Обложка канала

AIN.UA | ДЕНЬ

7329 @ainua_day

AIN.UA | ДЕНЬ - канал, где редакция AIN.UA собирает главные события дня в удобном формате: коротко о главном.

  • AIN.UA | ДЕНЬ

    ChatGPT замість CTO та голодування. Підсумки дня: 24 березня Український підприємець Ігор Стефурак розповів AIN.UA, як написав Chrome-плагін за допомогою ChatGPT. Причому чат-бот не просто програмував, а виступав «технічним кофаундером» проекту: оптимізовував код, давав поради. В результаті за 10 годин Стефурак зробив Chrome-розширення, на яке ще до запуску продажів зібрав передзамовлень на $1000. Управляючий партнер венчурного фонду hypra.fund Ігор Перція написав для AIN.UA колонку про те, чому він експерементує з голодуванням та яких результатів вдалося досягти. Це історія не про біохакінг, а про перегляд своїх харчових звичок та того, як їжу сприймає соціум. 2022 рік став найважчим для бізнесу за всю історію незалежності України. Комусь окупанти розбомбили склади, комусь — пограбували магазини, хтось втратив працівників, а хтось залишився без можливості працювати через тривалі відключення електрики. Але український бізнес вкотре продемонстрував неабияку стійкість, і коли шок минув, почав ставати на ноги. Разом з ПриватБанком розповідаємо, яким був цей рік війни для бізнесу. Проектна компанія Слави Балбека balbek bureau запустила проект RE:Ukraine Villages – це онлайн-конструктор, який дозволяє безкоштовно згенерувати проект відбудови приватного будинку. Проект можна завантажити в PDF за декілька хвилин і на його основі реконструювати власне зруйноване житло. Безкоштовно.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Чому росте криптовалюта XRP та антидронові рушниці від українських та американських інженерів. Підсумки: 23 березня Криптовалюта XRP, за якою стоїть проект Ripple, протягом останнього тижня виріс у ціні приблизно на 20%. Останні роки її зростання стримувалося тим, що у 2020-му Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала в суд на компанію Ripple з заявою про те, що продаж токенів проходив по схемі продажу цінних паперів. І почалася судова тяганина. В якийсь момент це стало справжнім мемом у криптосередовищі: всі чекають, коли XRP виросте «до $10 і далі». Днями ж юристи Ripple заявили, що чекають позитивного завершення справи з SEC. Це й спричинило першу хвилю уваги до криптовалюти на ринку, через що XRP і показав таке значне зростання в настільки короткий термін. Більше деталей – читайте в матеріалі на AIN.UA. 2022 рік став найважчим для бізнесу за всю історію незалежності України. Комусь окупанти розбомбили склади, комусь — пограбували магазини, хтось втратив працівників, а хтось залишився без можливості працювати через тривалі відключення електрики. Але український бізнес вкотре продемонстрував неабияку стійкість, і коли шок минув, почав ставати на ноги. Компанії виходили на західні ринки, заново відкривалися в деокупованих містах, по всій країні бадьоро загуділи генератори. Держава послабила податковий тягар, спростила адміністрування бізнесу, підставив плече і найбільший банк України «ПриватБанк» — пільговими кредитами, зниженням тарифів на еквайринг та іншими ініціативами на підтримку МСБ. Про те, як бізнес долав ці найдовші 365 днів, розповідаємо в цифрах та статистичних даних у спільному матеріалі AIN.UA та «ПриватБанку». Українські та американські інженери розробили антидронову рушницю RG-7. Вага рушниці разом з системою живлення 4,5 кг, автономно вона працює від 30 до 60 хв з можливістю швидкої заміни батареї. Працює на частотах 24 та 5,8 Ггц, а також на частотах що дозволяють пригнічувати навігацію. Основні електронні плати розробляються та виготовляються у США, елементи корпусу та зборка – в Україні. Вартість обладнання — $12 000. RG-7 може постачатись в декількох комплектаціях, в залежності від кількості змінних батарей. Наразі виготовлено та ефективно працює в Україні вже 30 таких пристроїв, і лише за останню добу отримано запитів на ще 20 таких рушниць. Але, замовити розробку зараз можуть лише структури, дотичні до державного сектору.