенком vol. 4 Ваня сказав, що попередній анонс був занадто унилий, непевний і невідповідний, тому, як він думає, прийшов лише кожен другий із тих, хто міг би. Можливо. Цього разу ми хотіли запустити анонс без підводки взагалі, щоб показати Івану, що не у анонсі справа, а у тому, що кликати людей на подію в обід пʼятниці це все одно, що не кликати взагалі. Але ж тоді ми мали б пояснити, чому без підводки, що вже само по собі стає підводкою. Ми не знаємо, як вибратися із цієї логічної пастки, у яку самі себе загнали, тому одразу перейдемо до справи. Цієї неділі збираємося о 17:00 у KINO42 що на Подолі. Ви можете запитати, чому саме о 17? Це ж очевидно, бо 100ʼ000ʼ001 ділиться на 17. Назва фільму тут десь зашифрована, його і дивимося. Потім обговорюємо. Потім ми зазвичай ходимо на афтепаті у Pink Freud, але не обіцяємо, бо часи буремні. Але плануйте. Закидайте посильний донат, він же ваш квиток👇. Тільки під час оплати лишайте будь ласка свій мейл, щоб якщо що ми могли цейво.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​От вже двоє уважних читачів скинули нам номер адміністративної справи, із якої ми дізналися, що -- У березні водійку на імʼя Бабич Анна Валеріївна на 1 рік позбавили водійських прав за водіння у нетверезому стані Сам інцидент, як йдеться у постанові Оболонського районного суду, стався 30 жовтня 2021 року. Поліцейські виявили, що ОСОБА_1 керувала автомобілем марки «Порше» із ознаками алкогольного спʼяніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя". Від проходження огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 відмовилась, знову ж таки, якщо постанова не бреше. Захисник -- пан Коломійчук -- оскаржив постанову, але у середині серпня Київський апеляційний суд повернув апеляційну скаргу заявнику через те, що заявник на підтвердження повноважень надав лише ордер і свідоцтво, але не надав витяг із договору (як того досі вимагає КУпАП). Минулого тижня ми направили партнерці AEQUO пані Анні Бабич запити на коментар щодо самої події, бо імʼя ОСОБИ_1 схоже з іменем Ані до ступеня змішування. Із запитом на коментар щодо подальшої стратегії захисту ми також звернулися до її захисника. Вони прочитали повідомлення, але коментарі досі не надали. Розповідь була б неповною без трьох важливих уточнень: -- Десь 13 років тому я теж попався на нетверезому водінні. Я чесно катнув із поліцейськими на огляд у іншу частину Києва, а потім у суді визнав провину. У реєстрі цього рішення чомусь немає. Але ви не уявляєте собі, як мені соромно досі за те, що зробив. Але є і виховна функція у тій події: відтоді навіть не думав повторити подвиг. -- Друге уточнення полягає у тому, що юридичний ринок ніколи не обговорював публічно те, про що я написав. Після того, як нам написали читачі про ці справи, ми два дні радилися з бордом, чи варто про це писати. Бо, з одного боку, ця історія не стосується напряму юридичного ринку; зрештою, всяке буває в жизні. З іншого боку, ми позиціонуємо Спілку мертвих юристів як медіа, яке пише про і для українських юристів. Іншими словами, ми мусимо написати про будь яку інформацію, яка є важливою для спільноти. -- Ну а третя теза така: ми не маємо адекватної можливості перевірити усіх партнерів юридичних фірм у судовому реєстрі. Тому якщо вам знайомі історії, коли партнер поводився невідповідно своєму високому морально-етичному суспільному статусу, то пишіть нам про це. Текст: @gadiuk Мемас: @rule_of_love
  • Спілка мертвих юристів

    Як кваліфікувати дії російських вчителів в Україні? Ірина Верещук поділилася своєю експертною думкою про те, що затриманих на нашій території російських вчителів судитимуть за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Це в принципі недоречно, коли людина коментує щось, у чому вона розбирається лише на рівні твітеру, особливо, якщо ця людина обтяжена владними повноваженнями рівня віце-премʼєр міністра. До того, як вдатися до кваліфікації злочину вона, у принципі, вірно вказала, що: "Як полонених їх ніхто не буде розглядати, тому що вони не комбатанти, а Женевська конвенція не передбачає обміну невійськовополоненими" -- прокоментувала вона для видання, простиоспаді, страна.уа. Микола Хавронюк, професор факультету правничих наук НаУКМА і, до речі, кандидат у члени ВККС, вважає таку кваліфікацію злочину неправильною. Ось його пряма мова: "Частина 1 ст. 438 КК України передбачає відповідальність за "жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України". Робота в школі за російськими освітніми програмами все ж не є жорстоким поводженням з цивільним населенням. Але також вона не є й іншим порушенням законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, оскільки у жодному з таких договорів не міститься відповідної заборони. То як же кваліфікувати дії російських вчителів? Вважаю, що за частинами 3, 4 або 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 111-1 КК України. Тобто, залежно від конкретного діяння того або іншого "вчителя", як: - організація пропаганди у закладах освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти (ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 111-1), або - підбурювання до таких дій (ч. 4 ст. 27 і ч. 3 ст. 111-1), або - пособництво у таких діях порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод (ч. 