Обложка канала

AIN.UA | ДЕНЬ. Страница 2

7329 @ainua_day

AIN.UA | ДЕНЬ - канал, где редакция AIN.UA собирает главные события дня в удобном формате: коротко о главном.

  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Використання РРО/ПРРО для відправки через «Нову пошту» обовʼязкове, медіанна зарплата українських розробників практично не змінилась за рік. Підсумки дня: 10 липня Портал DOU опублікував результати зарплатного опитування українських розробників, яке проводилось влітку 2023 року серед 6605 розробників, які живуть в Україні або виїхали за кордон через війну, але планують повернутися. Згідно з дослідженням, медіанна зарплата розробників в Україні вже рік практично не змінюється. Крім того, є тенденція до зменшення зарплат найоплачуваніших фахівців та зменшення розриву в зарплатах розробників. Також на $100 зменшилися медіанні зарплати розробників рівня Senior. Зниження спостерігається в більшості спеціалізацій та мов, а також у компаніях усіх типів, крім стартапів. Багато українських інтернет-магазинів надають послугу відправки товарів з післяплатою. Один із найпопулярніших поштових операторів, які виконують такі замовлення, є «Нова пошта». Раніше при таких операціях застосовувати РРО/ПРРО було не обовʼязково, але, як повідомляє податковий консультант Олександр Зарайський, нещодавно податкова змінила свою позицію щодо цього питання. І на сьогодні використання РРО/ПРРО для відправки товарів через «Нову пошту» на умовах післяплати із наступним зарахуванням коштів на розрахунковий рахунок ФОП – обовʼязкове для всіх. Детальніше — в матеріалі AIN.UA. Коли Ілон Маск купляв Twitter, то говорив, що підтримуватиме свободу слова і боротиметься із цензурою там. Але по факту, він надав можливість кожному купити «синю галочку», і тепер акаунти із нею поширюють неправдиві ідеї про Україну та війну і працюють на західну аудиторію: європейців та американців. BBC наводить кілька прикладів такої дезінформації. Наприклад, користувачі з Twitter Blue поширювали дані про те, що начебто під час протестів у Франції у поліцейських стріляють з американських гвинтівок, які привезли з України. Пости набирали мільйонні охоплення.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    На чому сидить Кремнієва долина та скільки користувачів у Threads. Підсумки дня: 7 липня Менш ніж за добу після запуску клон Twitter — сервіс Threads — показав надзвичайне зростання бази користувачів: аудиторія перевищила 30 млн. Зараз це один з найшвидше зростаючих онлайн-сервісів за всю історію інтернету. Цьому також допомогла й база, яку мала компанія Meta перед стартом. Зокрема, тісна інтеграція з Instagram, що сильно спрозувала реєстрацію, а також промотувала новий сервіс. Наприклад, у Instagram-профілях людей, що зареєструвались у Threads, зʼявилась відповідна позначка. Український мілітарі-тех стартап TEMB Military, який розробляв медичні QR-жетони для ЗСУ, призупиняє роботу. Проект розвивали півтора роки, TEMB також пройшов акселерацію в мілітарікластері Brave1. Причиною зупинки діяльності в стартапі називають несприятливий для втілення медично-оборонних реформ в ЗСУ. Деталі розповідаємо у матеріалі. Найвідоміші підприємці Кремнієвої долини на кшталт Ілона Маска або Сергія Бріна використовують стимулятори, щоб продуктивніше працювати та отримувати нові ідеї. The Wall Street Journal опублікував статтю, присвячену тому, які лікарські та наркотичні речовини вживають підприємці Долини, щоби лишатися продуктивними. Редакція AIN.UA наводить [основні тези цієї статті, а також коментарі до неї.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Великий огляд «убивці Twitter» від Цукерберга та що буде з податками в Україні. Підсумки: 6 липня Компанія Meta зробила доступним для завантаження свій новий сервіс — Threads. Це прямий конкурент Twitter, в якому за перші 7 годин зареєструвалося понад 10 млн користувачів. Платформа виглядає зручною — реєстрація за 3 секунди, збільшені ліміти по об‘єму постів та відсутність реклами. Проте є і мінуси. Серед них — наявність росіян, недосконалі алгоритми, відкладений запуск в ЄС. А ще – жорстка модерація. Постити про війну та російську агресію у цій мережі треба обережно, інакше є ризик отримати бан. В цьому матеріалі