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Яким професіям загрожує ChatGPT та українська заміна російській 1С. Підсумки дня: 22 березня Українська компанія, що розробляє сервіс Bimp для управління складом та фіноблік, вийшла на ринок за кілька місяців до повномасштабного вторгнення росії. Це був вчасний збіг: адже на той момент біля 70% торгового українського бізнесу ще користувалося російськими системами 1С та «МойСклад». Дмитро Обухов, СЕО Bimp, розповів AIN.UA про те, як цей рік розвивалася його компанія та чи переходить український бізнес з російських ERP-систем на українські та західні аналоги. Експерти компанії OpenAI опублікували дослідження, в якому показали, які професії зазнають найбільшого впливу від великих лінгвістичних моделей на кшталт Chat GPT. Для індустрій, що пов’язані з обробкою інформації, цей вплив суттєвіший, аніж, наприклад, для виробництва, сільського господарства або видобутку корисних копалин. Під вплив попадуть PR-спеціалісти, веб-дизайнери, математики, письменники і навіть поети. Додаток «Термінал» — це один із багатьох інноваційних сервісів еквайрингу від ПриватБанку. На ринку він працює недавно, проте уже має солідну користувацьку базу, і вона дедалі зростає, адже бізнесу потрібні швидкі та зручні рішення для проведення оплат. Коли немає світла, але є мінімальний мобільний інтернет — «Термінал» дозволяє перетворити будь-який смартфон на платіжний термінал. Застосунок стає у нагоді тим бізнесам, що працюють на звільнених від окупантів територіях, там, де є перебої зі світлом та поки не налагоджена банківська інфраструктура. AIN.UA разом із ПриватБанком та підприємцями, що користуються цим додатком, розповідає, що цей сервіс уміє, як може допомогти бізнесу та збільшити продажі. PR: З березня Samsung стартували продажі в Україні нових флагманських смартфонів Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ та Galaxy S23. Головний редактор AIN.UA Ілля Кабачинський мав можливість кілька тижнів потестувати у повсякденному житті нові смартфони від Samsung та поділився досвідом використання.
  • Реклама

  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Нова посада Федорова та вплив SVB на стартап-індустрію. Підсумки дня: 21 березня Silicon Valley Bank (SVB) був маловідомий поза tech-середовищем до моменту падіння, але при цьому користувався величезною популярністю в середині цього середовища. Причина по суті одна: SVB виник у Долині і краще інших розумів специфіку місцевого ринку, з яким активно працював та мав свій рівень довіри. Після його падіння все може різко змінитись. Редакція розповідає, чому стартапи довіряли свої кошти SVB і як крах банку вплине на екосистему. 21 березня 2023 року парламент проголосував за розширення повноважень віцепрем‘єра-міністр цифрової трансформації України Михайла Федорова. Тепер його посада називається «віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України». Це означатиме, що Федоров та його команда, окрім цифровізації, займатимуться також питаннями освіти та науки. Meta представила власну підписку Meta Verified, яка пропонує користувачам галочку верифікації, «захист від акаунтів, що видають себе за вас», позачерговий доступ до служби підтримки та додаткові функції. Вартість підписки Meta Verified складатиме $14,99 в додатках для iOS та Android або $11,99, якщо оформлювати її безпосередньо через сайт (така опція доступна лише для Facebook).
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Pornhub змінив власника і велика колонка про штучний інтелект у сфері картинок. Підсумки дня: 17 березня Канадська Ethical Capital Partners придбала компанію MindGeek, що більше відома широкій аудиторії як власник Pornhub. Сума угоди не розголошується, медіа поки не наводять можливих оцінок за якими проходила угода. Загалом про угоду мало що відомо, окрім того факту, що новий власник хоче очистити репутацію головного сайту в інтернеті по дорослому контенту. Денис Суділковський, CMO ЛУН, CIO Projector AI Lab, у статті розмірковує над тим, як системи штучного інтелекту на кшталт Midjourney можуть «вбити» ринок стокових фото: адже вони генерують якісні зображення меншим коштом. Суділковський розповідає, які переваги залишились у стоків, але прямо у своїй колонці показує всі переваги нової технології. Український маркетплейс AUTO.RIA відкрив перше офлайн-відділення – Центр перевірок. В ньому українці зможуть отримати допомогу у підборі чи продажі авто, зробити офлайн-огляд автомобіля та здійснити ряд технічних перевірок від AUTO.RIA. Консультацію спеціалістів Центру можна отримати безкоштовно. Для компанії це перший подібний вихід офлайн, але там планують розширення. PR: Якісний нетворк та робота над бізнес-моделлю — healthtech-стартапи про участь у Challenger Accelerator для AI/ML-проєктів. Фаундери стартапів-учасників Challenger AI поділилися з AIN.UA своїми враженнями від програми та розповіли, яку практичну користь отримали у процесі акселерації. Зареєструватися на Challenger AI Accelerator | Demo Day можна — за посиланням.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    NASA підписало контракт з Firefly Aerospace, а український Aspichi залучив $500 000 від SMRK. Підсумки: 16 березня Під велику космічну програму Artemis американське державне космічне агентство NASA обрало ще одного підрядника — Firefly Aerospace (схожий контракт на $73 млн роком раніше виграла компанія Draper). В межах контракту Firefly Aerospace повина побудувати посадковий модуль для програм на Місяці. Контракт розрахований на $112 млн і повинен бути виконаним до 2026 року. Для Firefly Aerospace, яку в 2017 заснував український підприємець Макс Поляков і яка в жовтні 2022 вперше дісталася орбіти, це вже другий контракт в межах програми Commercial Lunar Payload Services. В 2021 році компанія підписала з NASA договір обʼємом $93,3 млн на доставку вантажу на Місяць у 2023 році. Український стартап Aspichi, який розробляє рішення з віртуальної реальності, підняв раунд на $500 000 від українського венчурного фонду SMRK. Оцінку в даному раунді команда не розкриває. Стартап інкорпорований у Делавері, але R&D у нього — в Києві. Його засновники: CEO Віктор Самойленко та CTO Макс Гончарук, обидва мають більше 15 років досвіду роботи у міжнародних компаніях по всьому світі. Ідея VR-стартапу почалася з відповіді на питання: «Чи можна подорожувати і отримувати новий досвід без витрат на автівки та авіаквитки?». Зараз продукт на стадії advanced MVP, готовий до пілотного застосування. Технологію Aspichi уже тестують кілька медичних та навчальних закладів. На українському ринку ІТ-аутсорсингу зʼявився новий гравець – компанія з блокчейн-розробки Dexola. Наразі вона налічує 50 людей з офісом в Києві, але в найближчі 5 років засновники планують збільшити штат до 200 людей, а згодом – вийти на IPO. Dexola інкорпорована в США, оскільки фокусується саме на цьому ринку. Заснували її в результаті укладання договору партнерства між великим аутсорсером Trinetix з більш ніж 850 співробітників в Україні та Польщі та невеликою командою TechBand, яка спеціалізувалась якраз на блокчейн-розробці. Познайомив сторони Ігор Перція з hypra.fund – саме він порадив Trinetix придивитися до TechBand, щоб зайти на ринок блокчейн-розробки. Про деталі партнерства та нову компанію редактору AIN.UA розповіли СЕО TechBand Антон Вокруг і СЕО Trinetix Саша Строжемін.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Флешмоб на підтримку S.T.A.L.K.E.R. 2 та новий GPT-4. Підсумки дня: 15 березня 14 березня російські «геймери», що шантажували українську студію GSC Game World, розробника S.T.A.L.K.E.R. 2, опублікували 15 ГБ злитих даних гри. У відповідь на це українські гравці запустили флешмоб: передзамовлення S.T.A.L.K.E.R. 2, щоб підтримати студію. В результаті, за даними Steam, гра піднялася з 300+ до 124 місця глобального рейтингу продажів. 14 березня компанія OpenAI презентувала нову версію своєї лінгвістичної моделі GPT-4. Нове покоління працює швидше, вміє розв’язувати складніші завдання, а також може працювати з картинками: робити до них підписи, аналізувати та описувати їх. Також нейромережа здатна розуміти складні фотографії, графіки, та двоякі зображення (наприклад карту світу, викладену курячими нагетсами). В новому анонімному опитуванні AIN.UA хоче дізнатися, як часто компанії на локальному рівні зупиняють перегляд зарплат і нарахування бонусів співробітникам. Розкажіть нам про свій досвід. Як уникнути вигорання — власного та своєї команди? Що робити, якщо всередині команди назріває конфлікт? Як зростати самому й мотивувати своїх колег? У спільному спецпроекті з Gathers ми обрали п’ять складних кейсів, з якими стикаються управлінці, і попросили експертів пояснити, як упоратися з такими викликами. PR: «НаЗахід 22»: конференція №1 з SEO на західних ринках. «НаЗахід» запрошує найкращих спеціалістів у різних гео та нішах, які безкоштовно поділяться з глядачами найновішими кейсами. Серед спікерів — представники AdmixGlobal, Develux, Boosta, NX Agency, SeoProfy та інші. Детальніше про івент — за посиланням.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Вийшов GPT-4 і багато інвестицій. Підсумки дня: 14 березня Сьогодні компанія OpenAI випустила нову версію свого штучного інтелекту GPT-4. Розробники провели півроку, покращуючи роботу GPT-4: за їхніми оцінками, він на 82% менше схильний надавати користувачеві заборонений контент, також на 40% більш схильний до фактично правильних відповідей, ніж попередня версія. Ще сьогодні — одразу дві інвестиції. Перша — в стартап двох українок DressX, який продає віртуальний одяг і розвиває навколо цього велику платформу. Інвестиції склали $15 млн, до цього проект залучив вже більше $3 млн. Друга інвестиція — в стартап Awesomic, який залучив $800 000. Стартап дає змогу взяти на проект перевірених дизайнерів. Раніше стартап вже залучив $2 млн. Українська фармацевтична компанія «Дарниця» ще 2008 року першою у Східній Європі запустила повністю роботизований логістичний центр на 15 000 кв. м (10 000 палетомісць). Його обслуговують роботи: фасують та вантажать ліки, стежать за терміном їхньої придатності та за температурним режимом, майже без нагляду і втручання людей. Звучить фантастично? У спільному спецпроекті з компанією «Дарниця» ми склали тест де реальні технології, які вже використовує у роботі світова фарма, змішані з нашими вигадками.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Ще одне падіння банку в США і звільнення з Паріматч. Підсумки дня: 13 березня. В США найбільша банківська криза з часів 2008 року: за останні 10 днів вже третій банк на ринку зіштовхується з проблемами. Нью-Йоркський Sighature Bank був закритий регулятором США, щоб захистити банківську систему. Раніше закрились Silvergate та SVG. Банк був орієнтований на криптоіндустрію. Компанія ТОВ «Паріматч» повідомила що через накладені раніше санкції РНБО змушена розірвати контракти з контрагетами/партнерами, а також звільнити своїх співробітників. Компанія GR8 Tech, яка займалась розробкою технологічних рішень, за інформацією AIN.UA, поки не звільняє колектив і найближчим часом буде вирішувати подальшу стратегію розвитку. Саме у компанії GR8, яка до цього була Parimatch Tech, працює левова частка колективу, більше 1500 людей (не всі в Україні), тому поки мова йде про скорочення лише людей, що працювали безпосередньо у PM Україна. AIN.Business спільно з Mastercard відзначить українські малі та середні бізнеси, про які редакція розповіла у 2022 році. Переможець отримає 100 000 грн від Mastercard на розвиток бізнесу. Всі деталі за посиланням.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Інтервʼю з синіором із ЗСУ та нова угода InSoft Partners. Підсумки: 9 березня Іван Боголюбський до повномасштабного вторгнення росії працював Senior Software Engineer в американській продуктовій компанії PAR technology. Займався музикою з підліткового віку, грав в різних гуртах на гітарі. Потім сконцентрувався на композиторській діяльності в себе вдома. Коли почалась війна, не спав – а зводив трек, тому нічого не чув і не бачив новин. Про початок війни дізнався по дзвінку від брата з Мелітополя. На якийсь час Іван переїхав до Львову, але потім вступив до лав ЗСУ та вивчився на танкіста. До війни жодного стосунку до армії не мав і ніколи не уявляв, що захоче там опинитись із власної волі. AIN.UA продовжує публікувати розмови з IT-спеціалістами, які через війну кинули улюблену роботу та кар‘єрні перспективи і пішли захищати Україну. InSoft Partners Віталія Горового повідомив редакції AIN.UA про купівлю частки в аутсорс-компанії Forbytes. В компанії працює більше 100 працівників, за словами InSoft Partners, переважно рівня senior. Більшість клієнтів Forbytes знаходяться у Швеції. Зараз InSoft Partners має частки в 5 компаніях із загальною чисельністю близько 600 працівників. Якщо рахувати по $55 000 за спеціаліста, річне ревеню компанії складає від $33 млн. Також в InSoft Partners оголосили про нову модель. В нічних годинах 8 березня почалось оновлення алгоритму початкового орієнтування терміналів Starlink, яке розширило діапазон варіантів стартового положення. Після перезавантаження або увімкнення термінала з оновленою прошивкою користувачі мають стежити, щоб пристрій не пошкодився об стіни чи не втратив сигнал через перешкоди. Раніше, відразу після увімкнення, термінал орієнтував положення АФР (тарілки) чітко на північ, незалежно від локації. Після суттєвого приросту кількості супутників на навколоземній орбіті, цей варіант орієнтації став не найкращим для різних локацій в Україні. Українська ІТ-індустрія розпочала активний розвиток з аутсорсингу наприкінці 1990-х — початку 2000-х років. Але необхідні таланти українці мали завжди — безліч науковців, спортсменів та митців створювали висококласні продукти та реалізовували масштабні проекти завдяки навичкам, які ми цінуємо в IT-фахівцях і сьогодні. Ми спробували уявити: якби високі технології існували ще 100 років тому, то чи змогли б відомі українці реалізувати себе в ІТ? Ким би могли бути Сергій Корольов, Марія Примаченко, Євген Патон та інші талановиті люди? Щоб це з‘ясувати, ми склали резюме п’яти видатних українців та запросили HR-фахівців групи компаній Qollabe їх оцінити. Адже за роки роботи вони отримали унікальну для ринку експертизу в HR та управлінні талантами.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    $45 млн за українську компанію та біонічний протез Versi Bionics. Підсумки дня: 7 березня Маркетинг-платформа Digital Media Solutions з центральним офісом в місті Клірвотер, Флорида, придбала performance marketing-компанію Макса Полякова, ClickDealer, що включає маркетплейс HomeQuote з офісом в Києві. Сума угоди — $45 млн. На 2023-й компанія налічує близько 150 людей з великим офісом в Україні. Яніна Нестерчук, голова Комунікаційного центру, підготувала для AIN.UA колонку на тему пошуку піарника у свою команду. Матеріал вийшов стислим, розбитий на кілька важливих пунктів і буде корисним для тих, хто шукає собі таку людину у команду. Український стартап Versi Bionics розробляє біонічний протез, який вміє автоматично ворушити пальцями та згинати зап’ясток по двох осях. Зараз команда шукає інвестиції, щоб за рік протестувати свій продукт і вийти на виробництво альфа- чи бета-версії. У великому матеріалі ми розповідаємо, з чого почалась історія проекту і які результати він має зараз. План по інвестиціям — $420 000. PR: Безкоштовне навчання JavaScript та QA. GR8 Tech Academy (ex-Parimatch Tech Academy) запускає два курси. Найкращі учні пройдуть стажування на реальних проєктах, а також — отримають шанс приєднатися до GR8 Tech чи дружніх компаній. Лінк на реєстрацію — https://grnh.se/f40d9562teu.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Нова угода українського фонду N1 і ще 17 вакансій в ЗСУ по спеціальності. Підсумки: 2 березня Британський фінтех SteadyPay залучив $3 млн seed-інвестицій. Серед інвесторів — український фонд N1. Стартап SteadyPay був заснований британцем Джоном Дауні та українцем Іваном Істоміним у 2017 році та розробляє кредитну платформу для людей з нестабільним доходом. Рішення SteadyPay на основі АІ аналізує відкриті дані користувачів для прогнозування їхньої кредитоспроможності та поповнює банківський рахунок, якщо заробіток падає нижче середньомісячного. На сьогодні у SteadyPay — понад 12 000 активних користувачів. Окрім SteadyPay, в портфель N1 входить другий за розмірами мобільний банк в Україні sportbank, інноваційна платіжна система Asquad та TRANSENIX — сервіс, що перетворює смартфон на платіжний термінал. Далеко не всі вакансії в ЗСУ передбачають відправку до гарячих точок – служити Батьківщині можна по-різному. Навіть по спеціальності! Платформа з працевлаштування та рекрутингова агенція Lobby X опублікувала підбірку актуальних вакансій до лав Збройних Сил України, окремих бригад та відомств. AIN.UA обрав пропозиції для програмістів, комунікаційників, відеомонтажерів та операторів БПЛА. Найбільше пропозицій саме для IT-спеціалістів: розробників рівня middle та sinior, а також інженерів та кіберфахівців. Зарплатня – від 40 000 грн до 100 000 грн на місяць. