Источник Reuters рассказал, что Украина получит от Франции 50 ракет SCALP (французское название Storm Shadow).Агентство AFP сообщило, что президент Макрон объявил о поставках этих ракет, когда они уже начали поступать в Украину.
Військовий аналітик Данського королівського оборонного коледжу Андерс Нільсен - про перебіг війни станом на середину липня та про перспективи наступу
Стисло: український наступ можна поділити умовно на чотири фази:
- спроба здійснити маневр для прориву російської оборони (зазнав невдачі);
- фаза виснаження російської артилерії;
- фаза виснаження живої сили (тут на сцену виходять касетні боєприпаси);
- повторна спроба здійснити маневр для прориву російської оборони.
Станом на зараз наступ перебуває у другій фазі. ЗСУ не будуть особливо спішити з проведенням наступу, оскільки: 1) Погодні умови сприятимуть для проведення наступальних операцій ще три місяці, до жовтня;
2) Якщо спробувати перейти до поновних спроб здійснити маневр без належного виснаження росіян, ця спроба може виявитися такою ж невдалою.
Позитив: Україна все ще не використала більшість наданого Заходом озброєння та техніки у цій наступальній операції.
Переклад на Друкарні
Переклад на Патреоні
⚡️Третя окрема штурмова бригада розбила підрозділи 83-тьої десантно-штурмової бригади рф під Бахмутом!
Бійці 2-го штурмового батальйону звільнили понад кілометр територій, покращивши тактичне становище українських сил в напрямку міста.
Внаслідок наступу було повністю ліквідовано взвод ворога та захоплено у полон ще 10 російських окупантів.
Також знищено російську техніку, зокрема ворожий танк.
Захоплено ротний опорний пункт та відбито позиції для подальшого просування штурмовиків.
Süddeutsche Zeitung
Німеччина привезла до Вільнюса військовий пакет для України на майже 700 мільйонів євро
Федеральний канцлер Олаф Шольц і міністр оборони Борис Пісторіус прибули до Вільнюса. У «своєму багажі» вони везуть новий пакет підтримки для України, який, за інформацією SZ, включає допомогу на суму майже 700 мільйонів євро. Так званий «пакет Вільнюського саміту» - це «дуже суттєвий» пакет зброї, про який у понеділок говорили в урядових колах.
На додаток до 20 000 артилерійських боєприпасів, пакет також включає дві пускові установки Patriot зі складів Бундесверу, а також 40 бойових машин піхоти Marder і додаткові 25 основних бойових танків Leopard 1A5. Засоби захисту від безпілотників і розвідувальні дрони Бундесверу також є частиною пакету, як і часткові компоненти для польового госпіталю.
Згідно з урядовими джерелами, цей пакет відповідає поточним потребам України. Він робить «важливий внесок у зміцнення обороноздатності України».
Генсек НАТО Єнс Столтенберг:
"Я запропонував пакет з трьох елементів з більш практичною підтримкою і багаторічною програмою для забезпечення повної оперативної сумісності між українськими силами і силами НАТО. Це наблизить Україну до НАТО, зміцнить політичні зв'язки зі створенням Ради Україна-НАТО, інавгураційне засідання якої відбудеться завтра за участю президента Зеленського, а потім скасує вимогу щодо ПДЧ. Це перетворить процес членства для України з двоетапного на одноетапний".Він додав, що союзники також "повернуться до своїх зобов'язань щодо надання військової підтримки Україні, щоб допомогти їй звільнити більше територій на шляху до членства".
Интересно про вчерашний твит Кулебы про отмену ПДЧ для Украины.
___
У понеділок в обідню пору український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба написав твіт, що видавався сенсацією: він заявив, що Альянс досяг внутрішньої згоди і погодився скасувати для України етап ПДЧ, так званого Плану дій щодо членства. На практиці це означає радикальне прискорення процедури українського вступу.
Це – давня вимога Києва, і вона від початку мала повну, практично одностайну підтримку української експертної спільноти.
Йдеться про те, щоби змінити для України процедуру вступу в Альянс і дозволити її швидке приєднання – за сценарієм Фінляндії та Швеції. В Україні наполягали: оскільки вступ фінів до НАТО свідомо провели якнайшвидше і, як виняток, скасували для них ПДЧ, щоб не дати Москві часу зашкодити цьому – то вступ України також може бути надшвидким.
Мовляв, ви ж побачили, фінське розширення, що додало понад тисячу кілометрів кордону РФ з НАТО, пройшло без жодної реальної протидії з боку виснаженої Росії; тому цей успіх треба повторити.
Твіт Кулеби був і правдивим, і оманливим одночасно!
Альянс справді погодився на те, що Україна вступатиме до НАТО без ПДЧ, тобто за прискореною процедурою.
Однак твіт українського міністра створював враження, ніби це свіжа домовленість, досягнута щойно – а це не так. З кількох джерел в Україні та у державах Альянсу "Європейська правда" знає, що держави НАТО дали згоду на це ще місяць тому, після обговорення цієї ідеї на спецзустрічі глав МЗС Альянсу в Осло.
