Обложка канала

Спілка мертвих юристів. Страница 11

Салют юристопотамы. Я собираю тут все то, что в нашей юридической профессии не скучно: лигалтех, маркетинг, новые формы юридиче кого бизнеса, и вот это вот все

  • Спілка мертвих юристів

    ​​Качалка правової частини мозку від ВСА стартує ще один курс. Цього разу це онлайн курс корпоративного права Як я розумію, курс і для консультантів, і для інхаузів, ну бо 9 модулів так називаються: структурування, потім всякі там documents forkflow, далі корпоративні спори, управління активами, ну і куди без краплі міжнародного структурування. Але обережно, бо там є одне актуальне питання. 22 спікери із усіх закапелків нашої багатоманітної юридичної общини: Arzinger, Legal House, Pavlenko Legal Group, Marushko Law Office, Пума Україна, SDM Partners Навчання починається 14 листопада. Програма, реєстрація і всякі бонуси тут. З вами було #РекламищеНаМертвих
  • Спілка мертвих юристів

    Минулої п’ятниці Axon Partners оголосили двох нових партнерів – ними стали екс-сініари фірми, Міша Юдін з ІР і Надя Денисюк з судєбки. Ми витримали гросмейстерську паузу і записали інтерв’ю з обома сьогодні, в день народження Наді. Саме тому їй довелось відписувати нам з таксі по дорозі між зустрічами, паралельно дякуючи родичам за привітання і GIF-відкритки в вайбері. Міша ж виділив нам аж дві години, щоб у притаманній йому манері вступити в філософсько-інтелектуальну дуель із беззбройним співрозмовником (себто, мною). www.deadlawyers.org/novi-pa…partners 🖋Сашко Мельник / DLS
    Міша Юдін і Надя Денисюк: нові партнерз в Axon Partners (бліц вʼю)

    Минулої п’ятниці Axon Partners оголосили двох нових партнерів – ними стали екс-сініари фірми, Міша Юдін з ІР і Надя Денисюк з судєбки. Записали з ними бліц

    Спілка мертвих юристів
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Владислав Пивовар занйшовся Біля нього зупинилася машина, хтось вдарив його по голові, запхали до авто. Прокинувся він у Миколаєві. Відстежували його по камерам. Це все, що наразі відомо. Будемо слідкувати за цією дивною історією. І дякуємо всім вам за репости!
  • Реклама

  • Спілка мертвих юристів

    Шахіст Ханс Німан вальнув позов проти чемпіона світу Магнуса Карлсена і chess.cоm Шеф всєя департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли колись пропонував нам провести у Мертвих шаховий турнір, але замість цього ми поки домовилися, що він напише нам текст про цей кейс. І от він, рідненький, читайте тепер -- www.deadlawyers.org/niman-v…shahisti .
    Німан v Карлсен: чому судяться шахісти?

    Шахісти Ханс Німан і Магнус Карлсен договорились до того, що їхні битви виникають не за шаховою дошкою, а де б ви думали? Так, в наших рідненьких судах. Ну не

    Спілка мертвих юристів
  • Спілка мертвих юристів

    ​​ЗАКОН ПРО ЛЮДСЬКУ МОВУ БЮРОКРАТІЇ 20 жовтня парламент Нової Зеландії прийняв у третьому читанні The Plain Language Act. Ось він, почитайте, усього дві сторінки і написаний не по дибільному. Мета закону - інклюзивність. Громадяни, для яких англійська мова є нерідною, а також люди без вищої освіті, теж мають право розуміти комунікацію від держави. Плюс ініціатори кажуть, що уряд зекономить трохи грошей і часу. Розрахунки того, як саме зекономить і скільки саме, я не знайшов. Що таке людська мова. (а) мова, яку розуміє авдиторія, до якої адресоване повідомлення і (б) є зрозумілою, вичерпною та добре структурованою. А приклади є? От прикладів того, що таке канцелярит, і як має звучати нова мова комунікації новозеландської влади, немає. Нові лексичні нормативи має розробити хтось колись відповідним чином. Дебати у парламенті. Опозиція пообіцяла скасувати цей закон, щойно переможе на наступних виборах. Вони побоюються, що Plain Language Officers, яких запроваджує закон, перетворяться на мовну поліцію. І ці мовоохоронці структурованого тексту будуть зловживати нічними рейдами на таємні місця збору чиновників, що спілкуються пасивними зворотами. Це перший у світі такий закон? Ніт, у Штатах Plain Writing Act дії з 2010 року. Це теж 2-3 сторінки тексту і новозеландці явно надихалися ним. Але у Штатах вже є підзаконна нормативка, із якої можна більш менш зрозуміти, як більше не треба і як тепер треба: поза законом пасивні звороти, подвійні заперечення, абревіатури, акроніми і відсутність у тексті особистих займенників. У Штатах як із цим? Ось стаття Washington Post від 2012 року, яка трохи підстібує владу за те, що за два роки на нормальну мову переклали лише 10% всіляких там формулярів. Якщо влом читати, то інший мінус цього закону проявився у тому, що треба добре покорпіти, аби написати однаково зрозумілий для всіх текст на непросту тему, скажімо, ядерних реакторів. А ще виявилося, що далеко не всі здатні формулювати думку і писати її текстом; раніше це, можна було приховати за канцеляритом. Власне, як можна було приховати і відсутність власної думки взагалі. І що мені із того? Власне, нічого, просто прикольна новина, я до цього не знав, що у Штатах є закон про людську мову. Приємно знати, що цілим законом регулюється очевидне для юриста: мов парость виноградної лози плекати мемо і видаляти із нього усе, що не впливає на зрозумілість думки. @gadiuk Чи не вважаєте ви, що ми всією Спілкою могли б утриматися від того, щоб не написати подібний законопроєкт?
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Вчора у місті Вуглегірськ Донецької області невідомі розстріляли пана на імʼя Олександр Нікулін, повідомляє Фокус. Цей чоловік служив суддею Верховного, вибачте на слові, суду ДНР. До 2014 року Олександр Нікулін служив суддею Донецького апеляційного адміністративного суду. У 2015 році Донецький національний університет покликав цього спеціаліста з колаборації і адміністративної юстиції викладати арбітражний процес. У 2019 році він став суддею ВС ДНР. У липні цього року СБУ заочно повідомила цьому пану про підозру за ч. 1 ст. 438 ККУ - порушення законів та звичаїв війни. За що отримав кулю суддя-зрадник, який засудив до страти зокрема бійця ЗСУ британця Шона Піннера, наразі невідомо. Суддя вижив і знаходиться у стабільно поганому стані. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Упдате по пораненому Геннадію Росчепію "Стан Гени важкий, але надія є. Його вже оглянув лікар, що спеціалізується на складанні кінцівок докупи після таких травм. З понеділка стане відома дата операції з відновлення цілісності правої руки, яка отримала найважчі ушкодження. Він при свідомості. Не може знайти слів, це цитата, щоб подякувати кожному. Відвідувачів поки не можна, хоча розумію, що багато хто хотів би побачити його". Це цитата від Тетяни Потапової, комунікаційниці Інтегрітес, яка збирає кошти. Нагадуємо, учора стало відомо, що наш колега отримав тяжкі поранення під Краматорськом. Наразі зібрали: -- 677 475 грн на Приват і -- USD 2972.52 на PayPal Але Приват заблочив Тетяні можливість приймати донати, тому вона відкрила Моно. Ось він: 5375411421814935
  • Спілка мертвих юристів

    ​​🆘 Пропав адвокат у Кривому Розі Зранку 3 листопада Пивовар Владислав Володимирович вийшов з дому на 5-му Зарічному у Кривому Розі і досі не повернувся. Того дня на 10:20 він мав засідання у Саксаганському районному суді. За інформацією від секретаря, у засіданння не зʼявився. В офісі його теж не було. Звʼязку із ним немає. Владислав є адвокатом (свідоцтво номер 4799 від 12.06.2020), працює в АО "Верхуша і партнери". Керував фондом "Толока" під егідою Гончаренко центру" і займався волонтерством: допомагав військовим, надавав безкоштовні юридичні консультації переселенцям, організовував освітні курси для дітей. Хто із КР, допоможіть будь ласка терміново пошерити інфу по локальним паблікам. Якщо хтось бачив Влада, або має будь-яку інформацію, яка допоможе його знайти, пишіть або дзвоніть Юлії, його дружині - 097 753 7503
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Сильну транзакційну практику дуже складно подружити із сильною практикою криміналу в одній фірмі. В Україні таких випадків, здається, немає. Можливо, був, але -- ⚡️Євгеній Солодко (не) розлучається із Саєнко Харенко Євгеній Солодко виходить зі складу партнерів Sayenko Kharenko і продовжить роботу під самостійним брендом — про це СХ написали на сайті два дні тому. Женя влився у СХ зі своєю командою у 2019 році. Тепер він і ще одна людина пішли. Злата Симоненко лишається в СХ. Я поговорив із Назаром Чернявським і Женею Солодко про це. 💬 Женя Солодко Перше, що ти написав мені, коли я запитав про комент, що це не розлучення, а новий етап співпобітництва. То що саме зміниться? З’явиться більше гнучкості, мої клієнти не будуть перетинатись з клієнтами СХ, а отже менше випадків, коли доводиться відмовляти через конфлікт інтересів. При цьому, СХ зможе направляти клієнтів, які не підпадають під їх профіль, до мене. У прес релізі СХ написали, що ви не зійшлися у гнучкості до ціноутворення. Для мене це звучить як: Женя недозаробляв, але не через те, що не міг, а через те, що СХ негнучкі у ціноутворенні. Я правильно читаю? Витрати моє практики надзвичайно маленькі - тому я можу дозволити собі братись за цікаві справи за менший бюджет. Велика фірма ж завжди повинна закладати в ціну свої оверхеди. Тому, ми зараз повинні стати більш прибутковими, бо зможемо уникнути зайвих витрат, які виникають у великій фірмі Питання було лише у ціноутворенні, тобто ви не стикалися з іншими наслідками суміщення в одній фірмі потужної транзакційної практики із потужною кримінальною практикою, як різні портрети клієнта, різхні підходи до якості та результату? Більшості моїх клієнтів потрібний конкретний результат, а не якісь довгі консультації. Я не боюся братись за гучні справи, які часто викликали занепокоєність в СХ. Там основні практики транзакційні, тому завжди при прийнятті рішення перевага віддавалсь тому, щоб не нашкодити роботі інших практик. А я готовий відкрито виступати в суді і прямо говорити, що я думаю про роботу деяких наших органів. 💬 Назар Чернявський Ви розійшлися тільки через ціноутворення, бо у прес релізі йдеться лише про це? Основне питання було не в ціні, а в стандартах і клієнтській аудиторії. Бо юристи часто починають демпінгувати, коли до них не йдуть клієнти - а причина може бути зовсім не в ціні. В процесі роботи зіштовхнулись з тим, що звична клієнтська аудиторія фірми і аудиторія Жені дуже сильно відрізняються, і у нас не вийшло їх поєднати. Жені було важко працювати з клієнтами фірми, бо іноземці чи великі компанії часто люблять все красиво розписати, а Женя людина справи - він може піти і виграти суд, але при цьому не напише про це 5 емейлів. В той самий час, клієнти, які не паряться про формальні комунікації, іноді не могли пройти наш комплаєнс. Більше того, наші традиційні клієнти всіма способами намагаються уникнути доведення справи до суду, а Солодко якраз славився своїми гучними судовими справами. Тупо про це питати, тому просто виправ мене, якщо я неправий: у мирний час Женя б не виходив, його вихід зумовлений війною, правильно? У нас це намітилось ще до війни, і якраз не хотілось розходитись зараз, бо в такий час непогано мати когось такого в команді. У звʼязку із останнім питанням мене турбує зараз, чи ми вже намацали дно в Україні, чи світова рецесія ще сильніше вплине на нас? Жопа буде набагато глибша. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Тонкий судовий тролінг модальних дієслів Не так давно у нас із коліжанкою в одній справі постало питання тлумачення автентичного англомовного тексту договору, у якому вжито термін "punitive damages". У цього договору був нотаріально засвідчений переклад на українську, але він був доволі корявий, і там ця фраза була перекладена десь як "штрафні санкції", що не зовсім відповідає змісту цього терміну у правовій системі США (governing law був США). Ну і ми, слідучючи методологічно коректному шляху, спробували для суду розкрити значення punitive damages через покликання на Black's law dictionary, котрий ми вважали авторитетним словником. Тобто зробили те, що у нас здається звуть "буквальне тлумачення", а в американській традиції – "текстуалістським підходом до тлумачення". Наші опоненти, до речі, сказали, що юристи – не лінгвісти, і ми не маємо покладатися на всякі Блекз Ло Дікшінері, а натомість мусимо вірити єдино правильному нотаріальному перекладу. Суд з цього приводу сказав щось таке неоковирне, що ми до кінця так і не поняли. Але я це от до чого. Випадково натрапив на постанову КГС ВС, де суд тонко тролить сторону за подібні підходи до аргументації: "Лінгвістичні розвідки скаржника стосовно модальних дієслів в англійській мові становлять певний пізнавальний інтерес; водночас суди у прийнятті оскаржуваних рішення та постанови обґрунтовано керувалися офіційним текстом Угоди про асоціацію, опублікованим державною мовою". Коротше, я вважаю, що це не ок. Бо якщо сторони щось підписали англійською мовою, вкладаючи туди зміст, який передається не лише лексикою, але також граматикою і прагматикою англійської мови, то з якого дідька суд має це не застосовувати? Вважайте, що це мій крик душі на тему практичної відсутності традиції тлумачення правових текстів в Україні. ✍️Микита Євстіфеєв / Axon Partners Ви як думаєте, доречний вийшов тролінг у колегії КГС ВС? (Якщо маєте якісь такі юридично-правові гідні публікації перли із ваших внутрішніх чатіків, то скидайте їх нам; може окрема рубрика із цього колись вродить).
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Kirkland & Ellis звільнять 20-25 асоціатів за результатами цьогорічної оцінки. І що? Як що, Kirkland це найбагатша блін юридична галера у світі. Та ще і Above the Law підігріває ситуацію, назвавши це "прихованим звільненням" через рецесію. Що таке приховані звільнення: цим геть не розповсюдженим в Україні словом американці називають ситуацію, коли фірма звільняє людей без виплати компенсації. Іншими словами, замість того, щоб чесно сказати, що туди сюди барані яйця рецесія у світі, роботи немає, ми тебе звільняємо, але на тобі дві зарплати, вони наче як перекладають "провину" за звільнення на юриста і його начебто поганий перформанс. Кого саме звільняють: корпоративку і транзакційників. Джерело Above the Law сказало, що "the law firm is contending with a downturn in corporate work and overcapacity of transactional hires made in response to last year’s surge in demand." Kirkland точно найбагатші? Точняк. Минулого року вони заробили 6 дохуліардів. Вдумайтеся у цю цифру на секунду. їх наздоганяють Latham & Watkins із оборотом у 5,4 ярди. На третьому місці з великим відривом DLA Piper із оборотом у 3,5 ярдів доларів у 2021 році. Так що, почалося?: швидше за все так, почалося. Бо слово "рецесія" не сходить із новинних стрічок економічних видань. Рано чи пізно від теоретичної рецесії потрібно було переходити до практичного застосування її малоприємних наслідків. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    ​​⚡️ Чуєте, нашому колезі треба термінова допомога Геннадій Роcчепій отримав під Краматорськом поранення. Є загроза ампутації обох рук, пошкоджені очі. Вчора його доставили до Києва, зараз обстеження і вирішують подальшу долю кінцівок. Гроші збирає Тетяна Потапова, комунікаційниця Інтегрітес: Картка: 5169360017793807 PayPal: [email protected] Геннадій у мирний час гріб за НБУ, Інтегрітес, Aequo, Avellum, Clifford Chance і навіть застав ШевДід. Навесні він пішов у ЗСУ. Закиньте будь ласка. Треба врятувати.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Шановні люди високої культури переговорів. Ви це не любите, ми це знаємо, але ж мусимо терпіти одне одного і якось притератися. Ми знаємо, що ви однаково не любите і рекламу, і медіацію. Але погляньте на це з іншої точки зору. Ще не знаємо з якої, але спробуйте, бо так сказали б у бізнес школі. Ще б вони сказали: працюйте зі стресом, считуйте емоції інших, робіть все добре, не робіть погано, шукайте він-він розклади. Ми теж не любимо рекламу, але ж це не те щоб прям реклама, це душевний текст, після прочитання якого ви не мусите робити нічого протизаконного. Більше того, якщо ви ще не використали ліміт негативних смайлів, то це чудове місце, щоб їх поставити. Медіацію ми з вами також не любимо, бо що може бути краще жорсткої багаторічної заруби із високою площею розльоту слини, мату, позовних заяв і замовлень детективів? Нічого. Хіба тільки ось ця заруба, але ще з замовними текстами на інфо-помийках, фісбук і твітор ботами, управління стаями голубів із одночасним розладом шлунків. Ми зазвичай щасливі від процесу. Але ж це як жувати і ніколи не ковтати. Клієнт теж щасливий, бо за нього хтось відчайдушно бʼється. Та у бізнес школах обережно кажуть, що заруба на смерть це не завжди рішення і можна, вибачте на слові, домовлятися. Не знаємо, нам складно таке прийняти. Але якщо ви більш раціональні люди, то от вам -- Курс від BCA з медіації Стартує 9 листопада. Навчання двічі на тиждень у форматі вебінарів. 48 годин теорії та практики медіації. Різноманітні домашні завдання, симуляції. Якщо зарегатися на курс протягом 24 годин, то ще якісь два курси обіцяють подарувати. Ну а з вами було улюблене всіма, лайкогенерувальне вечірнє #ВеликеРекламищеНаМертвих.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Веєрні відключення, фірми виходять із рейтингів, Роналдо пішов з поля, попри всі ці тривожні події -- Ілля Ткачук став цілим еквіті партнером Інтегрітес Записали з ним бліц. Які в нього фінансові таргети, не сказав (( Наскільки глибока дупа, у якій зараз знаходяться практик іноземних інвестицій, транскордонних транзакцій, M&A та цінних паперів в Україні? Звичайно, ситуація зараз досить складна і ми поки не розуміємо, коли транзакційний ринок може повернутись до довоєнного рівня. Проте, вже зараз є іноземні компанії, які активно цікавляться проєктами відбудови, а є вже і ті, які почали реалізовувати такі проєкти. Сподіваємось, що такі приклади будуть сприяти пожвавленню в залученні інвестицій. Практика M&A у світі зараз теж здається сильно просідає? Глобальну рецесію ніхто не відміняв. Але іноземні ринки набагато більше диверсифіковані, і тому ситуація з M&A проектами в різних країнах \ секторах різна. Рецесія у світі, український ринок у твоїх основних доменах майже мертвий, тим не менше ти отримав еквіті партнерство. Як так, це ж нелогічно? По-перше, Integrites слідує системному підходу щодо підвищень, який включає себе і наявність бізнес кейсу з оборотом, і побудову команди і, звичайно, наявність спільних цінностей. Це дозволяє фірмі розвиватись навіть в складних умовах. По друге, моя практика є досить диверсифікованою і крім M&A проектів включає також корпоративні реструктуризації та питання трудового права. Ці два напрямки є досить активними зараз. По третє, ми зберігаємо стриманий оптимізм щодо відновлення країни і початку відбудови. Саме тому подальший розвиток команди є дуже важливим. Ти ж мабуть чув, що з початку війни ми нікого не звільняли, а у вересні провели індексацію заробітних плат.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Богдан Львов від імені українського судді Богдана Львова звернувся із позовом до ОАСК проти свого колишнього роботодавця Верховного Суду. У позові український суддя Богдан Львов просить поновити українського суддю Богдана Львова на посаді судді КГС ВС і стягнути на користь українського судді розмір середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу. Позов українського судді тут.
  • Реклама

  • Спілка мертвих юристів

    ​​Минулого тижня Aequo, Moris, Avellum, CMS Cameron McKenna, Aver Lex, LCF, VB Partners, LI Group та Nobili вийшли із важливими і відповідними заявами. Вони кажуть, що під час війни вкрай важливо вирішитии питання національних рейтингів. І вони вирішили: вийти із них. За наслідками цього демаршу Юргазета опитала партнерів юридиних фірм про те, що вони думають про цей демарш. Коментатори представляють чотири різні табори, тональність їхніх коментарів відповідна, а тому цей матеріал прям дуже цікавий вийшов. Integrites представляють табір тих, хто посварився із ЮП та вийшов із рейтингу настільки давно, що може собі дозволити вальяжно стібати обидві хвилі: цю свіжу хвилю вибулих фірм, і минулорічну хвилю. Arzinger вийшли із рейтингів аж минулого року, але рана від заруби із Рустамом ще настільки не загоїлася, що Тимур у коментарі перейшов від властивої йому пасивної агресії до неприхованого хамства: "...вивільнили шалений ресурс і позбавили себе спілкування з деякими людьми, з якими ми вимушено контактували під час роботи над рейтингами". Тим не менше, Тимур єдиний висловив правдиву, як мені здається, оцінку дій своїх колег: "Багато фірм не хотіли публічно визнавати того факту, що ринок значно постраждав у зв’язку із падінням економіки, й продовжували розповідати казки про стрімке збільшення обертів та чудове завантаження під час воєнного стану". Проблеми Арцінгеру були найбільш публічними. Ми писали про них тут, тут і тут). Я думаю, інші фірми пережили все абсолютно те саме, але ця інфа не вилізла назовні. Тому обурення Тимура зрозуміле. Найбільш логічний коментар від імені цьогорічної "нової хвилі" вибулих зробили Moris. Вони сказали, що національні рейтинги оцінюють у першу чергу гроші, а грошей зараз у всіх однаково мало, та ще і на підтримку ЗСУ всі дофіга витрачають. Тому рейтингувати за цим показником тупо неетично. Цей коментар логічний, бо пояснює, чому компанії відмовилися від національних рейтингів, але продовжують готувати заявки для міжнародних рейтингів -- бо для міжнародних рейтингів не важливий річний оборот. Хоча коментарю Морісів складно не повірити, я все ж думаю, справжня причина одночасного виходу із рейтингів девʼяти фірм була не етична, а інша. Якість рейтингу ЮП не тільки ми тут у чятіку стібемо, його стібуть партнери топових галер вже дуже давно. Але мало хто наважувався не подавати анкету, не кажучи вже про те, щоб публічно висловити своє невдоволення. Всі бачили, як ВКП спускався у рейтингу ЮП після того, як припинив подавати анкету і брати участь у подіях ЮП; потім те саме було із Інтегрітес, потім із Арцінгером. Логічно, що партнери інших фірм не хотіли таких же лящів по репутації заради якихось там принципів. Але настала війна, а з нею колективне загострене відчуття справедливості. Нехай пізно, але все ж добре, що стільки фірм обʼєдналися. Мене ще турбувало одне співпадіння: сім із девʼяти фірм "нової хвилі" мають пряме відношення до АПУ: партнери шести з них є членами правління, а сьома фірма є генеральним партнером. Я запитав президентку АПУ Аню Огренчук, чи це АПУ ініціювало вихід фірм із рейтингів. Або якщо ні, то як пояснити це співпадіння. Вона відписала: "Якщо коротко, то ні. Питання участі у рейтингу - внутрішні питання компаній. У нас були свої аргументи, ми їх публічно озвучили. Більшість юридичних фірм так чи інакше представлені в АПУ. Тому будуть як і ті, що прийняли рішення не приймати участі, так і ті, що продовжують". Ну а найкращий комент для ЮГ дали Ілляшев і партнери: "всьо охуєнчік, братани, не починайте" сказав не дослівно Михайло Ілляшев. Ми вже колись постили тут рейтинг рок-гуртів за дохідністю (на першому місці Taylor Swift із $23.8М), рок гуртів за кількістю музикантів (у The Waterboys 76 фі ернерів), а ще реперів за швидкістю читки (Tech N9ne на 1 місці). Не знаю, чи зрозумілий натяк, але у нас тут є обмеження по довжині тексту -- 4000 знаків, тому писати детальніше вже немає куди. @gadiuk
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Сьогодні у кнайп-клуб Купідон, який колись був Меккою для офісного планктону сусудніх бізнес центрів (коли дерева були малими, а шот бехерівки по 50 грн), відбудеться волонтерський нетворкінг на тему: Як допомагати робити русню мертвою правильно Головний експертий волонтер події -- Надя Денисюк. До речі, вона не просто волонтер, а керуючий волонтер Спілки мертвих юристів і ще трохи партнер судової практики Аксонів. Ви навряд прийдете, тому і не дізнаєтеся, а от ті хто прийдуть, дізнаються про те, як організувати волонтерську діяльність не просто, щоб працювало, а щоб працювало правильно. Іншими словами, щоб не докопалися ті, кому раптом буде нічим зайнятися, крім як нахлобучувати волонтерів. Стартуємо о 17:30. Закінчуємо розумні частину о 18:30. Неофіційну частину закінчуємо як вийде. Не проїбіть.
  • Спілка мертвих юристів

    ​​Продовжуємо відслідковувати новини з Міжнародного суду справедливості, який розглядає спір між Україною та ерефією відповідно до Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Нагадаємо історію. 26 лютого Україна звернулася до Міжнародного суду справедливості щодо порушення росією Конвенції про запобігання геноциду .  Особливістю спору є те, що його предметом не є вчинення росією геноциду проти українців. У цій справі: (a) Україна посилається на право не бути об’єктом  звинувачень у нібито вчиненому нею геноциді, і відповідно - (b)  росія не має права на військові дії проти України, що спрямовані на запобігання вигаданому геноциду. 16 березня Суд видав наказ про забезпечувальні заходи де: (1) росія має негайно зупинити військові дії, які вона розпочала 24 лютого 2022 року на території України; (2) росія має забезпечити, щоб будь-які військові або нерегулярні збройні формування, які можуть керуватися або підтримуватися нею, чи будь-які організації та особи, які можуть підлягати її контролю або керівництву не вживали жодних заходів для підтримки військових дій; (3) сторони мають утриматися від дій, які можуть поглибити спір або ускладнити його вирішення Судом. Також, Суд погодився, що він має prima facie юрисдикцію у справі згідно зі статтею 9 Конвенції (будь-якій особі,  щодо  якої здійснюється розгляд у зв'язку з злочином  геноциду, гарантується справедливий розгляд справи на всіх стадіях розгляду). Суд встановив строк для подання письмових заяв: до 23 вересня 2022 року для меморандуму України; до 23 березня 2023 року для заперечень рф. 1 липня Дмитро Кулеба повідомив, що Україна достроково подала свій Меморандум до Міжнародного суду ООН. 3 жовтня від ерефії до Суду надійшли попередні заперечення щодо юрисдикції Суду. Озброївшись vpn-ом ми пірнули в зливну яму, яку в північних болотах називають сайтом министерства иностранных дел. Коротко, повідомлення для ЗМІ зводиться до того, що:  -- претензії України стосуються правомірності воєнних дій, Конвенція не має стосунку до застосування сили росією (тут росія повторює мантру про статут ООН і право на самооборону); -- Україна зловживає правом на звернення до Суду – “Конвенция 1948 г. была выбрана ею в качестве основания для подачи иска потому, что это – единственный международный договор с участием как россии, так и Украины, который допускает обращение в упомянутый Суд и при этом не содержит требования об обязательном досудебном этапе урегулирования спора”. 7 жовтня Суд видав наказ, яким встановив Україні строк до 3 лютого 2023 року на подачу письмової заяви на заперечення рф щодо юрисдикції Суду. Крім того, вже 22 держави подали заяви про вступ у справу відповідно до статті 63 Статуту Міжнародного суду ООН (право на вступ у справу інших держав-учасниць конвенції у випадку спору про її тлумачення). Це крута тактика, яку раніше не використовували і тут, безумовно, слід зняти капелюха перед українськими дипломатами та юристами. Чого чекати далі – далі Суд має призначити слухання у справі, на яких сторони представлятимуть власні позиції. А ми продовжуємо слідкувати. ✍️@Vitalii_Chemerys