Обложка канала

Технологии, медиа и общество

45780 @brodetsky

Канал о новостях из мира медиа и информационных технологий и исследованиях социальных сетей.

 • Технологии, медиа и общество

  Google Calendar, but it shows the cost of the meeting

  Twitter
 • Технологии, медиа и общество

  ​​Google продовжує навчальну програму "Розвивайте кар’єру з Google Cloud" - тепер із фокусом на машинне навчання (ML) та роботу з даними! Програма стартує 1 лютого та націлена на програмістів, IT-інженерів, студентів IT-спеціальностей і точних наук, а також нетехнічних фахівців, які працюють із даними. Учасники програми отримають: ✔️60 днів безкоштовного доступу до платформи Google Cloud Skills Boost ✔️практичний досвід ✔️індивідуальні напрями навчання, зокрема з фокусом на ML і дані ✔️призи від Google ✔️безкоштовні ваучери на сертифікаційний іспит Google Cloud ✔️поради від експертів із хмарних технологій 🔗 Долучайтеся до програми за посиланням! #реклама
 • Технологии, медиа и общество

  Скоро ChatGPT буде інтегровано в продукти Microsoft. В авральному режимі над аналогічним напрямом працює Alphabet — NYT отримав дані про нараду топ-менеджерів, де обговорювали загрозу пошуковому бізнесу Alphabet з боку ChatGPT. Загроза настільки серйозна, що до активного управління компанією повернулись її засновники — Сергій Брін і Ларрі Пейдж, які останнім часом відійшли від операційного управління. А ще аналогічний продукт скоро запустить китайський інтернет-гігант Baidu. Чим би ви не займались, пробуйте інтегрувати LLMs в свій робочий процес, для того щоб виконувати роботу швидше і ефективніше. Не тому що інакше вас замінить алгоритм, а тому що інакше вас замінить такий же спеціаліст, який до того ж ще й вміє підвищувати свою продуктивність за допомогою алгоритмів.
 • Реклама

 • Технологии, медиа и общество

  В тексті про історію Grammarly, найдорожчого стартапу, заснованого українцями, можна знайти невідомі раніше деталі про перші кроки фаундерів. Наприклад, вони навчались в приватному християнському університеті, який уже в 90-х проводив навчання бізнес-дисциплінам англійською і відправляв студентів по обміну в США. А перші великі гроші, якщо вірити одному з ранніх співробітників, заробили на есейному бізнесі (продаж рефератів etc). В українському IT є приклади успішних бізнес-історій, які починались з сірих бізнесів — есе, гемблінг, дейтинги і тд. Ці елементи біографії зазвичай намагаються приховати, тому що вони не вписуються в формат глянцевого сторітелінгу. Імхо про це варто говорити відкрито. З пісні слів не викинеш. І майбутнім фаундерам, і публіці корисно розуміти, звідки беруться гроші. Не соромно заробити на слотах, щоб потім запустити ШІ-компанію; соромно заробляти на слотах і не запускати нічого хорошого.
  Продавці впевненості. Засновники Grammarly Максим Литвин та Олексій Шевченко «коштують» більше за всю імперію Ахметова. Як вони створили мільярдний бізнес?

  Продуктами Grammarly щодня користуються понад 30 млн людей та 50 000 бізнес-команд. Який шлях до успіху пройшли екскияни Максим Литвин та Олексій Шевченко?

  Forbes
 • Технологии, медиа и общество

  ​​📍Безкоштовно спробуй себе в IT у ролі Fullstack-розробника. Сьогодні стартує безкоштовний 4-денний практикум для всіх, хто хоче перейти в IT, та не може зрозуміти, що саме йому підходить або сумнівається у своїх силах. Яка головна мета практикуму? 🔹 Розібратися в тому, чи підходить вам IT 🔹 Спробувати себе у ролі Fullstack-розробника та створити свій перший додаток 🔹 Дізнатися про сферу IT та як можна працевлаштуватися у сучасних реаліях Junior-спеціалісту Реєструйся - зовсім скоро починаємо!🔥 #реклама
 • Технологии, медиа и общество

  Рідкісний тип новини — екзіт українських фаундерів. Сума немаленька, можна сказати історія успіху. Тут детальніше про компанію і продукт. P.S. Buy side розробляє ігри з NFT на блокчейні, ось найпопулярніший тайтл. Абсолютно незрозуміла для мене індустрія. Цікаво, що з цих гучних інвестицій пройде перевірку часом.
  Велика угода. Український стартап DMarket купила американська компанія Mythical Games. Forbes дізнався деталі угоди

  Влітку 2022-го Панченко оцінював компанію щонайменше у $100 млн. Скільки може коштувати DMarket та навіщо він видавцеві блокчейн-гри Blankos Block Party

