Обложка канала

AIN.UA | ДЕНЬ. Страница 2

7329 @ainua_day

AIN.UA | ДЕНЬ - канал, где редакция AIN.UA собирает главные события дня в удобном формате: коротко о главном.

 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Бронювання від мобілізації і стартап, який створив посмертний лист. Підсумки дня: 16 грудня В листопада Верховна Рада прийняла закон № 7687, який регулює порядок бронювання військовозобовʼязаних під час мобілізації. Критерії бронювання вже розроблені, а Кабмін має затвердити їх вже в грудні. Всі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки, залишаються чинними до затвердження нових правил. Чи потрібно буде після цього заново проходити процедуру бронювання, не уточнюється. Які категорії чоловіків потрапляють під бронювання читайте у цьому тексті. Українська геймдев-студія Jarvi Games залучила $3 млн на фінансування своєї мобільної гри з відкритим світом Vice Online. Раунд очолив Play Ventures за участі Velo Partners і The Games Fund. Як вдалось з’ясувати AIN.UA, фонд The Games Fund – російський, але в інтервʼю західному виданню співзасновник Jarvi, який не зміг виїхати з України і змушений працювати в умовах постійних обстрілів з-боку рф, про це чомусь не згадав. Українець Олег Копил створив сервіс Idied (англ. «я помер»), який напише листа близьким в разі смерті користувача. Такий лист буде опублікований і доступний за посиланням лише для тих людей, яких було вказано для доступу. На думку засновника, продукт особливо актуальний під час повномасштабної війни, коли ніхто не може бути впевненим, чи прокинеться наступного ранку. Продукт дозволить передати близьким логіни і паролі після смерті. PR: Студія CHIX і Kachorovska штучний інтелект створили серію рекламних роликів для Kachorovska. На меті було поєднати взуття нової колекції з мистецтвом у найширшому сенсі: від живопису 17 сторіччя і до архітектури 21-го. Про те, як їм це вдалося — читайте в матеріалі.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Українські паспорти на Avito та що чи успішний експеримент американських учених означає прорив у термоядерному синтезі. Підсумки: 15 грудня На російському сервісі Avito з‘явились оголошення про продаж українських біометричних закордонних паспортів, які дають право безвізового в‘їзду до країн ЄС. Бланки та обладнання для їх виготовлення, вочевидь, вкрали із Херсонської області російські військові. Номери втрачених бланків нібито зафіксували, тож виїхали до ЄС за такими документами не вийде. Це не перший випадок подібних історій про Avito. Навесні 2022 року через цей сайт оголошень вербували солдат до російської армії, тобто, Avito була співучасником військових злочинів росії. Тоді ж на цьому сайті можна було знайти повідомлення про продаж «трофеїв» — речей, які російські окупанти крадуть в Україні. Керований термоядерний синтез — надія людства на майже нескінченне джерело «чистої» енергії, що не забруднюватиме довкілля. І 13 лютого ця мрія стала ближче до реальності: американські вчені оголосили про прорив у термоядерному синтезі: вперше у ході такої реакції вдалося отримати більше енергії, аніж витратити. AIN.UA звернувся до українських вчених-фізиків за коментарем про те, наскільки важливе це оголошення і що воно означатиме для енергетичного майбутнього людей. Якщо коротко: це добре, але на жаль, до робочих термоядерних електростанцій ще дуже далеко. І проведений лабораторією LLNL процес поки що не можна назвати успішним термоядерним синтезом.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Зарплати топів в IT та прорив у термоядерному синтезі. Підсумки дня: 14 грудня Агенція Indigo Tech Recruiters за результатами опитування С-level-спеціалістів українських IT-компаній опублікувала зарплатне дослідження. У порівнянні із даними опитування минулого року, жінки минулого року заробляли на 40% відсотків менше, ніж чоловіки, різниця зараз — 35%. Найвищі зарплати серед усіх топів складають $19 200. Порівняно із лютим 2022 року цей показник просів (на той момент він складав $32 000). Американські вчені здійснили прорив у термоядерному синтезі. Експертам Ліверморської національній лабораторії Лоуренса вперше вдалося витратити на підтримання такої реакції менше енергії, ніж вона спродукувала: 2,05 мегаджоулів енергії проти 3,15 мегаджоулів. До комерційного застосування подібних реакторів ще дуже далеко, але все ж це — значиме досягнення у царині енергетичної незалежності людства. Трьом російським онлайн-казино в Україні анулювали ліцензії. КРАІЛ виявила недостовірні відомості про них у юридичних документах, зокрема, щодо зв’язків із іноземними державами, що вчиняють збройну аргесію проти України (тобто, з росією). Ліцензій позбулися ТОВ «ДЖОКЕР ЮА», ТОВ «ПЛЕЙ ФАН ІНВЕСТМЕНТ» та ТОВ «АЛЬФАГЕЙМ». PR: Студія CHIX і штучний інтелект створили серію рекламних роликів для Kacharovska. На меті було поєднати взуття нової колекції з мистецтвом у найширшому сенсі: від живопису 17 сторіччя і до архітектури 21-го. Про те, як їм це вдалося — читайте в матеріалі.
 • Реклама

 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Скасування мит на Stalink та інфраструктура для роботи в блекаут. Підсумки дня: 13 грудня Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкти №8197 та №8196, які скасовують податки на імпорт генераторів і Starlink. Крім того парламент підтримав надання можливості зберігати пальне без ліцензії. Законопроєкти впроваджують ввезення генераторів, іншого обладнання (статичних перетворювачів, котушок індуктивності та дроселів), Starlink без мита та ПДВ. Скасування мит та ПДВ діятиме протягом 6 місяців з дня набрання чинності закону, тобто до травня 2023. Право інтелектуальної власності, як то авторське право, продовжує діяти під час воєнного стану. Ніхто його не скасовував, так і не надав звільнення від відповідальності. Більш того, створюється велика кількість художніх робіт, як і наступні права на них за авторами. Адвокат, власник Barbashyn Law Firm та експерт з інтелектуальної власності Сергій Барбашин розповідає, як авторам захищати власні права, а громадянам та бізнесу не порушувати права інших осіб. Щоб залишатись на зв’язку та ефективно працювати віддалено, необхідно потурбуватись не лише про альтернативні джерела живлення, але й про якісний і безперебійний інтернет. Старший менеджер ЕРАМ Олексій Хорчев ще влітку поставив собі за мету облаштувати київську квартиру для безперебійної роботи за умови відключення електроенергії внаслідок ворожих ударів. Про те, як він створив домашню інфраструктуру для безперебійної роботи, Олексій розповів в кейсі для AIN.UA. При запуску додатка Bolt на кілька секунд з’являється сердечко з прапором України — таку заставку бачать 100 млн користувачів з 45 країн світу. У такий спосіб компанія висловлює солідарність з нашою країною. Після 24 лютого Bolt не припинив роботи в Україні, а продовжував запускати послуги у нових містах, інвестувати у волонтерські проекти та підтримувати українців. У спецпроекті AIN.UA директор з маркетингу Bolt Сергій Костя розповів, що саме компанія робить для підтримки українців і наближення перемоги.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Скорочення в Playtika і нова послуга в «Дії». Підсумки дня: 12 грудня Поки росія обстрілює українські території та руйнує енергомережу, в країні зростає попит на різні варіанти зарядних станцій, щоб мати змогу працювати, коли світло вимикають. AIN.UA поговорив із Валерієм Яковенком, кофаундером DroneUA, яка є офіційним імпортером одного з найпопулярніших в Україні брендів зарядних пристроїв — EcoFlow. Ми запитали Валерія про обсяги поставок, попит, ціни, боротьбу з перекупами, та про перспективи на зиму. Розробник ігор Playtika проводить масові скорочення. Під них потрапить близько 800 співробітників по всьому світу. Скорочення торкнуться й українських офісів розробки, де загалом звільнять 100 людей. Скорочення пов’язані із падінням ціни за акцію в 3 рази на біржі NASDAQ, порівняно із жовтнем 2021 року. А також із рішенням приватної фірми Joffre Capital вийти з угоди щодо придбання 25.7% в Playtika за $2.2 млрд, про яку йшлося ще влітку. Міністерство цифрової трансформації запустило тестування однієї із популярних державних послуг: отримання витягу з Єдиного державного реєстру. Цей документ, наприклад, часто потрібен ФОП як доказ їхньої реєстрації та роботи на спрощеній системі оподаткування. Це — не перша спроба запустити цифровий витяг, раніше таку послугу в своєму електронному кабінеті платника податків оголошувала податкова. Команда Molfar запустила курс з OSINT. Це перше в Україні комплексне навчання розвідці з відкритих джерел. OSINT-аналітика – це IT-спеціальність сегмента nocode. На курсі ви навчать: працювати з джерелами інформації, шукати контакти людей та компромати, аналізувати фото й відео, шукати інформацію за геолокацією, опрацьовувати метадані, витягувати максимум інформації з реєстрів, працювати з Maltego, аналізувати соцмережі та проводити фактчекінг.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Хакатон від «Вагнера» і як банки платитимуть податки за ФОПів. Підсумки дня: 9 грудня Незаконне збройне формування, відоме як ЧВК «Вагнер», оголосило про те, що збирається проводити хакатон, де шукатиме найкращих пілотів дрона. Це оголошення виклали на піддомені основного домену цієї групи. Абсурдність цього оголошення вражає: група, яка на камеру страчує кувалдою своїх колишніх членів залучає до своїх лав зеків та масово вбиває мирне населення, намагається залучити до своєї діяльності програмістів та операторів дронів. Хакатон триватиме з 20 по 23 грудня 2022, з призовим фондом у 1,5 млн рублів. У листопаді 2022 у парламенті зареєстрували законопроект, який дозволить ФОПам 3-ї групи не заморочуватись бухгалтерією та податками. Банки платитимуть податки та здаватимуть звіти за ФОП. AIN.UA запитав у бухгалтера, що працює з ФОП, які «підводні камені» можуть бути в такому режимі. Також ми звернулися до автора законопроекту, народного депутата Ярослава Железняка, щоби він розповів у деталях, як працюватимуть ці норми. Другого листопада на сайті AIN.UA вийшов матеріал про компанію Membrana Media. В ньому були наведені тези з розслідування двох авторів, які ідентифікували себе як PR-спеціаліста Ольгу Біденко та Optimization Manager Олену Ружицьку. Зокрема йшлося про те, що Membrana Media може мати зв’язки з сервісом російського походження Notsy.io. І хоча «російське коріння» — це не про юрособи, редакція AIN.UA зацікавлена у публікації точної інформації. У новому матеріалі розповідаємо, хто створив Membrana Media — запущений в березні 2022 року AdTech з офісами в Україні та Португалії.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Україна в рейтингах Clutch та Google. Підсумки: 8 грудня Американська дослідницька компанія Clutch опублікувала рейтинг кращих глобальних компаній у сфері маркетингу та реклами за підсумками 2022 року. Дві відомі українські агенції потрапили в топ-3 у категорії «Кращі постачальники послуг з діджитал-маркетингу»: Netpeak та Promodo. Це компанії з прифронтових міст, велика доля бізнесу яких припадала до війни на внутрішній ринок, і вони не просто вистояли, але розвинулися на Захід, довели свою експертність та конкурентність з компаніями, які працюють у спокійних умовах зі США та Європи. Позиція в рейтингу, серед іншого, залежить від відгуків клієнтів, тож відзнака Promodo і Netpeak свідчить про високу оцінку їх роботи з-боку західних партнерів. Українські міста готуються до можливих обстрілів інфраструктури, що виведуть з ладу не лише електропостачання, а й опалення. Міська влада не може гарантувати безперебійність надання опалення в разі подальших обстрілів. Крім того, існує ризик, що в разі відключення будинок просто не зможуть заново під’єднати до системи. Такий розвиток подій є вкрай негативним і, скоріш за все, будинки після відключення стануть непридатними для життя. Проте, якщо через невеликий час подачу тепла відновлять, то є декілька варіантів, як протриматися навіть в найхолодніші часи. Є варіанти опалення, які загалом можна використовувати навіть у квартирах — це каталітичні газові обігрівачі. Крім того, можна використовувати звичайні газові пальники, хоча це більш небезпечне та неефективне рішення, порівняно з обігрівачами. Розповідаємо, як зігрітися у випадку аварійних ситуацій. Google оприлюднила найпопулярніші запити у світі у 2022 році. В сегменті новин користувачі найчастіше гуглили інформацію про Україну, яка переживає найкривавішу війну з часів Другої світової. Трохи менше користувачів цікавила Єлизавета ІІ, яка померла у вересні в віці 96 років. Також в топ-5 запитів по новинам – результати виборів, Powerball і мавпʼяча віспа. В категорії «люди» найчастіше гуглили Джонні Деппа, в «фільми» – «Тор: Любов і грім», «серіали» – «Ейфорія», а на картах шукали Sky Garden, Лондон, Велика Британія. Ну а найголовнішим запитом року стала гра Wordle. Заклад «Міністерство шаурми» відкрили на столичній Бесарабці під час повномасштабної війни — у серпні 2022 року. Втім, вже з перших днів до ресторану стояли черги гостей, які можна помітити й сьогодні. Колеги з AIN.Business поговорили з засновниками про запуск, перші успіхи й подальші плани. Як з’ясувалося, невдовзі в столиці відкриють ще одну локацію.