Обложка канала

Технологии, медиа и общество. Страница 3

45780 @brodetsky

Канал о новостях из мира медиа и информационных технологий и исследованиях социальных сетей.

 • Технологии, медиа и общество

  Дивіться, ось згенерував вам щойно для прикладу презентацію. Мій інпут — лише тема, "Importance of AI literacy for young professionals in modern world". Не те щоб рівень McKinsey ггг, але як для однієї хвилини затраченого часу цілком непогано.
 • Технологии, медиа и общество

  В коментах питають, як робити прези через GPT. Та дуже просто: пишете "Help me to make a presentation on TOPIC_NAME. Create titles for 8 slides and 4 key points for every slide", чи щось таке, на свій розсуд, графіки там, дані просите додати і так далі. Наступними промптами підправляєте поки не отримаєте норм результат, і копіюєте текст в презентацію. Або є сервіси, які можуть зробити готову презентацію. Я кілька разів робив презентації в Gamma. Список слайдів окремо генерував в Bing AI і вставляв сюди. В результаті отримував на 70-80% готову роботу, яка вимагала лише косметичних правок. https://gamma.app/signup?r=ey4sn6p6pneu2tl (лінк реферальний)

  A new medium for presenting ideas, powered by AI. Beautiful, engaging content with none of the formatting and design work.

  gamma.app
 • Технологии, медиа и общество

  GPT-4 вже робить пітчдеки краще, ніж реальні фаундери. Результати сліпого тестування 500 інвесторів і власників бізнесу: clarifycapital.com/the-fut…pitching Висновок? Якщо можете робити презентації краще, ніж це робить GPT, робіть. Якщо ні — не соромтесь підключати його до роботи.
 • Реклама

 • Технологии, медиа и общество

  Ось такого я не розумію: навіщо брати сотні мільйонів у інвесторів і накачувати свій сервіс ботами. В чому хитрий план? • Messaging app IRL is shutting down • An investigation found 95% of the company’s stated users were fake • IRL raised $200 million from SoftBank’s Vision Fund, Founders Fund and others.
  Social App IRL, Which Raised $200 Million, Shuts Down After CEO Misconduct Probe

  Last year, the CEO of messaging app IRL repeatedly said it had 20 million monthly active users, who chatted about shared interests and planned real-world events together. Today, a spokesperson for the startup said an investigation by the board of directors concluded 95% of those users were “ ...

  The Information
 • Технологии, медиа и общество

  🇪🇺 Один з топових VC-фондів Sequoia випустив звіт по європейському ринку кадрів tech-індустрії: web, PDF. Приємний момент: окрему сторінку присвятили українській екосистемі, відзначили відмінну репутацію українських інженерів та стійкість індустрії під час війни. Є і приємні слова про альма матер: The Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, in particular, has produced impressive numbers of graduates working across Europe. Our research shows that the university contributes significantly to the tech workforce in major cities, including Warsaw, Kraków, Tallinn and Berlin. It has also produced the second-largest number of current female tech grads of any university in Europe. Щоправда, в основній частині звіту не згадується ні Україна, ні Київ, на відміну від сусідніх Польщі, Румунії, Угорщини з їх містами-хабами. А у Sequoia в портфелі немає жодної компанії з українськими засновниками. Втім, і на тому спасибі.
  Atlas: An Interactive Guide to Europe’s Technical Talent

  Sequoia Atlas is an interactive guide to Europe's hubs of technical talent. Explore talent volume or talent density across 14 engineering skillsets.

  Sequoia Atlas
 • Технологии, медиа и общество

  Хочеш<b> за декілька хвилин дізнатися ключові новини технологічного світу? Спільнота UANDERDOG запустила короткий новинний подкаст — UANDERDOG News. Поки андердог Марія (ведуча подкасту) розповідатиме новини, встигнеш заварити собі каву чи почистити зуби. Влучно і з нотою іронії Марія розповідає про нововведення в компаніях Ілона Маска, повернення співробітників Google до офісу, залучення інвестицій українськими стартапами та багато іншого. Обирай зручну платформу та підписуйся: 🍏Apple Podcasts 🎧Spotify 🔍Google Podcasts #реклама
 • Технологии, медиа и общество

  Напевне ви бачили схеми типу "Ці компанії володіють всіма компаніями світу", чи хоча б версію про харчові бренди. Інколи це подається під соусом якоїсь конспірології, хоча насправді все пояснюється логікою капіталізму — великі і ефективні компанії поглинають менші і неефективні, тоді як фінансовим компаніям потрібно на чомусь заробляти, купувати активи, які зростають. Ефективні компанії є якраз такими активами, тому і виходить, що фінансові гіганти володіють частками в багатьох великих компаніях в різних індустріях. Ось така схема про SEO-трафік: всього лише 16 компаній володіють ресурсами, які отримують +3 млрд кліків з пошуку Google щомісяця. Тут детальний розбір.
 • Технологии, медиа и общество