редакція AIN.UA детально розглянула новий сервіс та ділиться своїми спостереженнями та всім, що потрібно знати про Threads. Українська влада не планує підвищення податків до кінця війни, проте може повернути їх на довоєнний рівень – тобто до введення різних пільг. Про це заявив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль. Він уточнив, що йдеться про спрощену систему оподаткування, зокрема повернення до 5% замість 2%, що було запроваджено у перші місяці війни. «Інших змін, крім повернення до довоєнного рівня, до кінця війни ми не плануємо, не прогнозуємо і, переконаний, не допустимо. Податкова система буде стабілізована на тому рівні, як до початку повномасштабної агресії», — наголосив прем‘єр-міністр. Нагадаємо, 30 червня 2023 року парламент в цілому проголосував за відміну пільгової податкової ставки у 2%. Норма почне працювати з 1 серпня 2023 року. Одна із найбільших українських IT-компаній SoftServe опублікувала річний звіт про свою діяльність. Компанія активно росла в Україні до 2022 року і планувала збільшити штат до 15 000+ людей загалом. Але через повномасштабне вторгнення та складну економічну ситуацію в світі — все змінилось. Команда в Україні скоротилась до менш як 8700 людей. Разом з тим, помітно збільшилась кількість закордонних офісів. Зараз у Softserve працює 14 офісів у США, Британії, Румунії, Канаді, Болгарії, Польщі, Мексиці, Чилі, Колумбії, Сингапурі. Редакція AIN.UA вибрала тези та цифри, що стосуються команди. Новини компаній: Програмний РРО від SM POS і мобільний еквайринг від банку КОНКОРД інтегрувалися і представили рішення для торговців «КасаЧек», яке на 100% розв’язує питання приймання оплат картками й фіскалізації продажів. Розповідаємо детальніше, як це працює.
  • Реклама

  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Сайт облради за 1 млн та новини для ФОП. Підсумки дня: 5 липня На Prozorro виставили тендер на розробку сайта для Київської обласної ради із бюджетом трохи більше за 1 млн грн. Оскільки останнім часом тендери, які проводить київська влада, іноді викликають питання (наприклад, овочерізки або барабани до укриттів), AIN.UA спитав у експертів, чи є ця ціна суттєво завищеною або заниженою. З 1 липня 2023 року мала відбутися зміна реквізиту «призначення платежу» в платіжках ФОП, які зараз якраз сплачують податки за півріччя 2023 року. У цього платежу мав помінятися формат написання. Але цю зміну перенесли. НБУ наказав банкам адаптуватися до нового формату до 1 грудня 2023 року. До цієї дати податкова оброблятиме платежі зі старим форматом, як і раніше. Зібрали 6 мільйонів на форму для військових за 2 тижні. Поговорили з брендом «Аврора», ГО «Землячки» та Art Nation Loyalty про те, як бізнеси можуть долучатися до зборів ефективніше. Midjourney — це генеративна нейромережа, що дозволяє створювати зображення за текстовим описом. Фактично це найпопулярніше рішення на ринку, проте з 31 березня компанія закрила безкоштовний доступ до сервісу. Але не біда: зібрали ще 9 класних безкоштовних альтернатив. Список за посиланням.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Перше інтервʼю Дейнеги та інвестиції фонду УКУ. Підсумки дня: 4 липня. Волонтер і засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, який в лютому 2023 року став заступником міністра оборони з питань цифрового розвитку, в інтерв’ю «Лівому берегу» вперше розповів про роботу з цифровізації армії, пошук IT-спеціалістів в Міноборони, реформування «паперових» військкоматів та цифрові системи керування військами. Розмова тривала годину, ми перетворили її у текст на 3 хвилини. Angel One Fund – венчурний фонд, який інвестує в українські стартапи і допомагає розвивати стартап-культуру в Україні, створенний при Українському Католицькому Університеті. Фонд видав по $200 000 стартапам Rozmova та GO TO-U. Найближчим часом очікується ще 5 інвестицій. Фонд надає стартовий капітал на етапах pre-seed та seed для масштабування стартапів на основі технологій, інновацій та інтелектуальної власності, розроблених українськими засновниками. Електронний кабінет — важливе джерело даних для платників податків, але часом ним не користуються, або ж користуються по мінімуму, бо він, будьмо відверті, не дуже user-friendly. Користувачеві, який зазирнув до нього уперше, може бути важко розібратись, що і до чого. Редактор AIN.UA розповідає про найкорисніші функції ЕКПП (для цього ми також консультувалися у бухгалтерів, які ведуть ФОПи). Ми розглядатимемо можливості кабінету для ФОПів, але звісно він корисний для усіх типів підприємців.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Українське IT показує падіння, інвестиції в українські стартапи за другий квартал перевалили за $35 млн. Підсумки дня: 3 липня За травень місяць українському IT вдалось показати цифру у $590 млн експорту.І хоча це вище показників квітня 2023 року, позитивної динаміки тут немає. Квітень 2023-го впав у порівняні до квітня 2022-го ($539 млн vs $578 млн), а травень 2023-го менший на за травень 2022-го ($590 млн vs $601 млн). За винятком березня 2023-го, українське IT показує систематичне падіння у обсягах експорту на 10-20% щомісячно. Детальніше читайте в матеріалі AIN.UA. Редакція AIN.UA слідкує за всіма інвестиціями в українські стартапи. Загальні нвестиції за другий календарний квартал 2023 року перевищили $35 млн. Серед найбільших: Fintech Farm Дубілета та Вітязя залучила $22 млн, стартап Haiqu, який створює технології для підвищення ефективності квантових комп’ютерів, оголосив про закриття pre-seed-раунду фінансування на суму $4 млн, український стартап Propertymate, який працює на ринку нерухомості в США, залучив $5,5 млн інвестицій від американських та українських інвесторів. Українка Валерія Кузьменко разом з синами виїхала у Велику Британію після початку повномасштабного вторгнення. В Києві у неї була своя агенція з маркетингу та стратегії, зараз вона шукає роботу кваліфікованого спеціаліста у Лондоні. Але їй пропонують лише роботу прибиральниці. AIN.UA пропонує стислий виклад історії. Анонси: Як отримати сертифікат для ML-розробника від Google Україна? Google Україна за підтримки Coursera та Міністерства цифрової трансформації проведуть ML Bootcamp. Реєстрація завершується 3 липня, а кількість місць обмежена двома тисячами учасників. Буткемп розрахований на отримання практичного досвіду з ML, в тому числі на фахівців з IT-сфери, які хочуть глибше зануритися у Machine Learning. Детальніше про курс — в матеріалі.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Нова Пошта в Берліні, ВР скасувала пільгові 2% для ФОП. Підсумки дня: 30 червня Актуальні вакансії в громадську організацію «Аеророзвідки». Це команда, яка з 2014 року забезпечує українську армію безпілотними літальними апаратами. Шукають ІТ-спеціалістів, які мають бажання долучитись до проєкту на волонтерських засадах або на основі договору. Команда сподівається на співпрацю з волонтерами не менше 20 годин на тиждень або на повний робочий день для команд від компаній. Спеціалісти працюватимуть над підтримкою та впровадженням mil-tech рішень, над якими працюють ГО «Аеророзвідка разом» з Центром інновацій і розвитку оборонних технологій. 30 червня 2023 року парламент в цілому проголосував за відміну пільгової податкової ставки у 2% (законопроект №8401). Ми коротко розповідаємо про усі зміни, які ВР проголосувала у другому читанні. Немає сумнівів, що закон підпише і президент. Проект Light Years Beyond планує створити аналог OpenAI, але орієнтований на Китай. В команді вже 70 людей. Днями стало відомо, що стартап викупили за $233 млн, що вище попередньої оцінки стартапи, яка складала $200 млн. При цьому Light Years Beyond всього 4 місяці, а готового продукту все ще немає. Українська логістична компанія «Нова пошта» відкрила своє перше відділення у Берліні. Німеччина стала п‘ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post. До кінця року компанія також планує відкрити відділення у Гамбурзі, Франкфурті на Майні, Мюнхені та Кельні. У Берліні відділення Nova Post працює за адресою Charlottenstraße 79/80, 10117. У ньому приватні клієнти та бізнеси зможуть отримувати та відправляти посилки до 100 кг. Відділення відкрите з понеділка по суботу. Доставка – від 5 днів.