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Зв’язки Flashpoint з росією та офіси незламності. Підсумки дня: 7 грудня Інвестиційна компанія Flashpoint збиралася запускатти орієнтований на tech-бізнеси України фонд у розмірі $75 млн, а також відкривати офіс в Києві. Але розслідування AIN.UA виявило, що у компанії — тісні зв’язки з росією. Зокрема, до ребрендінгу фонд називався Buran Venture Capital, його основний офіс був у Москві, в нього вкладали гроші російські олігархи і він підтримував російські стартапи. Від початку повномасштабної війни IT-галузь включилася у допомогу. До кібервійськ пішли до 15% айтішників, до лав ЗСУ — до 3%, решта 82% працюють, донатять та волонтерять. AIN.UA разом із FAVBET Tech розповідає про той внесок, який українська хайтек-галузь робить у перемогу. Зокрема, про айтішників, які пішли в армію та здобули нову спеціалізацію, про учасників економічного фронта та про про волонтерів. В Україні уже котрий тиждень тривають масові відключення енергії. AIN.UA публікує фото офісів українських IT-компаній, які призвичаїлися працювати у нових реаліях. У нашій підбірці є фото з Depositphotos, EPAM, SoftServe та інших відомих IT-бізнесів. Багато із них закупило генератори та термінали Starlink, щоби надати командам можливість працювати у теплі та зі світлом і зв’язком.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Найпопулярніші Google-запити та як MacPaw працює в блекаут. Підсумки дня: 6 грудня Команді MacPaw довелося адаптуватися до нових ризиків — регулярних відключень електроенергії. До тривалого блекауту в листопаді компанія планувала евакуювати команду на захід країни, щоб забезпечити більш стабільні умови роботи. Проте у компанії зрозуміли, що ризик довготривалих блекаутів є по всій Україні. AIN.UA продовжує розповідати, як український IT- та онлайн-бізнес працює без світла. Традиційно наприкінці року Google представив підсумковий рейтинг пошукових запитів українських користувачів. Запитом року, який показав найбільше зростання за 2022 рік у «Google Україна», став «Карта повітряних тривог». Другий за популярністю — «Новини України». Найбільший приріст інтересу українців серед пошукових запитів в категорії «Персона» за рік отримав Олексій Арестович. Ось запити, які набули популярності у 2022. Український диджитал переживає найкращі часи. Попри шалену переоцінку цінностей, наростаюче безробіття, втрату клієнтів та вимушене закриття агенцій, українська рекламна спільнота сьогодні має не тільки силу звільнитися від позиції жертви, комплексу меншовартості, але й стати на позицію бізнесу, який виділить Україну серед міжнародних агенцій. Роман Геращенко, засновник агенції Sasquatch Digital, розповідає, завдяки чому зростає міць українського диджиталу.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Оператори готуються до майбутніх блекаутів, а Study.ua залучила кілька мільйонів доларів на масштабування. Підсумки дня: 5 грудня Міська влада Києва разом з мобільними операторами розробили алгоритм дій для забезпечення жителів безперебійним зв’язком на випадок нових блекаутів. Редактор AIN.UA спитала у операторів мобільного звʼязку, чи варто киянам готуватися до повторення сценарію 23-25 листопада, коли в результаті російських обстрілів громадяни залишились не лише без світла та води, але й без звʼязку (як мобільного інтернету, так і голосового). Sнвестиційна група JKR Investment Group інвестувала кілька мільйонів доларів в українську освітню платформу Study.ua. Точну суму угоди сторони не розкривають. Інвестиції спрямують на розвиток міжнародного бізнесу компанії та підтримку подальшого масштабування в Україні. Загалом, завдяки інвестиціям JKR, з початком повномасштабної війни Study.ua вже реалізували декілька волонтерських проектів, наприклад, безкоштовну онлайн-школу для 25 000 українських дітей, а також дитячі та дорослі онлайн курси англійської мови. Компанія OpenAI днями представила оновлення своєї AI-технології обробки мови GPT-3.5, а також чат-бота, який працює на цьому алгоритмі. Численні користувачі, що вже спробували GPT-3.5, вражені тим, наскільки близько штучний інтелект підібрався до копіювання людини у написанні текстів. AIN.UA розповідає в деталях, що нового у GPT-3.5. У спільному спецпроекті з Areal.agency розклали реальний дизайн-консалтинговий проект на етапи та показали, як підвищити цінність продукту в очах клієнта за допомогою вербальної і невербальної комунікації.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Google дає $2 млн на освіту українців і що очікувати від крипторинку в Україні. Підсмки дня: 2 грудня Фонд Google.org надасть $2 млн на цифрову освіту для українців та 50 000 ліцензій Workspace для уряду. Органи влади можуть безоплатно користуватися ліцензіями Google Workspace цілий рік. Також Google підтримує розвиток цифрової грамотності українців та сферу освіти. Новий грант спрямують на навчання українців цифрової грамотності, подолання цифрового розриву та масштабування платформи «Дія.Цифрова освіта». На ринку криптоактивів з літа цього року відбувається потрясіння за потрясінням. Спочатку обвал компанії Terra та її стейблкоїна UST (який в свій час поступався лише Etherium) та токена Luna, які потягнули за собою хедж-фонд та дві кредитні платформи, зокрема гучне банкрутство криптобанку Celsium. Народний депутат Ярослав Железняк у своїй статті розглядає перспективи легалізації крипти в Україні та світі, на тлі криптозими та постійних потрясінь на цьому ринку. Дизайн-консалтингу — це коли робиш не все, що можеш, а розбираєшся і робиш те, що потрібно для отримання відчутного бізнес-результату. В процесі оптимізуєш витрати та поділяєш відповідальність із клієнтом. У спільному спецпроекті з Areal.Design розкладаємо реальний дизайн-консалтинговий проект на етапи та розповідаємо, як нюанси даного підходу забезпечують результат.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Ребрендинг «Альфа-Банку» та останні дні для податку в 2%. Підсумки: 1 грудня В EdTech-компанії Laba, яка продає бізнес-курси, від деяких кандидатів вимагають знання російської мови. В компанії стверджують, що не продають курси в росію та білорусь, і ця навичка потрібна лише для менеджерів по Казахстану. Але чомусь не пишуть про це у вакансіях. Це не вперше, коли Laba потрапляє в мовний скандал. Співзасновник компанії Андрій Гайдут прокоментував новий кейс відмови у співпраці україномовному кандидату. За його словами, Laba Group врахувала свої помилки і на майбутнє чіткіше комунікуватиме з кандидатами. Адже, враховуючи, скільки лиха росіяни наробили українцям, цілком логічно очікувати від них обурення на вимогу користуватися російською мовою від українських роботодавців. З 1 грудня «Альфа-Банк Україна» так уже не називається: банк офіційно поміняв бренд на «Cенс Банк». Про це AIN.UA повідомили у пресслужбі банку. Для створення нової айдентики банку команда звернулася до абетки відомого українського ілюстратора та шрифтовика Георгія Нарбута. Sense Bank продовжить працювати з клієнтами як і раніше. У зв’язку зі змінами не потрібно звертатися до відділень, перевипускати картки чи переоформлювати будь-які документи. Нагадаємо, банк належить Андрію Косогову (41% акцій), Михайлу Фрідману (32,9%) та Петру Авену (12,4%). Через те, що один із власників банку, Михайло Фрідман, потрапив до санкційних списків, які приймає РНБО, якийсь час йшли дискусії про те, чи націоналізують банк. Наступного року пільгову спрощену систему оподаткування зі ставкою податку 2% можуть скасувати. Цей тариф ввели в березні 2022 року, щоб полегшити бізнесу роботу під час війни. За даними Державної податкової служби, пільгою скористалося 252 000 ФОПів. Проте переходили на 2% не лише фізособи-підприємці, але й великий високомаржинальний бізнес, зокрема, букмекери та ті, що займаються азартними іграми. За розрахунками заступника голови податкового комітету ВР Ярослава Железняка, щомісяця бюджет недоотримує через цю систему тільки від грального бізнесу – 200 млн грн. Більше деталей про те, коли та як скасовуватимуть пільгу, розповідаємо у нашому матеріалі. Багато креаторів страждають від браку ідей, тоді як в інших ці ідеї фонтанують щосекунди. Але в підприємницькій діяльності креативи потрібні щодня, і найбільший зі страхів людини, яка за них відповідає – ​​страх «білого аркуша». Про те, як залишатися креативним у бізнесі, звідки брати ідеї та як дисциплінувати творчі процесирозповідає в авторській колонці засновниця українського стартапу Templify Яна Абажер. Надалі у блозі компанії Яна ділитиметься своїм підприємницьким досвідом, показуватиме залаштункове життя стартаперки та розповідатиме про тренди й нові правила створення контенту.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Проблеми у Freedom Finance та київські коворкінги. Підсумки дня: 30 листопада Рада нацбезпеки і оборони (РНБО) заблокувала рахунки Freedom Finance. Цей міжнародний брокер має клієнтів у 13 країнах, зокрема, в Україні, Казахстані та РФ. А це означає, що рахунки тисяч українських клієнтів брокера також заблоковані. Вони втратили одночасно доступ як до паперів, так і до грошей на рахунках. Невідомо, коли інвесторам повернуть доступ до активів. Жителі українських міст та селищ через обстріли лишаються без світла. І для власників електрокарів це складає додаткову проблему: адже заряджати такі авто треба довго. В інтерв’ю AIN.UA власник мережі зарядних станцій для електромобілів Ecofactor Сергій Вельчев розповідає, як власники електрокарів переживають блекаути. За його словами, вони за допомогою додатків відстежують станції, де є мережа та енергія, і хоча іноді доводиться вистоювати великі черги, таки мають можливість зарядити авто. Поки по Україні тривають аварійні та стабілізаційні відключення енергії, багатьом українцям треба шукати робоче місце зі світлом та інтернетом. Саме тому AIN.UA склав список коворкінгів у Києві, де є резервне живлення та інтернет від кількох провайдерів, або ж термінал Starlink, щоб забезпечувати постійний зв’язок, навіть коли світла нема багато годин поспіль.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Кредит від «Нової Пошти» та подорожчання Starlink. Підсумки дня: 28 листопада Із $6,8 млрд IT-експорту в Україні в 2021 році на Ізраїль припало 4%. В інтерв’ю для редакції AIN.UA з послом Ізраїля Міхаелем Бродським поговорили про те, чому співпраця ізраїльського tech-сектора з Україною майже в 6 разів більше, ніж з росією, чому досі працюють офіси санкційних російських IT-компаній та чи є в Ізраїлі таке явище, як інкорпорація місцевого IT в інших країнах. «Нова Пошта» запустила нову послугу «Посилка в кредит»: користувач може в кредит купити товар в інтернеті, отримати його на відділення, а його ціну сплачувати протягом року. Фактично, це звичайна онлайн-покупка в кредит, з можливістю одразу оформити доставку додому. Послуга діє на товари, які коштують від 1000 грн, що можна доставити з післяплатою до відділень «Нової Пошти». Кредит надає компанія «НоваПей Кредит», що належить поштовому оператору. 25 серпня 2022 року в Starlink вирішили знизити ціну своїх послуг для українців зі $100 до $60 на місяць. Зараз, всього за три місяці після зниження ціни, Starlink знову її підняв. Нова ціна складає $75. Загальна кількість Starlink в Україні ще до відключень електроенергії сягала близько 20 000 — це більше, ніж у будь-якій країні Європи. А зараз їх кількість, найімовірніше, сильно зросла. Зміна ціни всього на $15 в об’ємах цілої країни перетворюються на додаткові 12 млн гривень щомісяця, які потрібно витрачати на зв’язок.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Поштові оператори випустили інструкції для замовлення Starlink, а шахраї почали мімікрувати під чат-бот Yasno. Підсумки дня: 28 листопада Оператори доставки пропонують придбати термінали Starlink за цінами, які діють в Америці та Європі, що майже вдвічі нижчі за роздрібну ціну в Україні. Згідно з розрахунками «Нової пошти», середня ціна Starlink в Україні становить 45 000 гривень, тоді як в США вони коштуєть близько 22 400, а в Чехії всього 14 303. AIN.UA опублікував інструкції, як оформити замовлення з допомогою «Нова пошта» та Meest. Українці запустили мобільний додаток Numo, який допомагає людям із дефіцитом уваги організовувати завдання. Раніше команда працювала в стартапі Mindist, який успішно запустився і залучив $300 000. Однак тепер ці гроші використовують для розвитку Numo. Журналіст AIN.UA поговорив зі співзасновницею компанії Юлією Овчаренко про те як працює додаток і чим може бути корисним. Через блекаути сайт та чат-боти ДТЕК та Yasno із розкладами відключень світла стали доволі популярними для української аудиторії. Цим користуються шахраї, які під виглядом підписки на чат-бот Yasno намагаються отримати доступ до особистих даних користувачів, зокрема, до Telegram-акаунту. Про один з таких випадків AIN.UA розповів киянин, який ледь не став жертвою шахраїв.
 • Реклама

 • AIN.UA | ДЕНЬ

  З'явилась онлайн-карта пунктів обігріву та підзарядки, а NetEnt скоротив українську команду через війну. Підсумки дня: 23 листопада В Україні запустили онлайн-карту пунктів, де можна буде погрітись, зарядити телефони, відпочити, та зайти в інтернет. Такі пункти запускають по всій Україні на випадок, якщо аварійні відключення енергії триватимуть понад добу або кількох діб. Вони зможуть приймати від 50 до 400 осіб. Пункти розташовуватимуться у відділеннях ДСНС, на вокзалах, школах, дитсадках та інших місцях. NetEnt — топ10 розробник та оператор ігор жанру social casino з головним офісом в Стокгольмі і великим R&D в Києві, два роки тому компанію купили за $2.1 млрд. Як стало відомо AIN.UA з кількох власних джерел в середині NetEnt, український офіс зазнав значних скорочень. Звільнення не було очікуваним і не проходило поступово, навпаки. Командам повідомили про звільнення зранку 22 листопада, вже 23-го на роботу виходити не потрібно було. При звільнені дозволили залишити техніку, також пообіцяли виплатити від однієї до трьох зарплат. Наразі це перший відомий випадок практично повного виходу із ринку. В соцмережах почала з’являтися реклама фінансового проекту S-Group, що обіцяє своїм клієнтам заробляти 15% місячного прибутку «за допомогою 100% автоматизованого торгового робота зі штучним інтелектом». Як з’ясував AIN.UA, S-Group — це просто ребрендинг компанії Sincere Systems. Обидві є в списках сумнівних фінансових проєктів від національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та працюють за схемою фінансової піраміди. Що допомагає формувати мрії та як батьки і школи можуть підтримувати своїх дітей у цьому процесі? У спільному спецпроекті ділимося порадами психолога, розповідаємо про досвід засновниці Мережа освітніх проєктів MriyDiy Lidiya Bilas та співвласниці й CEO мережі ресторанів GastroFamily Олени Борисової.
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  BRDO проаналізували зміни в українському ІТ за 5 років, а співзасновниця Esper Bionics розповіла про потрапляння на передовицю TIME. Підсумки дня: 21 листопада Навіть на тлі повномасштабної війни експорт ІТ-послуг України у 2022 році продемонстрував зростання. Загалом країна експортувала ІТ-послуг більше, ніж руд, металів, продуктів машинобудування або олій. ІТ-експорт за 5 років зріс на $5,1 млрд і зростає далі попри війну. За прогнозом, у 2022 році він становитиме $7,6 млрд, що є втричі більшим, ніж показник 2017 року. Детальніше про те, як змінилося українське ІТ за 5 років читайте в матеріалі. В листопаді 2022 український стартап Esper Bionics увійшов в топ інновацій року по версії американського журналу Time. Біонічний протез українців також прикрасив собою передовицю. Співзасновниця та COO Esper Bionics Анна Бєлєванцева розповіла редактору AIN.UA, як компанія потрапила у список та що це дало бізнесу. Просто реклама «аби було», без чітких цілей і розуміння свого продукту та потреб аудиторії зазвичай буде марною тратою грошей. Тарас Потічний, віцепрезидент з експансії Liki24.com (влітку 2022 року його компанія запустилася в Італії, а 2021 року — в Румунії), у своїй статті озвучує п’ять практичних порад для підприємців, на що варто звернути увагу, щоб провести успішну рекламну кампанію під час експансії у Європу. Від стартапів «сина маминої подруги» до зміни пріоритетів у бік стабілізації існуючих проєктів, крипти, фінтеху та перемоги України. Засновник та СEO N1 investment fund Nick Izmaylov розповідає у що фонд інвестує зараз, куди планує рухатися далі і до чого тут Venture Builder складова
 • AIN.UA | ДЕНЬ

  Як українські «кажани» роблять росіян «хорошими» і нове опитування від AIN.UA. Підсумки: 17 листопада Олексій Асанов вдень працює продактом у Lalafo, а вночі керує проектом «Кажан Sky» — проектуванням та виробництвом систем, які дають можливість ЗСУ дистанційно мінусувати окупантів з допомогою дронів. Разом з колегами програмістами спочатку робили власні системи, а потім обʼєдналися з іншими інженерами та поставили виробництво на потік. Сьогодні команда випускає до 400 систем на місяць. «Ми бачимо ефективність роботи у вигляді знищеної техніки – це і автомобілі, і якась важка техніка. Вартість одного знищеного БТР перевищує в багато разів ті інвестиції, які ми зібрали на розвиток цього проекту за весь час його існування! Весь пластик, вся електроніка, яку ми закупити, відбилася одним спаленим російським БТР, а таких БТР багато. Не кажучи вже про 300-их, які їдуть назад на болото», - розповідає Олексій в інтерв‘ю AIN.UA Армія рф продовжує цілитися в об‘єкти енергетичної інфраструктури України. У результаті влучань, в більшості міст впроваджуються планові, а інколи й екстрені відключення електроенергії. У зв‘язку з цим, багато співробітників компаній в Україні фіксують проблеми з інтернетом, у деяких одночасно зникає й мобільний зв‘язок. Ефективність та продуктивність у виконанні робочих задач – знижується. В новому опитуванні AIN.UA хоче з’ясувати, як до цього ставляться в компаніях і чи вимагають відпрацювати години «блекаутів». Опитування повністю анонімне. У травні 2021 року хакери атакували провайдера одного із найбільших трубопроводів США Colonial Pipeline. Він на кілька днів повністю зупинився, а компанія вимушено заплатила хакерам 75 біткоїнів (або ж $4,4 млн). Усе це — через викрадений пароль одного зі співробітників Colonial Pipeline. Кількість подібних атак зростає. За даними TechJury, цьогоріч 64% компаній по всьому світу зіткнулися з тим чи іншим типом кібератаки. Збитки доволі суттєві. Наприклад, виробник розумних годинників Garmin через викрадені дані втратив понад $10 млн. За даними Cisco, 53% кібератак завдають бізнесам збитків у $500 000 або й більше. Десь у мережі атака проводиться майже кожні 39 секунд. AIN.UA разом з AMD розглядає, чим загрожують компаніям хакери та як захистити від них свій бізнес. PR: Відтепер поповнювати рахунок на біржі WhiteBIT можна у терміналах EasyPay та IBox. Крім того, WhiteEX пропонує найнижчу комісію при поповненні серед всіх онлайн-шлюзів. Через термінали ви сплачуєте лише 1,1% від суми поповнення — жодних додаткових і прихованих комісій біржі чи сервісу. Розповідаємо, як це працює.