  Forbes
 • Технологии, медиа и общество

  💊 ФБР та Міністерство юстиції розслідують роль Snapchat в опіоїдній епідемії в США. З компанією судяться десятки батьків, чиї діти померли від передозування опіоїдами. Snapchat став найзручнішим інструментом для дилерів — анонімні акаунти, шифровані зникаючі повідомлення. Лише за минулий рік Snap видалив 400 тисяч акаунтів, які публікували контент про наркотики. Але цього все ще недостатньо — до компанії висувають претензії купа федеральних агентств, від Конгресу до Управління боротьби з наркотиками. In the past year, dozens of grieving families from across the country have filed lawsuits against the platform, alleging it aided and abetted in the sale of counterfeit pills to their kids. The lawsuits claim Snapchat is slow to respond to police subpoenas and can take months to remove known drug dealers from its platform. Marquez-Garrett at the Social Media Law Victims Center is representing more than two dozen families who have lost children to fentanyl poisoning and said in almost all of these cases, the drugs were purchased via Snapchat. “Before Snapchat existed, there was no way for these dealers to find these kids, and no way to get the drugs to them,” she said. “Now, they can have it delivered like a freaking pizza.”
  FBI Examines Snapchat’s Role in Fentanyl Poisoning Deaths

  Federal agencies are questioning Snapchat’s role in the spread and sale of fentanyl-laced pills in the US as part of a broader probe into the deadly counterfeit drugs crisis.

  Bloomberg.com
 • Технологии, медиа и общество

  👨🏻‍💻 Американські тех-компанії лише в січні звільнили 46 000 працівників — майже по 2000 щодня. 📉 Дивлячись на ці графіки, можна згадати, що безробіття — один з надійних lagging індикаторів економіки. Якщо справи в економіці ідуть на спад, через деякий час зростає безробіття. На графіці лише тех-сектор, але в цілому по США тренд такий же — відповідний індекс спадає вже три місяці поспіль.
 • Технологии, медиа и общество

  ​​Всім привіт! Я — Артем, CBDO українського стартапу Rainex. Приймання платежів від клієнтів — важлива складова продукту. Оплата вашого сервісу має бути простою, швидкою і зручною для користувача. Однак створення конструктора тарифів, автоматичне надсилання інвойсів, управління тріалом, знижками і купонами — процес, який вимагає грошей, часу, інтеграцій і постійного саппорту. Наш стартап вирішує цю задачу. Забудьте про ручне виставлення рахунків і привітайте автоматизовані, впорядковані платежі. Що вміє Rainex: - створювати гнучкі тарифні плани; - здійснювати щомісячні списання грошових коштів; - керувати тестовим періодом і датами закінчення підписок; - повідомляти про блокування користувачів, якщо не надійшла оплата; - створювати дисконти і купони та багато іншого. Rainex бере на себе приймання платежів у різних валютах і форматах, використовуючи водночас кількох платіжних провайдерів з огляду на цільову аудиторію мерчанта. Він також надає інструменти для відстеження та аналізу платежів, що дає змогу бізнесу краще розуміти своїх клієнтів і оптимізувати операційну діяльність. Rainex — оптимальне рішення для управління тарифними планами і прийомом платежів з різних куточків всесвіту. У рамках запуску MVP ми шукаємо пілотних клієнтів. Якщо ви розвиваєте стартап або успішний бізнес, якому треба автоматизувати роботу з платежами, напишіть мені, щоб отримати безкоштовний доступ до демо продукту: @av_holub #реклама
 • Технологии, медиа и общество

  The future of email with ChatGPT.

  Twitter
 • Технологии, медиа и общество

  📷 Ще одна відносно нова успішна соцмережа BeReal теж виділяється за рахунок контрасту з мейнстрімними соцмережами. BeReal — це щоденні сторіз+селфі без прикрас для друзів, замість реакцій — персоналізовані фото-емодзі. 20 млн DAU, восени підняли раунд на $60M, гарно ростуть (no social app has added more new users in the US in any of the past five years than BeReal’s 5.3 million in August 2022). Правда, поки без монетизації. Півтора роки тому не зміг затестити BeReal — ніхто з друзів його не використовував. Зараз друзі підтягнулись, затестив, щось в цьому є. Проблема — інколи контент нудний. Дивитись, як хтось валяється на дивані, я можу тільки якщо це дуже близький друг, і то не щодня. Врешті питання монетизації вб'є цей сервіс, відсутність реклами — одна з головних фішок. А також той факт, що формат легко скопіювати, Instagram це вже зробив.
 • Технологии, медиа и общество

  🙌🏻 У жовтні 2017 року рейтинг американського App Store очолив додаток tbh (to be honest) — сервіс анонімних позитивних опитувань для студентів. Завдяки грамотному growth-хакінгу (писав про це, почитайте) та віральній соціальній механіці додаток набрав 5 млн скачувань та 2,5 млн активних денних користувачів менше ніж за два місяці. У тому ж жовтні компанію поглинув Facebook за $30 млн. Один з засновників Нікіта Бієр став продуктовим менеджером в Meta, деякий час працював над експериментальними соціальними фічами в Meta — наприклад, гібридом Clubhouse та Instagram Live. Неважко здогадатись, яка доля чекала на tbh всередині Meta — сервіс закрили через 9 місяців після поглинання. В серпні 2022 Бієр запустив новий сервіс позитивних анонімних опитувань — Gas (to gas smb up — піднімати чиюсь самооцінку компліментами). За кілька місяців додаток очолив американський AppStore — 5 млн завантажень, 1 млн DAU. Ще за кілька місяців компанію купив Discord. Сума угоди не розкривається. За даними Sensor Tower, виручка Gas з літа 2022 складає $7 млн. Додаток монетизується через підписку — за $7/місяць можна побачити, хто зробив тобі комплімент. Все було зроблено командою з 4 чоловік, без зовнішніх інвестицій. Останній твіт Бієра зараз: "Є ідея для додатку". Цікаво, що ж це буде? Крутий чувак, і вдвічі крутіший тим, що зумів повторити успіх на такому конкурентному ринку — соціальних медіа. Правильно нащупав потребу молодих людей — позитив і підтримка, такий собі соціальний антитоксик, а не те що у Meta — негатив в Facebook і успіх з рекламою в Instagram.
 • Технологии, медиа и общество

  🎈 Неймовірна історія: засновниця продала стартап банку JP Morgan за $175 млн, домалювавши йому x10 фейкових користувачів (Forbes, WSJ) Спочатку все виглядало круто. 2016 рік, випускниця топової бізнес-школи Wharton Чарлі Джавіс засновує сервіс для допомоги бідним студентам. В США дороге навчання, а щоб отримати державне фінансування, потрібно заповнити купу бюрократичних форм. Її новий стартап допомагає студентам подолати бюрократію і отримати шанс на кращу освіту. Через три роки у компанії вже 300 000 користувачів. Чарлі потрапляє в список Forbes 30 до 30. У 2021 Джавіс пітчить свій стартап банку JP Morgan — у сервіса уже 4,3 млн користувачів! Банк погоджується купити компанію за $175 млн, маючи намір монетизувати цю базу живих і платоспроможних користувачів. Угода проходить успішно, Чарлі отримує посаду топ-менеджера в банку (Head of student products), $10 млн та ще $20 млн на умовах вестингу, також посаду в банку та мільйони кеша отримує Head of growth компанії. Проте коли банк починає реалізовувати свій план по монетизації нових користувачів, щось починає не зростатись. Спочатку Джавіс відмовляється надати банку дані користувачів нібито з міркувань приватності. Потім іде до інженерів з проханням згенерувати 4 мільйони фейкових записів в базі даних користувачів, ті відмовляються це робити. Чарлі разом з колегою купують базу з мейлами 4 млн студентів і знаходять на аутсорсі людину, яка генерує їм базу фейкових акаунтів. Банк намагається розіслати промо-матеріали цим "користувачам", 70% адрес виявляються невалідними, лише 1% листів хтось відкрив. Скам стає очевидним, банк звільняє Джавіс та її подільника і подає до суду. Та подає зустрічний позов — мовляв, в банку не розібрались, що робити з поглиненим сервісом, і вирішили звести на неї наклеп, щоб не виплачувати обумовлену суму. Її інтереси захищає адвокат, який працював на Ілона Маска в позові проти Twitter. Проте банк роздобув навіть переписку Джавіс з програмістом, який створював фейкову базу. Тож дуже ймовірно що це стане черговим кримінальним "екзітом" учасника рейтингів Forbes. Як жартують в Twitter, згадуючи фаундерів Theranos та FTX, 30 до 30 — це про кількість років у вироку. Це дивна історія з двох причин. 1) Куди дивився due diligence JP Morgan? Їх не насторожив феноменальний ріст бази користувачів сервісу — +4 млн менш ніж за два роки, при тому що за три попередні роки користувачів було всього 300 000. Хоч якісь продуктові метрики і фінансову звітність вони перевіряли? Чи так поспішали закрити квартальний план по M&A, що підписали чек на $175 млн на чесному слові? 2) На що розраховували фаундерка та її колеги по скаму? Який був план після поглинання? Догнати заявлені цифри з новим фінансуванням? Чи думали, що в найдорожчому банку світу з $3,7 трлн в управлінні забудуть про якесь там поглинання на $175 млн і вони сидітимуть там до пенсії на корпоративній зарплаті? Багато питань, мало відповідей.
  JP Morgan Says Startup Founder Used Millions Of Fake Customers To Dupe It Into An Acquisition

  JP Morgan is suing the founder of a Mark Rowan-backed startup it acquired, claiming the fintech, Frank, had sold the financial giant on a “lie.”

  Forbes
 • Технологии, медиа и общество

  🎓 Дуже крута можливість — ви можете безкоштовно (або за донат) пройти один з курсів магістратури, де я зараз навчаюсь. Круті викладачі і дуже цікавий предмет, який буде корисний не лише економістам. Кількість місць обмежена. Рекомендую!
 • Технологии, медиа и общество

  📉 А ось гарно зверстана хроніка криптозими 2022 року від Bloomberg: хто збанкрутів, кого хакнули, кого взяли за дупу регулятори. Здається, перший матеріал, де показано всі зв'язки між всіма учасниками подій. Головний висновок з історії — крипторинок набагато менш децентралізований, ніж може здаватись ззовні. Впала Terra — і посипалось доміно, бо всі у всіх інвестували. Другий висновок — регуляції в фінансах придумали не просто так. www.bloomberg.com/graphic…n-to-FTX
 • Реклама

 • Технологии, медиа и общество

  💸 Нещодавно американський фінансовий регулятор SEC повідомив про звинувачення групі "фінансових інфлюенсерів" (Vice, Bloomberg). Протягом двох років шахраї реалізовували схеми pump and dump — схиляли рітейл інвесторів купувати маловідомі акції, піднімаючи їх ціну, і заробляли на цьому самі, продаючи акції на піку. Для розкрутки використовували свої аккаунти в Twitter (на сімох у них було 1,5 млн підписників) та спільноту в Discord. В Twitter "трейдери" також публікували фото свого красивого життя, переконуючи підписників довіряти їхнім порадам. Таким чином вони розкрутили підписників на $100 млн. І не допомогли навіть приписки в біо, що "ми не даємо інвестиційні поради" — в SEC не ідіоти сидять. В закритих голосових чатах мамкині хаслери сміялись над тим, що "обкрадають ідіотів". Не знаючи, що потім ці записи буде слухати SEC... Найцікавіше в цій історії це звісно сума фроду — $100 млн! А також логіка рітейл-інвесторів, простих американців, які вирішили, що купити акцій на $100 000 за порадою якогось чувака з твіттера — класна ідея.
  ‘We’re Robbing F*cking Idiots’: Twitter Influencers ‘Bragged and Laughed’ While Pumping and Dumping Stocks, SEC Says

  The SEC and DOJ say eight influencers manipulated their 1.5 million followers on the way to earning $100 million in "fraudulent profits.”

  Vice
 • Технологии, медиа и общество

  Оманливий прайсинг — коли до суми оренди додаються всілякі додаткові комісії і податки — давно став сумнозвісною "фішкою" Airbnb. Лише cleaning fees можуть сягати 30-50% від суми оренди за добу, а інколи і перевищують її. З Airbnb неодноразово судились через оманливий прайсинг. Після групового позову в Канаді компанію зобов'язали виплатити $6 млн бонусами користувачам, які постраждали від оманливої оплати (double ticketing). У червні 2022 австралійський регулятор, що займається захистом прав споживачів, подав до суду на Airbnb: сервіс протягом трьох років показував австралійським користувачам ціни зі знаком $, при тому що такий же знак використовується для австралійської національної валюти. Оплату знімали, звісно, в доларах США, які на 40% дорожчі за австралійські. Мова йшла про штраф до $7 млн. Врешті, лише в листопаді 2022 року Airbnb офіційно відмовився від хитрого прайсингу — тепер ціни обіцяють показувати відразу з комісіями.
 • Технологии, медиа и общество

  Почитав звіт про діяльність пригожинських тролів в американських альтрайт-соцмережах. Одна з топ-тем у них, очікувано, Україна. Байден з Зеленським крадуть ваші гроші, досить кормити Україну — такі максимально прості меседжі для MAGA-people, щедро змазані конспірологією і звинуваченнями демократів у всіх гріхах. Інколи контент клепають так недбало, що навіть не замазують скріншоти з російською локалізацією. А інколи їхній контент перепощує в інстаграмі син Трампа на мільйонну аудиторію. Якщо ви не бачите тупої російської пропаганди, це не значить, що її не бачить електорат республіканців.