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Український агростартап на $3,7 млн та законопроект про англійську мову. Підсумки: 29 червня Український FarmFleet, що працює у ніші AgroTech, залучив перший раунд інвестицій – $550 000 з оцінкою в $3,7 млн. Стартап розвиває робототехніку, спрямовану на агросектор. Ідея у тому, що замовник онлайн обирає необхідну йому послугу по обробці поля, а команда FarmFleet виконує їх з залученням роботів. Першим продуктом стали дрони, що відповідають за захист рослин. У майбутньому лінійка розшириться, і окрім дронів буде додано також наземну робототехніку, що працюватиме на полях. FarmFleet запустили Валерій Яковенко та Февзі Аметов, які також є партнерами у компанії Drone.UA. Хто серед інвесторів – не повідомляють. Гроші стартап спрямує на масштабування бізнесу та вихід на новий для себе ринок — Сполучені Штати Америки. Офіс президента зареєстрував у Верховній Раді законопроект про статус англійської мови в Україні. Актуальність проекту пояснюють тим, що англійська є де-юре мовою спілкування у 58 із 196 країн світу, і по факту — ще у низці країн. Норми, які пропонуються в законопроекті, передбачають, що люди, які претендуватимуть на державні посади, матимуть володіти англійською, а держоргани більше не зможуть вимагати перекладу документів з англійської на українську. Дітям молодшого, середнього і старшого шкільного віку держава забезпечуватиме вивчення англійської. Для дорослих, які її не знають, держава фінансуватиме навчання. Але більше за все обговорень в суспільстві викликала норма, згідно з якою іноземні фільми англійською мовою показуватимуть у кіно із субтитрами українською. З 1 липня Google переводить усіх користувачів на Google Analytics 4. Олександр Конівненко, Head of Web Analytics Department в Netpeak Ukraine, розповів, як краще переходити на нову версію аналітики та на що слід звертати увагу. За його словами, для маленького бізнесу, який використовує один landing page або невеличкі лідогенеруючі сайти, встигнути перейти на GA4 до 1 липня — цілком реальна задача. Якщо ж це великий сайт або e-commerce проект, то, на жаль, повноцінно налаштувати аналітику вже встигнути не вдасться, тому що для цього необхідна буде залученість розробників. Таким проектам Олександр рекомендує створити ресурс Google Analytics 4 та почати збирати базові дані по користувачам, трафіку та подіям за замовчуванням. Це буде базовий мінімум на перший час. Анонси: Виступи фахівців з Glovo Ukraine, Work.ua, Kyivstar, концерт Ніни Матвієнко та нетворкінг з представниками різних бізнесів. 1-2 липня у Києві пройде бізнес-конференція «Неначасі», мета якої зібрати ком’юніті активних бізнесів що працюють, щоб віднайти новий підхід до ведення справ, поділитися чому навчились, і завести сотні знайомств. Як долучитись? Розповідаємо в матеріалі.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    «OLX Україна» не скорочуватиме команду, а Projector запускає власне видавництво. Підсумки дня: 27 червня Українська EdTech-компанія Headway потрапила до переліку найкращих стартапів Європи з потенціалом досягти капіталізації в $1 млрд у найближчі два роки. Упорядники звіту проаналізували понад 100 європейських стартапів на предмет масштабованості та швидкості зростання, а також опитали 120 інвесторів. На основі одержаних результатів команда сформувала рейтинг 50 стартапів: Headway знаходиться серед 30 перших стартапів у рейтингу. Нагадування: Популярна утиліта для скріншотів Lightshot є розробкою російської студії SkillBrains. Тож, якщо ви підтримуєте відмову від російських розробок і використовуєте цю програму, краще знайти якийсь її аналог. Команда Projector, яка вже три роки працює над друкованими випусками Telegraf.Magazine, оголосила про створення видавничого проекту Projector Publishing. Як повідомили в компанії, паблішинг буде зосереджений на темах української візуальної культури, технологіях, інноваціях та сучасному суспільстві. Соціальний додаток IRL, який залучив понад $200 млн венчурних інвестицій і 20 млн користувачів, закривається. Причиною стало внутрішнє розслідування, яке показало, що 95% з цих користувачів – боти. У програшу вже традиційно SoftBank, який виділив компанії $170 млн інвестицій при оцінці $1,7 млрд. У середині червня стало відомо, що компанія OLX Group скоротить більше 800 людей. В Україні у компанії також великий офіс, тому редакція AIN.UA поцікавилась у місцевого представництва, чи торкнеться глобальне скорочення українського офісу: «Щодо «OLX Україна», то з самого початку ми не були учасником цього процесу. Наша операційна діяльність залишається без змін. Зі свого боку ми навпаки стараємось розвиватись, зростати та зберігати робочі місця». Свіжих вакансій редакція не знайшла, але й про звільнення — нічого не знає.