  До речі, найгучніша історія про використання ШІ в медіа — це теж історія про оптимізацію процесів після фінансового викупу. Сайт з новинам технологій CNET у 2020 році був поглинутий медіахолдингом Red Ventures за $500 млн. Red Ventures спеціалізувався на цифровому маркетингу, в середині 2010-х залучив по $200-250 млн інвестицій на зростання від американських гігантів private equity General Atlantic та Silver Lake (зараз обом фондам належить по 20% холдингу), і поглинув деякі з найпопулярніших американських медіаресурсів, зокрема CNET, ZDnet, Lonely Planet. Наразі Red Ventures є медіамонстром, про якого ви швидше за все навіть не чули: станом на 2021 холдинг мав оцінку $11 млрд та виручку $2 млрд. Заробляє компанія на affiliate-маркетингу. Їй належать популярні сайти про фінанси, технології, здоров'я, знайомства та інші популярні теми, тобто SEO-контент. Поміж текстами про те, як обрати банківську картку чи гаджет, інтегрується реклама з affiliate-лінками. Оплата за один лід, тобто читача який клікнув на рекламу і оформив банківську картку, може досягати $300-900. Тому не дивно, що в 2023 там почали оптимізувати процеси за допомогою LLMs — очевидний спосіб генерувати SEO-контент ще дешевше в ще більших масштабах. Вийшов скандал — редактори CNET публікували нагенеровані мовними моделями нісенітниці, компанія вибачалась, але від своєї стратегії не відмовилась. Не здивуюсь, якщо її прикладу послідують інші власники ферм SEO-контенту.
  You’ve Never Heard of the Biggest Digital Media Company in America

  Red Ventures has turned very specific advice into very big business.

  NY Times
 • Технологии, медиа и общество

  📰 Сьогодні деякі медіа написали, що німецький таблоїд Bild звільнить 200 працівників з редакції, замінивши їх штучним інтелектом. В дійсності все банальніше. В 2019 році найбільшим власником медіахолдингу Axel Springer став американський private equity фонд KKR. KKR викупив 42% акцій Axel Springer за оцінкою компанії 6,8 млрд євро (премія 40% до публічної оцінки), а наступного року провів делістинг компанії з Франкфуртської біржі. Зазвичай в таких випадках, коли фінансовий інвестор викуповує публічну компанію і робить її приватною, за цим слідує оптимізація бізнес-процесів: масштабування прибуткових напрямів бізнесу та скорочення видатків на напрями, які не заробляють і не зростають достатньо швидко. До перших в холдингу Axel Springer належать ділові видання Business Insider та Politico. Таблоїд Bild та щоденна газета Welt натомість мають гірші фінансові показники. Їх наклади стабільно знижувались в останні роки. Справа тут не в ШІ, а в більш фундаментальних речах — паперові газети відмирають, читачі змінюють споживання новин. Менеджмент Axel Springer анонсував скорочення 200 з 4000 робочих місць в цих виданнях у лютому. Зараз ці місця скорочують і закривають третину регіональних редакцій, щоб сфокусуватись на digital продуктах. В розсилку про звільнення додали корпоративного булшиту про те що в цифровому світі деякі редакторські задачі можна робити за допомогою ШІ, професія журналіста ніколи не буде такою як раніше, не всі знайдуть себе в новому ландшафті... і так далі. Ніякої футурології, суха логіка бізнесу. Хоча не виключено, що десь там в редакціях дійсно обробляють тексти за допомогою LLMs в рамках оптимізації процесів. Як я і припускав на одній панельній дискусії про ШІ, не слід очікувати, що завдяки ШІ ми будемо працювати менше — навпаки, дуже скоро від нас будуть очікувати, що з такими потужними інструментами ми маємо робити набагато більше за той самий час.
  Subscribe to read | Financial Times

  News, analysis and comment from the Financial Times, the worldʼs leading global business publication

  Ft
 • Технологии, медиа и общество

  Професіоналу на замітку: кращі практики використання GPT від Open AI. Six strategies for getting better results: • Write clear instructions • Provide reference text • Split complex tasks into simpler subtasks • Give GPTs time to "think" • Use external tools • Test changes systematically Все з прикладами і детальними поясненнями. В закладки ✅
  OpenAI API

  Explore developer resources, tutorials, API docs, and dynamic examples to get the most out of OpenAI's platform.

  Openai
 • Технологии, медиа и общество

  Ну і не про Gen AI. Стартап Propertymate залучив $5,5 млн —здається, найбільший раунд для українських фаундерів за останній час. Роблять B2B-маркетплейс нерухомості в Техасі, заробляють на комісіях, користувачі — забудовники та агенції нерухомості. Пройшли Techstars в Остіні, зараз підняли інвестиції для запуску в нових містах від американських фондів та українських Geek Ventures, Flyer One Ventures, SID Venture Partners, U.Ventures, Pragmatech Ventures. Ринок нерухомості в США зараз сильно переоцінений, за деякими метриками навіть більше ніж перед крахом 2008 року — різниця ринкової і чесної вартості майже 40%, результат пост-ковід монетарного послаблення. Експерти очікують падіння цін на нерухомість в наступні кілька років, яке у випадку рецесії може стати значним. Тому особливо цікаво спостерігати, як стартапи дизраптять цей традиційно консервативний ринок. Минулого року читав про парадоксальний бізнес — автоматичний викуп нерухомості для подальшого перепродажу. Ціни на нерухомість завдяки йому полетіли вгору, люди не могли купити будинки (софт викупав їх швидше), стартап тим не менше був глибоко збитковим. Таке буває, коли багато вільних грошей в економіці — дивні проекти, дивні бізнес-моделі... Успіхів Propertymate, у них зрозуміла бізнес-модель, гарно розвиваються і показують приклад іншим українським фаундерам — як можна заробляти на американському ринку в такій консервативній ніші. Це рідкість зараз.
  Український стартап Propertymate, що допомагає продавати «новобудови» у США, залучив $5,5 млн від інвесторів. Оцінка – до $40 млн

  Стартап Propertymate, що допомагає з пошуком та покупкою житла у США, залучив $5,5 млн інвестицій

  Forbes
 • Технологии, медиа и общество

  А що в Україні по Gen AI? Є наприклад стартап Elai, який робить віртуальних спікерів. Залучив поки небагато, $220K від українського фонду SID Venture Partners і $200K грантами. Зараз мають 1000 платних клієнтів, 30% виторгу — B2B-клієнти (італійська страхова компанія Generali, британський медіахолдинг WPP, німецький виробник товарів для догляду за шкірою Beiersdorf та ін. Вони використовують сервіс для створення внутрішніх навчальних матеріалів, відеооглядів продуктів, візуалізації статей тощо). Висока конкуренція – перший виклик для Elai.io, вважає партнер SID Дмитро Вартанян, додаючи, що у майбутньому 80–90% ринку займатиме один гравець. Дійсно важко буде працювати на такому конкурентному ринку. Для контексту, на днях найпомітніший стартап в цій ніші Synthesia підняв $90 млн з оцінкою $1 млрд, серед інвесторів — гіганти Accel та NVIDIA. Фаундери, до речі, європейці, з Лондона та Мюнхена, працюють з 2017 року. Постив їх демо тут, ще коли це модно було називати "діпфейк". На буткемпі команда, у якої я був ментором, в своєму пітчі ШІ-проекта частину текста зачитала через аватар згенерований в Synthesia. Треба сказати, щоб наступного разу використовували українську розробку для цього, ггг.
  Як озвучити відео-аватар будь яким голосом. Кейс ШІ-стартапу Elai.io — Forbes.ua

  Український стартап Elai.io у гарячій ніші генеративного штучного інтелекту. Він навчив записаних на відео людей озвучувати будь-який текст

  forbes.ua
 • Технологии, медиа и общество

  Наскільки Європа боїться відстати в гонці за першість в ШІ? Настільки, що стартап французьких вихідців з Google/DeepMind підіймає на seed-стадії рекордні для Європи 105 млн євро. Не маючи продукта, лише сильну команду, створений місяць тому стартап Mistral отримує pre-money оцінку в 135 млн євро 🤯 Планують будувати свою LLM, європейську відповідь Open AI та конкурентам. Лід-інвестор — Lightspeed Venture Partners (раніше інвестували в StabilityAI), other investors include former Google chief Eric Schmidt, French telecoms billionaire Xavier Niel, and Bpifrance, the French state-backed investment bank, a sign of the strategic nature of the project. Серед радників — колишній міністр діджиталізації Франції. Фаундери виступають на одній сцені з президентом Макроном, обговорюючи послаблення регуляції ШІ та стратегічну перевагу Франції в гонці обчислень — дешеву атомну енергію. Всього в Європі в цьому році інвестували в ШІ-проекти $4 млрд, в США — $25 млрд.
 • Технологии, медиа и общество

 • Технологии, медиа и общество

  Долучайтеся до особливої події — IT Ukraine Legal Conference 2023, яку проводить 16 червня Асоціація “IT Ukraine“ за підтримки UKRSIBBANK BNP PARIBAS 💫😎 Під час заходу ви дізнаєтеся, що впливатиме на валютний ринок завтра та через рік. У колі однодумців подискутуєте, що краще — фіксований чи плаваючий валютний курс👌 ✔️Конференція пройде в гібридному форматі: онлайн та офлайн. Для офлайн участі потрібно придбати* квиток на сторінці заходу карткою Mastercard від UKRSIBBANK https://legalconference.com.ua/ ✔️Участь онлайн безкоштовна, але потрібно зареєструватися за тим же посиланням 🧑‍💻 *50% коштів від продажу квитків організатори спрямують на підтримку України через фандрейзингову платформу UNITED24. 🤗 Працюємо заради вас та України! 💙💛 #реклама
 • Реклама

 • Технологии, медиа и общество

  🎙 В новому випуску подкасту говоримо про штучний інтелект у війні. Зокрема підсвічуємо ШІ-стартап українських серійних фаундерів Osavul, який уже допомагає силам оборони боротись з ворожими інформаційними кампаніями. Дуже цікавий проект, який залучив $1 млн від українських інвесторів. Послухайте, що вони роблять. Також говоримо про defense tech кластер Brave1 з його керівницею. Як працює фаст-трек для оборонних інновацій, на що можуть розраховувати автори інноваційних оборонних проектів і як пришвидшити їх реалізацію. Бонус — в кінці розповідаю історію про те, як один з найвидатніших вчених в історії пропонував вдарити ядеркою по Москві, обгрунтовуючи це теорією ігор. Дивіться на ютубі, слухайте на подкастах Apple і ставте лайки, щоб випуск побачили більше слухачів. Дякую!
  Штучний інтелект — ядерна зброя сучасності. «Проєкт Інтелект» — епізод 5

  У 1930-х роках Альберт Айнштайн у листі Теодору Рузвельту писав, що ядерна зброя може змінити хід будь-якої війни. Торік на Форумі безпеки в Аспені сучасною «ядерною зброєю» Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google, назвав штучний інтелект. У новому епізоді подкасту «Проєкт Інтелект» говоримо про штучний інтелект на службі в держави. Як сучасні розробки допомагають протидіяти пропаганді та посилювати наш оборонний комплекс? 00:00 – 01:59 Інтро. Штучний інтелект — українська зброя? 01:59 – 05:23 Як технології змінювали хід війни 05:23 – 08:45 Чи може бути штучний інтелект інструментом стримування від нападу 08:45 – 27:12 Штучний інтелект в протидії пропаганді та дезінформації. Український стартап Osavul. Коментує Дмитро Плєшаков 27:12 – 30:44 Фейк про заражену кров від НАТО для українських солдатів. Як працює РНБО у співпраці з Osavul 30:44 – 33:07 Як глобальні компанії протестували проти впровадження штучного інтелекту в оборонну сферу і чому це змінилося 33:07 – 38:44 Американські технології на війні в Україні. Розпізнавання облич з допомогою Clearview AI 39:41 – 50:41 Як отримати грант від держави на розвиток стартапу в захисті та обороні. Defense-tech кластер Brave1. Коментує Наталія Кушнерська 50:41 – 52:34 Як організувати роботу з інноваціями під час війни 52:34 – 57:31 Рубрика «Що почитати» – рекомендують ведучі: Від Андрія: «Economists at War» by Alan Bollard. Від Сергія: «Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами» Джареда Даймонда. Від Олександра: «Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future» by Peter Thiel.

  YouTube
 • Технологии, медиа и общество

  В КШЕ часто проходять неформальні зустрічі з цікавими людьми. Завтра буде з Антоном Авринським, засновником Liki24 — одного з небагатьох українських проектів з офлайн-складовою, який успішно масштабується в Європі. Я був на лекції Антона раніше, дуже цікавий і заряджений спікер, тож якщо цікавитесь стартапами і tech бізнесом, рекомендую, гарна можливість поспілкуватись: https://t.me/eraplatform/20 Ось його історія 2021 року: forbes.ua/ru/inno…021-1749
  ERA.Platform

  Вриваємося в бізнес-літо!🤯 Запрошую на третю зустріч клубу Нової Економіки🛸 Нашим гостем буде Антон Авринський, СЕО та засновник технологічної health-компанії Liki24.com з обігом більше $20mln🙈 Тема докладу - "Класичний шлях стартапу. Зростання, інвестиції, вихід на нові ринки. Досвід Liki24.com" 7 червня, 19:00, кампус KSE Участь безкоштовна, за умови реєстрації https://forms.gle/cWMcfwZ2EQbVE3qp6 Кількість місць обмежена

  Telegram
 • Технологии, медиа и общество

  Нечаста історія — український deep tech стартап. Цікаво буде спостерігати за розвитком. forbes.ua/innovat…23-14019
  Колишній топменеджер SoftServe Микола Максименко запустив стартап Haiqu. Як він змусить квантові компʼютери вирішувати дійсно корисні задачі. Бліц-інтерв’ю

  Українсько-американський стартап Haiqu отримав $4 млн інвестицій від Toyota Ventures та MaC Venture Capital. Чим він займається - інтерв'ю співзасновника

  Forbes