Обложка канала

Технологии, медиа и общество. Страница 2

45780 @brodetsky

Канал о новостях из мира медиа и информационных технологий и исследованиях социальных сетей.

  • Технологии, медиа и общество

    Приклад такого "мегапромпта". Контекст звісно треба замінити на свій, але зацініть структуру 🤓
  • Технологии, медиа и общество

    Непогана інструкція до того, як робити "мегапромпти" — деталізовані структуровані запити в LLM, які дозволяють вирішувати складніші задачі.
    Mega-Prompts: Turning Expertise into Code

    I am creating a community of folks who are spending time on mega-prompts. To join, drop your details here…

    Medium
  • Технологии, медиа и общество

    В коментарях пішла дискусія про (не питайте) intrinsic value криптовалют. Як взагалі можна оцінити 'чесну вартість' компанії або окремого активу? Поділюсь тематичним відео від одного з моїх улюблених інфлюенсерів — Асвата Дамодарана. Культовий професор. 40 років викладає Corporate Finance та Valuation в NYU. Всі лекції публікує безкоштовно на своєму ютубі. Автор класичних книг з корпоративних фінансів та оцінки компаній. У нас на одному з курсів було питання на іспиті — Who is professor Damodaran? Professor Damodaran is a guru of finance! У Дамодарана унікальний талант — доступно і захоплююче розповідати про складні речі. Це якийсь новий рівень у викладанні, академічний стендап. Ось його лекція 2015 року про оцінку компаній — на чому вона грунтується і чим відрізняється від прайсингу. Дамодаран іронізує з інвестбанкірів і загальноприйнятих методів оцінювання, показує абсурдність оцінки соціальних мереж, зокрема Twitter. На каналі можна знайти його розбори більш актуальних тем — наприклад, зростання NVIDIA, скандал із шортселлінгом бізнес-імперії індійського магната Адані, розбори бізнесу Meta, Tesla і просто купу класних лекцій з корпоративних фінансів. Enjoy!
    Valuation in Four Lessons | Aswath Damodaran | Talks at Google

    The tools and practice of valuation is intimidating to most laymen, who assume that they do not have the skills and the capability to value companies. In this talk, I propose to lay out four simple propositions about valuation. The first is that valuation is not an extension of accounting, insofar as it is not about recording the past but forecasting the future. The second is that valuation is not just modeling, where people put numbers into Excel spreadsheets and pump out values. A good valuation requires a narrative that binds the numbers together. The third is that valuing an asset or business is very different from pricing that asset or business, a difference that is often blurred in practice. The fourth is that luck plays a disproportionate role in whether you make money off your valuations. Put differently, you can do everything right and still walk away with nothing or worse at the end. About the Author I view myself, first and foremost, as a teacher. I do teach valuation and corporate finance not only to MBAs at Stern but to anyone who will listen (on iTunes U, online and on YouTube). I love to write books, teaching material and blog posts. After 30 years of teaching finance, I still find it fascinating as an interplay of economics, psychology and number crunching.

    YouTube
  • Реклама

  • Технологии, медиа и общество

    📈 Аналітики очікують, що в цьому кварталі бульбашка tech stocks, які тягнули весь ринок, почне здуватись — компанії не виправдають очікувань ринку по прибуткам, а облікова ставка буде підійматись. Нещодавно якраз робив груповий проект з трейдингу на курсі Corporate Finance в КШЕ. Треба було зібрати портфель з акцій різних компаній, місяць трейдити, потім проаналізувати результат і зробити висновки. Я запропонував просту стратегію — купувати акції топ-5 тех-компаній, які тягнуть весь індекс S&P — NVIDIA, Microsoft, Alphabet, Apple, Amazon. Так і вийшло — за місяць все зросло разом з ринком, бо якраз за рахунок цих компаній і ріс ринок. Одна лише NVIDIA зросла на 42% 🤯 Поділюсь своїми висновками з проекту.
  • Технологии, медиа и общество

    🏝 Хто виграв від хайпу навколо штучного інтелекту? Мешканці острову Ангілья, що знаходиться в Карибському морі. Уряду Ангільї належить доменний простір .ai, популярний серед ШІ-проектів. Вартість реєстрації сайту в цьому красивому домені складає $140 на два роки. Кількість адрес в домені .ai за останні півроку — тобто після запуску ChatGPT — зросла на 70% і досягла майже 250 тисяч. Це $17 млн надходжень до бюджету щороку, що складає 6% ВВП Ангільї. Непогано, як для острову площею 90 кв.км з населенням 15 тисяч. До речі, ще один острів, якому пощастило з доменом — полінезійська країна Тувалу, яка теж заробляє на доменах .tv близько 6% ВВП.
  • Технологии, медиа и общество

    Окремо відзначу наш екскурс в історію. Коли я навчався на кафедрі обчислювальної техніки в КПІ, деякі викладачі розповідали історії з сивої давнини. Хтось працював з самим Глушковим, хтось працював на кафедрі від її заснування — з 1961 року, хтось застав ще ЕОМ на перфокартах. З сумом розповідали і про те, як після років безуспішної гонки в розробці процесорів радянські інженери визнали, що не можуть тягатись з американцями і почали просто копіювати їх архітектуру. Чому ж так вийшло? Не через те, що там були якісь особливі інженери, а тут погані. З мізками тут все було ок. Проблема була в системі. Не можна збудувати Кремнієву долину в концтаборі. Не так працює економіка інновацій. В плановій економіці викривлені мотивації — якщо в Каліфорнії ти міг стати мільйонером завдяки своїй інноваційній розробці, то в Києві чи Москві — що, отримати премію до зарплати? Чи грамоту від партії? Та і користь від впровадження комп'ютерів набагато швидше проявлялась в ринковій економіці США, ніж в закритій економіці СРСР, де комп'ютери на підприємствах і у населення були за великим рахунком відсутні. Глушков вважав, що можна додати до планової економіки комп'ютери, і система стане ефективною. Життя показало, що система в принципі була нежиттєздатною, бо грунтувалась на неправильних принципах. І програш у війні процесорів — яскравий доказ цього. P.S. Ось класна лекція письменника Гліба Гусєва на цю тему, рекомендую.
    «Що сталося з радянським ІТ? Чипи, комп’ютери та мережі» | Лекція Гліба Гусєва

    Гліб працює над книгою про період, що охоплює 1972–2019 роки, і вважає, що причини сьогоднішніх подій в Україні можна відшукати у радянському минулому. Під час своїх лекцій автор з різних боків підходить до теми трансформації радянської України в Україну незалежну та, зокрема того, як радянська планова економіка трансформувалася в економіку олігархічну. Цього разу ми поговоримо про «радянське ІТ». «Комп'ютери були одним із товарів, на якому початковий капітал сколотили пострадянські олігархи», – розповідає Гліб. – Імпорт комп'ютерів був настільки прибутковим бізнесом, що дозволив їм стрибнути у вищу лігу – у торгівлю нафтопродуктами, купівлю серйозних активів тощо». 🔸 Завдяки чому відбулося одномоментне збагачення тих, кого зараз ми знаємо як олігархат? 🔸 Чому до кінця 1960-х років радянська комп'ютерна індустрія опинилася в глухому куті? 🔸 Та чому усі радянські, в тому числі, українські оригінальні напрацювання зрештою виявилися нікому не потрібними? На ці питання спікер відповів на своїй лекції. Гліб Гусєв – співзасновник інтернет-видання «Бабель», автор роману «Не святий», працював над проєктом до 25-річчя Незалежності України, «Музеєм новин», робив радіопередачу про 90-ті. Модератор події: Антон Лягуша, дослідник публічної історії, KSE University.