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Українська «Старлінк» відсудила у SpaceX компенсацію і ТМ, а Міноборони запускає «Акселератор інноваційного розвитку», координатором якого стане Сергій Лобойко. Підсумки дня: 26 червня В жовтні минулого року Американська SpaceX подала до суду на українську IT-компанію «Старлінк», щоб заборонити використовувати ТМ, яка повністю співзвучна назві її супутникового бізнесу Starlink. Проте ТОВ «Старлінк» працює на ринку вже давно (ще до заснування Starlink від SpaceX), тож у суді першої інстанції українська компанія довела своє право на ТМ, а нещодавно відсудила і грошову компенсацію. Справу ще не закрито: SpaceX пішла на апеляцію. AIN.UA розповідає деталі цього судового спору. Міністерство оборони України 9 червня повідомило про створення ще одного military-акселератора. Він отримав назву «Акселератор інноваційного розвитку». Роботу координуватиме Сергій Лобойко, державний експерт Директорату політик цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки у сфері оборони Міністерства оборони України, який згадувався в книзі Тіма Дрейпера. Розповідаємо, які питання до цього призначення. «Нова пошта» вийшла на ринок Румунії, відкривши перше відділення у Бухаресті за адресою B-dul Unirii 47 A, Sector 3. Це поштове відділення, у якому можна отримувати та відправляти документи і посилки до 30 кг. Воно працюватиме з понеділка по суботу. Як повідомили в компанії, Румунія стала першою країною, у якій «Нова пошта» почала надавати послуги із доставки не тільки в Україну (як зазвичай працюють відділення Nova Post), але й у Молдову, де відділення з’явились ще у 2020 році.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Зміни для ФОПів та інтерв’ю із засновником Kuna. Підсумки дня: 23 червня У березні 2023 року криптобіржі в Україні призупинили діяльність. Тимчасово користувачам запропонували P2P-платежі, але тимчасове рішення стало постійним. AIN.UA спитав у засновника криптобіржі Kuna Михайла Чобаняна про те, як ринок може вирішити цю проблему. За його словами, ринок став сіро-чорним і легального способу працювати з картковою гривнею у криптобірж досі немає. З 1 квітня 2023 року працює наказ Мінфіна, яким змінили форму для реквізита «Призначення платежу» в податкових платіжках. Але, як свідчать бухгалтери, які працюють із ФОП, платіжки, заповнені по-новому, не завжди нормально проводяться в системі податкової. А тому платіж може загубитись. Тож до кінця червня ФОПам радять платити за старими взірцями. У Польщі, за даними Gremi Personal, уже працює більше 25 000 українських компаній. СЕО «НП Діджитал», яка входить до групи компаній «Нова пошта», Андрій Чепіга розповідає, які підводні камені можуть чекати на українську компанію, коли вона запускається на європейському ринку, від регуляторки і до «давайте після свят». Анонси: «Неначасі» повертається: зустріч бізнесу, що продовжує працювати. Це освітня програма від досвідчених підприємців, СЕО, маркетинг директорів і топ-менеджерів провідних українських компаній з різних галузей. Серед спікерів івенту представники Glovo, Fedoriv Agency, «Київстар», Work.ua. Спікери поділяться досвідом та інструментами, а також розповідатимуть, як продовжувати працювати попри все. Детальніше про подію — в матеріалі.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    20 найбільших аутсорсерів України та вихід Uklon в Узбекистан. Підсумки: 22 червня Українська компанія Uklon виходить на ще один закордонний ринок — Узбекистан. Спершу сервіс буде доступний у столиці країни, Ташкенті. Запуск відбудеться у кінці червня. Окрім перевезень Uklon також надаватиме сервіс доставки. Раніше Uklon вже вийшов на ринок Азербайджану. Суму інвестицій у вихід на новий ринок не називають, але за словами Потічного — мова про мільйони доларів. Експансія на ринок Узбекистану проводиться з відкриттям локального офісу та набором команди на місці. Це робиться для того, щоб краще