Відтоді домовленість тримали в секреті, а коли чутки дійшли до експертного кола, фахівців також просили не поширювати цю інформацію.
Це нормальний, традиційний підхід для дипломатії. Річ у тім, що наближався саміт НАТО, і всі розуміли, що там зобов’язана бути якась "перемога" для України, яку лідери оголосять як свій здобуток, як домовленість саміту.
Так, ви правильно зрозуміли: Кулеба зламав ці плани. Український міністр наголосив, що "проривне рішення" ухвалене без президентів. Причому його заява пролунала ще до початку саміту, коли до Литви ще не прилетів жоден іноземний лідер – тобто скасування ПДЧ було вже неможливо записати у "здобутки Вільнюса".
Генсек Альянсу спробував врятувати "ПДЧ-прорив" та виступив із заявою, що питання про ПДЧ, мовляв, досі не узгоджене; що рішення про це немає і все ухвалить саміт.
Однак дії Дмитра Кулеби не були помилкою або "самодіяльністю". Дуже схоже, що твіт українського міністра запустив сплановану та узгоджену за участю держав-друзів України кампанію з підвищення ставок.
Так, ПДЧ вже не на столі. Так, це ухвалене ще до початку саміту рішення. І найголовніше: тепер саміт має зробити ще один, наступний крок на шляху України до членства.
Сергій Сидоренко, ЄП
⚡️Дуже швидко закінчилась історія перебування кадирівців на передовій під Бахмутом. Можу підтвердити, що вони там справді були. Але недовго🤷🏻♂️
Не встигли ахмати зайти на позиції, як отримали п***ди й купу 200-х і 300-х. Та переконались, що на передку їм робити нема чого. Скоріш за все, далі кадирівців будуть використовувати за основним їхнім функціоналом - у другій лінії та як «заградотряди».
Але ми не проти, щоб їх виводили у першу лінію😏
@MaksymZhorin 👊🏻
У Rheinmetall сподіваються, що завод в Україні вироблятиме близько 400 танків на рік.
Крім того, тут планують виробляти і ремонтувати бронетранспортер Fuchs.
Зазначається, що завод буде розташований у західній частині України.
Голова правління компанії Армін Паппергер заявив, що завод буде захищений від потенційних російських атак.
"Наразі є багато заводів, які виробляють військову продукцію [в Україні]. Це просто ще один – і ми можемо захистити і його", – зауважив він.
Rheinmetall планує відкрити завод бронетехніки в Україні протягом наступних 12 тижнів, заявив гендиректор Паппергер в інтервʼю CNN
Там планують будувати та ремонтувати танки. Німецький виробник зброї також навчатиме українців обслуговувати техніку, виготовлену на заводі, який буде розташований у західній частині країни.
Периодически закрадывается мысль, а может уже подсохло и появилась возможность преодолеть обмелевшее Каховское водохранилище?
А потом смотрю на спутниковые снимки и вижу кроме основного русла Днепра кучу каких-то протоков, озер и луж. И понимаю, что пока вряд ли.
Участок возле Энергодара выбрал для примера. К данным Sentinel доступ открыт, можете порассматривать все самостоятельно по этой ссылке.
❗️Новости о вступлении Украины в НАТО
ПДЧ - "план дій щодо членства". Кандидаты на вступление в НАТО получают "карту реформ", после выполнения которой становятся членами. Реформы в том числе касаются политики, экономики и права.
Прекращайте думать, что НАТО - это только про армию, не только.
В случае с Швецией и Финляндией, учитывая высокие стандарты этих стран, обошлись без ПДЧ.
Насколько можно понять из твита Кулебы, Украина тоже сможет обойтись без ПДЧ. Подробностей о том, как и когда Украина сможет войти в НАТО, пока нет. Вероятно мы их узнаем по итогам саммита, который пройдет в Вильнюсе 11-12 июля.
⚡️За прошлую неделю ликвидировано 4220 рашистов
Потери РФ в технике за неделю (в скобках - среднее значение):
• танки: 28 (57)
• ББМ: 67 (111)
• артсистемы: 151 (61)🔥
• РСЗО: 27 (9)🔥🥉
• средства ПВО: 23 (6)🔥🥇
• самолеты: 0 (4)
• вертолеты: 0 (4)
• БПЛА: 113 (51)🔥
• ракеты: 7 (18)
• автотехника: 103 (96)
• спецтехника: 42 (9)🔥🔥🥇
Статистика russian-casualties.in.ua на основании данных Генштаба.
___
И снова у нас есть рекорды:
🥇спецтехника, ПВО
🥉РСЗО
В 2 раза выше среднего артсистемы, выше среднего автотехника.
🇹🇷В Україні почалось будівництво заводу з виробництва безпілотних летальних апаратів Bayraktar, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
@babel