    YouTube
  • Технологии, медиа и общество

    Розібрали в подкасті надважливу і цікаву тему: війну чіпів. А саме: - як Тайвань лідирує у виробництві сучасних напівпровідників (TSMC виробляє 60% сучасних чіпів) і як загроза агресії з боку Китаю змушує світових виробників техніки шукати чіпи поближче до виробництва; - як Радянський Союз програв гонку комп'ютерних озброєнь; - як пандемія та російське вторгення вплинули на ланцюги постачання чіпів, зокрема R&D директор Ajax розповів, як компанія працює з провідним європейським виробником чіпів ST; - як російська військова промисловість продовжує імпортувати залізо попри санкції - обговорюємо розслідування Reuters про імпорт мікроелектроніки через підставних осіб росіян. Слухайте, ставте лайки і діліться з друзями — це допомагає нам знайти нову аудиторію! YouTube / Apple
    Мікрочіпи: нафта ХХІ століття. «Проєкт Інтелект» — епізод 1

    Як Тайвань збудував «кремнієвий щит» із мікрочіпів, щоб захистити себе від нападу Китаю? Чому спроби Радянського Союзу побудувати Кремнієву долину провалилися? Як повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на ланцюги постачання чіпів і де росіяни їх беруть? Дивіться в першому епізоді четвертого сезону подкасту «Проєкт Інтелект». 00:00 – 01:24 Інтро 01:24 – 04:23 Чіпи: від тостерів до зброї 04:23 – 07:06 Як «кремнієвий щит» захищає Тайвань від Китаю? 07:06 – 10:10 Найбільші виробники чіпів у світі: логістика 10:10 – 15:05 Закон Мура та контекст попиту і пропозиції 15:05 – 17:15 Чому в новинах говорять про потенційний напад Китаю на Тайвань? 17:15 – 20:41 Історія появи чіпів 20:41– 30:58 Звіти ЦРУ про стан комп’ютерів у Радянському Союзі, або комп’ютери в кожен курятник 30:58 – 39:17 Значення чіпів у війні Росії проти України 39:17 – 41:02 Різниця між чіпами комерційного та військового призначення 41:02 – 42:13 Де росіяни беруть чіпи: мутні схеми 42:13 – 49:10 Як змінились ланцюги постачання чіпів: інсайти від Ajax Systems 49:10 – 53:46 Чому повномасштабна війна зашкодила виробництву чіпів: високочисті інертні гази українських компаній 53:46 – 58:35 Негативний і позитивний сценарії: Китай почне війну та атакує Тайвань, відбуватиметься деглобалізація 58:35 – 01:00:41 Рубрика «Що почитати»: Від Андрія Бродецького: «Як насправді влаштований світ» Вацлава Сміла. Від Сергія Купрієнка: Maverick!: The Success Story Behind the World’s Most Unusual Workplace by Ricardo Semle. Від Олександра Кутового: 1) Chip War by Chris Miller. 2) Lockheed Martin’s Skunk Works: The Official History by Jay K. Miller. 3) The Avoidable War: The Dangers of a Catastrophic Conflict between the US and Xi Jinping’s China by Kevin Rudd. Проєкт створений у співпраці «Куншт» та SQUAD.

    YouTube
  • Технологии, медиа и общество

    📉 Тим часом ChatGPT припинив зростати: пік відвідувань був в травні (сервіс запустили в листопаді). Я б це описав як "награлись". Хто хотів спробувати ці інструменти, той уже спробував і зрозумів, як інтегрувати їх в свою роботу. Чи то у вигляді ChatGPT, чи Bing AI, чи інших інструментів та плагінів. Далі ця інтеграція буде ставати ще зручнішою і місцями фоновою (як Gmail і Outlook генерують короткі відповіді на листи), буде більше інструментів для різних юзкейсів (робота з таблицями, даними, різними специфічними задачами), і в результаті продуктивність користувачів буде зростати. Ну крім тих, хто все робить по старинці, без оцих ваших хайпових чатів. Для прикладу, в плагін Code Interpreter можна просто передати набір даних, написати "Знайди тут інсайти, зроби гарну візуалізацію" і отримати гарний результат. Подібний UX уже з'явився в Salesforce і ще з'явиться у багатьох сервісах для бізнесу та аналізу. А підштовхнув цей бум продуктивності перший масовий продукт — ChatGPT, за що його розробникам подяка.
  • Технологии, медиа и общество

    У серпні 2016 року Facebook запустив Stories — формат тимчасових фото/відео, який став успішним в Snapchat. За 2,5 роки Stories в Instagram переглядали 500 млн користувачів щодня — в рази більше, ніж в Snapchat. У лютому 2022 року Facebook запустив Reels — формат коротких відео, який став успішним в TikTok. Через півроку аудиторія Reels складала 700 млн в Facebook і 760 млн в Instagram. Вчора Facebook запустив Threads — сервіс для коротких публікацій, аналог Twitter. Всього лише за добу до нього приєднались 30 млн користувачів. Це робить Threads найбільш швидко зростаючим онлайн-сервісом після ChatGPT. Не варто недооцінювати силу дистрибуції Meta. Ви можете сміятись з хайпу навколо клона Twitter, але з сторіз і рілзів теж спочатку сміялись. Зрештою, давайте подивимось, скільки людей будуть там сидіти через півроку-рік, накручуючи перегляди рекламним оголошенням від Meta. Twitter припинив зростати у 2022 році, досягнувши 368 млн активних користувачів. Аналітики очікують, що за 2023-24 їх кількість впаде на 32 млн (-9%). З платформи ідуть найактивніші користувачі та рекламодавці. Виручка компанії від реклами на ключовому ринку США за квітень впала на 59% порівняно з минулим роком. Цукерберг не вперше під'їдає ланч конкурентів. А зараз, мабуть, кращий таймінг для удару по Twitter.
  • Технологии, медиа и общество

    Наприклад, пастилки Bob Snail (виторг 720 млн грн), мережа Експрес Стрижка (283 млн), DOU/Djinni (159 млн), модні бренди Etnodim (75 млн) та Gunia Project (14 млн), прокат авто Getmancar (88 млн), онлайн-інститут Projector (90-120 млн), курси програмування GoIT (200-400 млн), виробник одягу Goldi (735 млн; українські виробники сильно виросли в цьому сегменті після виходу міжнародних мереж Zara/Bershka/H&M), виробник тактичного одягу M-TAC (600-650 млн), мережа кафе Idealist (149 млн), спортивні мережі Smartass (65 млн) та hiitworks (28 млн), агентства з digital-маркетингу Netpeak (611 млн) та Promodo (312 млн), а також виробники солодощів, кераміки, книг, пива, іграшок, пакування, меблів, пакетів, косметики... Безліч перспективних українських компаній, про які ви навіть не чули, або ж чули, але не знали деталей. Раджу ознайомитись!
    Компанія Bob Snail - Forbes Next250 — Forbes.ua

    Bob Snail - виробництво натуральних солодощів - інформація про бізнес, керівництво, продукти та послуги. ТОП героїв малого та середнього бізнесу сучасної України за версією Forbes

    forbes.ua
  • Технологии, медиа и общество

    Цікавий список зібрали в Forbes — 250 перспективних українських компаній. Без гігантів, тех-компаній та філіалів міжнародних компаній, фокус саме на малий та середній бізнес. Єдиний мінус — мало інформації про більшість компаній, лише оцінка виручки і кілька речень.
    250 малих і середніх компаній

    Список успішніших компаній-представників малого та середнього бізнесу України у 2023 році. Найкращі підприємства, що формують картину підприємницького капіталізму країни

    Forbes
  • Технологии, медиа и общество

    Всього за 2 квартал пов'язані з Україною стартапи залучили $35 млн фінансування. З них $22 млн — Fintech Farm. Про деякі інші помітні угоди писав раніше. Щоб зрозуміти, наскільки це мало, статистика для порівняння (via Dealroom): стартапи з Європи залучили за цей час $16 млрд, з США — $35 млрд.
  • Технологии, медиа и общество

    Інвестиції українського фонду в українські стартапи: по $200 000 від львівського Angel One в два сервіси: - Rozmova – платформа пошуку перевірених психотерапевтів - GO TO-U – операційна SaaS-система для управління та монетизації інфраструктури зарядки електромобілів (EV) Відзначу, що блабла про інновації традиційно транслюють багато українських університетів. І лише при УКУ діє венчурний фонд, який реально інвестує в стартапи (не обмежуючись фаундерами-студентами). Спілкувався з його керівником, дуже активна і конструктивно налаштована людина. Там і акселератори для стартапів проходять, і окремі професійні і нетворкінг івенти. Гарний приклад для інших ВНЗ.
    Львівський Angel One Fund інвестував по $200 000 у стартапи Rozmova та GO TO-U. Планує ще п’ять інвестицій до кінця року

    Український Католицький Університет є одним з найпрогресивніших ВНЗ, що стосується підготовки IT-спеціалістів, а тепер і робить кроки для входження в IT-екосистему як гравець. В травні 2023 УКУ зай…

    AIN.UA
  • Технологии, медиа и общество

    Як заробити на Generative AI? Наприклад, запустити новинний сайт з автоматичною генерацією контенту. Аналітики знайшли кілька сотень таких сайтів. Деякі з них публікують по 1200 матеріалів на день. Підключають programmatic рекламу від Google Adsense і заробляють копієчку. Основний трафік іде з пошуку Google. Модерувати ресурси, де розміщується Adsense, в Google не встигають, тому на них крутяться оголошення цілком респектабельних компаній, в тому числі зі списку Fortune 500. Глянув трафік одного зі згаданих у звіті сайтів на Similarweb, глянув ціни на CPM в Adsense, виходить що заробляти на такому сайті можна $300-1000 на місяць в залежності від географії відвідувачів. Не космічні суми, але і вартість розробки/підтримки таких ресурсів не висока, навіть враховуючи налив трафіку на запуску. І таких сайтів щотижня з'являється кілька десятків. Хтось встигне трохи заробити, поки в Google не почнуть фільтрувати такі ресурси.
    Junk websites filled with AI-generated text are pulling in money from programmatic ads

    More than 140 brands are advertising on low-quality content farm sites—and the problem is growing fast.

    MIT Technology Review
  • Технологии, медиа и общество

    Ще цікаві дані — прибутковість українських ІТ-компаній. Цікаво, звідки такий розкид у сервісних компаній — від 15% EPAM до 2% Ciklum.
  • Реклама

  • Технологии, медиа и общество

    Чистий прибуток українських ІТ-компаній за 2022 рік. Дані зі звіту BRDO. Багато це чи мало? Для порівняння, чистий прибуток агрохолдингу Kernel за останні роки, в млн $: 189, 118, 512, -41 (збитковим став 2022 фінансовий рік через війну). Тоді як ІТ-послуги — єдина галузь експорту, яка зросла під час війни — за 2022 +5,6% порівняно з 2021.
  • Технологии, медиа и общество

    ​​​​🤩 Не пропустіть можливість приєднатись до щомісячного мітапу екосистеми, який відбудеться вже в цей четвер! Ecosystem Meetup Series – щомісячні заходи для всіх залучених до розвитку української технологічної екосистеми: асоціацій, кластерів, спільнот, акселераторів, інкубаторів, фондів. Ділимось результатами роботи та новинами місяця, а також інформуємо про майбутні плани 🙌 👥🤝 Наше завдання – синхронізувати учасників в єдиному інформаційному полі, посилити один одного, полегшити процес кооперації та створювати більше сумісних проєктів! 🗓️ Дата: 29 червня, початок о 18:00 🖇️ Формат: офлайн 📍 Місце: UNIT.City. Ініціатори заходу – Український фонд стартапів та UNIT.City. 🔗 Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/Ewynf6w8 👆🏻Увага! Ваша реєстрація на захід має бути підтверджена
  • Технологии, медиа и общество

    Інтриги, розслідування - історія від AIN, як ще при Ющенко київські ІТ-підприємці розвели американського інвестора Тіма Дрейпера на півмільйона. До чого тут новий акселератор від Міноборони, читайте в тексті. ain.ua/2023/06…-loboyko
    Міноборони запускає Акселератор інноваційного розвитку. Координатор — Лобойко. Він згадувався в книзі Тіма Дрейпера

    Міністерстві оборони України 9 червня повідомило про створення ще одного military-акселератора. Він отримав назву «Акселератор інноваційного розвитку» і позиціонується як «постійно дійсний консульт…

    AIN.UA