розуміти місцевий контекст, культуру та традиції. Для Uklon це не останній вихід на новий для себе ринок: на цей рік, за інформацією AIN.UA, планується запуск у ще кількох країнах. Українська компанія Ajax Systems разом із виробником вікон KORSA анонсували спільний продукт: вікна KORSA Comfort, що працюють разом із датчиками якості повітря Ajax LifeQuality. Це «розумні» вікна, якими можна керувати зі смартфону, і які працюють із системами «розумного» будинку. У цьому рішенні з ними поєднується датчик якості повітря Ajax LifeQuality вимірює температуру, рівень вологості та рівень вуглекислого газу. Користувач може керувати вікнами через мобільний додаток, задаючи критичний для нього рівень CO2. Підвищений рівень СО2 може призводити до апатії, сонливості, головних болей. Тож, якщо датчик зафіксує такий рівень, вікна відчиняться на провітрювання автоматично. Редакція AIN.UA публікує актуальний рейтинг 20 найбільших аутсорсерів України. Для свіжого рейтингу ми опитали 20 представників індустрії та проаналізували зміну у кількості співробітників. Отримані дані редакція порівняла з попереднім списком, що виходив в січні 2023 року. Загалом, як показало дослідження, тенденція щодо зменшення команд в Україні зберігається й на кінець першого півріччя 2023 року. Опитані компанії пояснили це уповільненням темпів росту українського ІТ порівняно з попередніми роками. Хоча трійка лідерів залишається незмінною, з дослідження видно, що повномасштабна війна, яку росія веде проти України вже 1,5 роки, продовжує впливати на ІТ. Відіграє свою роль і загальносвітова рецесія.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    OLX Group скорочує близько 800 співробітників, фінтех-каталог 2023. Підсумки дня: 21 червня Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній презентувала фінтех-каталог 2023, в якому досліджується стан українського фінтеху.Загалом фінтех-ринок України нараховує 246 компаній, 7 з яких засновано у 2022 році. Засновниками фінтех-компаній переважно є ІТ-спеціалісти, вони складають 32%. Вихідців з фінансових компаній – 18%, з банківської сфери – 12%, юридичної – 10%. Загальна вартісна оцінка ринку залишається на рівні $1 млрд. На ринку працює близько 14 400 осіб. Це більше, ніж минулого року, що свідчить про поступове зростання. OLX Group, онлайн платформа і бізнес-підрозділ Prosus, скорочує близько 800 співробітників по всьому світі. На такий крок компанія пішла після невдалих спроб продати, а врешті решт і вимушеного закриття автомобільного підрозділу OLX Autos. Звільнення не обмежуються певним ринком або підрозділом, а можуть стосуватися будь-кого. В «OLX Україна» повідомити, чи відбуваються скорочення, відмовились — ситуацію там не коментують. Раніше єдиним сильним та стабільним колективом з гри CS:GO, що закріпився на високому рівні, була команда NAVI. Однак, нещодавно світ дізнався про іще один топовий клуб, родом із України — Monte. Monte – це молода організація, що зародилася влітку 2022 року, проте зуміла з першої спроби дійти до чвертьфіналу головного турніру з Counter-Strike – мейджору в Парижі, закріпившись серед 8 найкращих команд з усього світу. Редакція AIN.UA підготувала матеріал про історію організації. «Google вб’є всі ваші улюблені сервіси, якщо не зможе його монетизувати». Данський програміст Девид Хайнемейер, творець популярного фреймворка Ruby on Rails та CTO 37signals, написав невелику статтю про те, чому не можна довіряти Google: на його думку, компанія закриває усі сервіси, які не може монетизувати рекламою. Це реакція на черговий «вбитий» компанією популярний проект Google Domains.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Amazon, Cisco, Microsoft та інші допоможуть працевлаштуватися 250 000 українських біженців. Підсумки дня: 20 червня В Україні запустився сервіс «База» — застосунок, де ветерани можуть отримати психологічну допомогу. Розробники проекту попереджають, що «База» – не заміна психотерапії, але це шанс краще зрозуміти свої стани та вміти надати собі первинну психологічну підтримку. Також розробники вказують, що хоч і позиціонують себе як сервіс для ветеранів, користуватись ним по суті може будь-хто: навчальні матеріали можуть бути корисними для всіх. Є версії для iOS та Android. 