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 111-1). За правилами ч. 2 ст. 18 КК України, спеціальним суб'єктом кримінального правопорушення є особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, суб'єктом якого може бути лише певна особа. Оскільки у ч. 3 ст. 111-1 КК України такою певною особою визначено тільки громадянина України, то іноземець виконавцем цього злочину бути не може. Але організатором, підбурювачем чи пособником - може. Кваліфікація, звісно, впливає і на покарання. У ч. 3 ст. 111-1 КК України воно м'якше, ніж у ч. 1 ст. 438. До іноземця може бути застосований арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років. Цілком пропорційне покарання". Ви що думаєте?
  • Реклама

  • Спілка мертвих юристів

    ​​F1, термшит, стартапи Якшо ви не в курсі, то цей сезон у F1 називають "silly season", бо цього сезону закінчуються деякі контракти пілотів і відповідно, очікуються перестановки. Це вам не футбол, де 3 місяці відбуваються сотні трансферів - тут спорт на 20 пілотів на весь світ, тому зміна хоча б пари із них – уже подія. Так от, в рамках silly season у французької команди Alpine (вона ж Renault у минулому) сталося 2 події – спочатку про вихід із команди заявив легендарний чувак Фернандо Алонсо (просто погугліть), який переходить в кінці сезону в Aston Martin на заміну іншому чемпіону цього спорту – Себу Феттелю (в нього на шоломі цього сезону часто з'являється наш прапор, btw). Замість Фернандо Alpine мали запросити гонщика своєї юнацької програми і чемпіона F3 і F2 – Оскара Піастрі. Шоб ви розуміли, цей хлопець вважається одним з найбільших гоночних талантів, який просто дивом не має місця за кермом боліда F1. Сталося смішне – Алонсо оголосив про перехід, Alpine зробили реліз, що Піастрі буде їх пілотом наступного сезону, а Піастрі...в той же день написав у твіттері, що він не буде наступного року їздити за французів. В результаті, виявилося що є спір між Аlpine, Оскаром і іншою командою F1 – McLaren, які ніби перехопили молодого таланта у французів. Тиждень тому FIA Driver Contract Recognition Board (CRB) – такий орган розгляду спорів щодо контрактів при Міжнародній федерації автоспорту – винесла рішення по контракту Піастрі, визнавши що гонщик має право виступати за McLaren наступного сезону. Дивно, але Alpine погодилася з рішенням і не оскаржила його в Печерському суді м. Києва – мабуть не знали, шо є така опція, бо Коломойський із Суркісами ще не добрався до автоспорту (це теж відсилка до спортивних новин, вибачте, хто не вдупляє). Чого я розписався про це все? Коли конфлікт починався, то ходили чутки, що обидві гоночні "стайні" мають контракти з гонщиком і що нібито був дедлайн, після якого Оскару Піастрі можна було вступати у переговори з іншими командами, якщо Alpine не запропонує йому місце за кермом свого боліда. По факту ж, в матеріалах CRB вказано, що у листопаді 2021 Apline підписала з Оскаром terms sheet, в якому були зазначені умови співпраці. За терм шитом, як і передбачено для такого типу документа, мав слідувати вже обов'язковий для сторін договір про співпрацю. Але п'яте-десяте, сезон Божолє і як зазначено в коментарях Director of Legal Alpine "lack of legal resources at the team", завтичили такий договір підготувати і надати Оскару. А далі, уже в березні 2022 був час заявляти пілотів на нинішній сезон 2022, для чого треба подати контракт із пілотом і (тут МАКСИМАЛЬНИЙ саспенс): Alpine встигли подати лише договір на один сезон на посаду резервного пілота, а от обіцянку взяти його основним пілотом у 2023 році вони "дооформили", просто дописавши до ТЕРМ ШИТА 2021 року, що це "legally binding Heads of Terms" (тобто юридично зобов'язуючі умови). На цьому моменті шарящі транзакційні лоєри мають гиготіти. При цьому, Оскар не мав на руках документа із такою припискою. В такому вигляді документи пішли в CRB у березні для реєстрації пілотів. В результаті, CRB (яка складається з дуже некислих юристів), прийняла очевидне рішення у спорі, бо гонщик мав підписаний лише терм шит з Alpine, а отже мав право укладати договір з McLaren на наступний сезон. Мораль: Каждий, каждий день, коли про терм шити говорю стартапам чи починаючим інвесторам, кажу, шо такий документ не є договором і не є обов'язковим до виконання. Після нього має бути договір. "Закинули 50к по терм шиту" – це звісно прикольно, але тільки якщо у вас точно є зайві 50к. Бо навіть приписка legally binding десь колись потім – може не спрацювати, її ж не було на момент укладення терм шита. Короче, будьте уважні з угодами і переговорами, не кожна підписана серветка буде договором і цей, бережіть юристів – їм іноді треба legal resources, час і відпочинок. @denbere9ovyi (На фото Оскар в процесі вигравання F2 в свій дебютний сезон).
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Знаю я одного кримінального адвоката. Він натхненно вривається у будь яку патову ситуацію і відчайдушно бореться за клієнта так, наче за мотивами цієї справи його послідовники писатимуть коментар до КПК. Він так само відчайдушно кидає справу, щойно зрозуміє що да, ситуація таки патова, сорян. Він хороша і чесна людина, та не ставить собі на меті взяти гонорар у завідомо патовій справі, ні. Просто він от такий от відчайдушний тактик, і поганий процесуальний стратег. Мушу зізнатися, немає у мене такого знайомого. Я його вигадав заради підводки до реклами ось цього курсу від BCA та Legal House: Кримінальний адвокат. Кримінальне право та захист бізнесу під час воєнного стану. Оргіназатори курсу обіцяють навчити і надавати послуги кримінального адвоката, і продавати їх. Курс стартує 14 вересня, тобто наступного тижня. Реєстрація тут. А ще я подумав, що зникнення із української адвокатури українофобів і різноманітних не дуже адвокатних адекватів це чудовий час для того, щоб зайняти їхнє місце, ні? Але рішайте самі, звичайно. Моя справа маленька -- всього лише рекламний текст написати, а не поради роздавати. (@@gadiuk і рекламище на Мертвих).
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Ще мінус один адвокат-українофоб Зокрема під своїм дописом АДВОКАТ розмістив фотознімок на якому зображено командира окремого загону спецпризначення Національної гвардії України «Азов» Дмитра Прокопенка та командира 36-ої окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського, зазначивши (орфографію та пунктуацію збережено) дослівно: «Самая короткая пам'ять у рыбок. Думаю в Украине, наибольшее количество рыбок ?!! Иначе не стали тупыми тущемцами, а сейчас еще и убиваемыми, ради коллонизаторов, туземцами !! Любопытно просто. Вы умнеиь собираетесь? Хотя, может я и ошибабмь и рыбкам влещет история про «спецоперациб@??Вы реально совсем генетические дебиоы?? Или просто прикидываетесь. Просто уже интересно.».  У іншому дописі АДВОКАТ зазначив: «Эти додики даже понятия не имеют как правильно (наиболее болезненно) выстрелить в коленную чашечку. Они не изучали анатомию и хирургию. Это просто свинопасы, украинцы, именно для выпасания свиней которых Бог и создал! Но пост не об этом!!! Я не вернусь клоуны!!! Никогда!!! Даже если мне придётся сменить ориентацию, пол, почку!!! Рожу!!! Что угодно!! Я в страну где нет прав человека не вернусь никогда!! Я лучше себе горло перережу прямо на границе!! Только не в дерьмо!! А ваша страна- образец дерьма!!».  Цього разу аплодисменти Полтавській КДКА за рішення про припинення дії свідоцтва цього пана, а особливо за це уточнення "орфографію та пунктуацію збережено". Імʼя адвоката не розкривається і ми уявлення не маємо, про кого мова. Але подумали, чому б не проілюструвати новину світлиною із фісбук архіву рандомного творчого адвоката Сергія Комлєва. Автор скарги, напиши нам будь ласка: подякуємо за зусилля. А як захочеш, подякуємо тут публічно.