41 провідна компанія оголосила про наміри забезпечити понад 250 000 українських біженців роботою та навчанням по всій Європі. Так, наприклад, Amazon працевлаштує щонайменше 5000 біженців. А Microsoft та Cisco допоможуть опанувати нову професію для 15 000 українців. Загалом програма виглядає досить масштабно, Google, LinkedIn та Visa пообіцяли надати фінансову підтримку ініціативам, спрямованим на допомогу з працевлаштуванням біженців у Європі. В українському сегменті Twitter почали активно обговорювати українську платформу Donatello. Донедавна вона фокусувалась на стрімерах, але 15 червня запустила сервіс для креаторів на кшталт Patreon. Donatello реалізований для авторів з України, але донати можна отримувати так само з усього світу, як і на Patreon. При цьому комісії українського сервісу – нижчі, а вивід коштів здійснюється на картку методом Р2Р без втрат через конвертації. Окрім того, на Donatello є функції, яких немає у конкурентів. Наприклад, разові донати, віджети для стрімінгу, інтеграції та інше. Ми також розповідаємо історію компанії.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Intel відкриває завод у Польщі та Ізраїлі: інвестиції майже у $30 млрд. Підсумки дня: 19 червня Мінцифри і Фонд гарантування вкладів підписали меморандум про співпрацю, завдяки якому в «Дії» незабаром зможуть запустити нову послугу – відшкодування коштів вкладникам збанкрутілих банків у кілька кліків. Коли нова послуга запрацює, українці зможуть просто в застосунку: подати заяву про відшкодування грошей —> перевірити суму виплати —> вибрати наявний або відкрити новий рахунок єПідтримка у банках-агентах Фонду —> Далі на цей рахунок надійдуть кошти. Термінів впровадження нової послуги в Мінцифри наразі не уточнюють. Американська компанія Intel відкриє одразу два нових заводи за межами США. Intel планує інвестувати до $4,6 млрд в новий завод для виготовлення та випробування напівпровідників, який буде створено в Польщі, а ще $25 млрд підуть на завод з виробництва чіпів у Ізраїлі. Для обох країн це рекордні інвестиції приватних компаній на їх територіях. Особливо показовий кейс Польщі, адже країна близько до України і змогла залучити настільки великого інвестора. Підприємець та стартап-едвайзер Федір Скиба провів експеримент: маючи досвід у продажах, маркетингу, масштабуванню бізнесу та на посаді CEO, спробував податися на 1001 вакансію у Британії. Він описав свій досвід у колонці, де покроково описав всі моменти: дивує вже те, що він шість разів переписував резюме та робив його скромнішим. На момент написання цієї статті, станом на червень 2023, він не має на руках підписаного оферу. Дуже захопливе чтиво.
  • Реклама

  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Інвестиції для Masthead Data та IT-компанія для Клопотенка. Підсумки дня: 16 червня Стартап з українськими фаундерами Masthead Data підняв pre-seed-раунд у розмірі $1,3 млн. Masthead Data — це сервіс, який дозволяє бізнесам у режимі реального часу відслідковувати помилки та аномалії у великих масивах даних, без доступу до даних клієнта і без збільшення його витрат на хмарні обчислення. У цьому раунді взяли участь фонди SMOK Ventures, DEPO Ventures, Monochrome, Alchemist Accelerator, а також ангельські інвестори із Snowflake, колишні співробітники Uber, Google, та інші інвестори. Ще одна інвестиція — французький Mistral AI. Стартап запустився минулого місяця і поки не має готового продукту, але вже залучив $113 млн у seed-раунді від інвесторів з усього світу. Ця новина — яскраве свідчення буму AI, що несеться світом останні півроку. Нині проект оцінюється у $260 млн. У 2022 році кіберзлочинці завдали українцям збитки на понад 1 млрд гривень, що майже удвічі більше в порівнянні з 2021 роком. Аби цю статистику зменшити, у спецпроекті з Новою поштою зібрали головні правила, щоб вберегти вас від шахрайських схем. Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко шукає IT-компанію, яка могла би реалізувати проект з автоматизації шкільного меню. «Шкільний технолог мусить складати чотирьохтижневе меню вручну з урахуванням тисячі даних: співвідношення білків, жирів та вуглеводів, сезонності й інших норм, які передбачає реформа. Насправді це важка математична задача, яка потребує дуже багато часу та ресурсів», — розповідає Клопотенко. Щоб спростити цю систему, він пропонує створити автоматичний генератор меню: він автоматично та швидко формуватиме раціон для кожної школи з урахуванням всіх державних норм.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Податки для крипти: як це буде працювати. Підсумки дня: 15 червня Незабаром на порталі «Дія» можна буде закрити ФОП в автоматичному режимі всього за кілька кліків. Більше не потрібно заповнювати заяву вручну, а потім чекати, коли її опрацює реєстратор. Усі дані автоматично підтягнуться з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Це мінімізує людський фактор і внеможливить помилки в заяві. Вам необхідно лише перевірити інформацію та завірити її електронним підписом. Після цього дані про закриття ФОП автоматично надійдуть у ЄДР до податкової за місцем реєстрації. І все — ФОП закрито. В Україні готують масштабні зміни до законодавства, що регулюватимуть віртуальні активи, а також правила оподаткування для них. Як будуть оподатковуватися віртуальні активи — ключове питання для цього ринку. Ставки податку для юридичних осіб — такі ж самі, як і з доходу у твердій валюті: 18% податку на дохід плюс 1,5% військового збору. Ставки податку для фізичних осіб різняться залежно від періоду, протягом якого фізособа володіла активом, а також від розміру доход. Якщо законопроект приймуть, він набуде чинності через рік після опублікування. Він не регулюватиме NFT. Для тих, хто мріє про власний будинок, але кому бракує часу та грошей, щоб цю мрію втілити, є варіант: онлайн-конструктор будинку, який підготували AIN.UA разом із Trend House. Ця компанія створює модульні будинки для життя та бізнесу. Онлайн-конструктор допоможе зорієнтуватись, скільки може коштувати будинок, та з яких матеріалів буде зроблений. Міжнародна компанія Autodoc, яка працює на ринку онлайн-продажів автомобільних запчастин і має великий офіс в Одесі, не буде проводити IPO. З 2021 року в компанії активно готувалися до первинного розміщення, а можливу капіталізацію в ході IPO оцінювали у 10 млрд євро. З підготовкою допомагали Goldman Sachs та JP Morgan Chase & Co. Але зараз ці плани скасували.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Скасування 2% та повернення перевірок перенесли на місяць, NovaPay розмістила випуск облігацій на 100 млн. Підсумки дня: 13 червня «НоваПей Кредит», що входить до небанківської фінансової групи NovaPay, зареєструвала публічний випуск трирічних облігацій серії А на суму 100 млн грн. Раніше компанія Нова пошта вже розміщувала свої облігації, але це був закритий продаж для обмеженого кола юросіб. Ситуація з NovaPay відрізняється: купити облігації зможуть всі бажаючі. Строк розміщення облігацій — від 1 до 18 місяців. Від цього строку залежить і відсоткова ставка, яка може досягати 20% річних. Виплата доходу здійснюватиметься на банківський рахунок клієнта після закінчення терміну дії угоди про купівлю цінних паперів – так само, як і виплата відсотків за депозитами. Верховна Рада не встигає у другому читанні проголосувати за скасування пільгової ставки податку у 2% та повернення перевірок та штрафів для бізнесу, щоб ці норми почали діяти з 1 липня 2023 року (як це початково планувалося). За словами голови фінансового комітету Данила Гетманцева, за новим планом депутатів, всі передбачені законопроектом зміни, почнуть діяти на місяць пізніше, з 1 серпня. Крім того, Гетманцев підкреслив, що незважаючи на пропозиції щодо скасування штрафів за невикористання РРО, Україна не може піти на це, через необхідність виконувати меморандум із МВФ. Nasdaq оголосив про покупку виробника програмного забезпечення Adenza. Сума угоди становить $10,5 млрд. В разі успіху, ця угода стане найбільшим придбанням в історії Nasdaq. Adenza — це розробник програмного забезпечення, яке допомагає керувати торгівлею, спрощує управління ризиками та обробку після торгів. Розробки компанії також спрощують процес звітування перед регуляторами. Як вдалось дізнатися AIN.UA, Adenza має 200 співробітників в Україні, більшість з яких — розробники. Крім того, компані мала офіс в Харкові, який довелось зачинити на час повномасштабного вторгнення. Зараз компанія не має офісів в Україні.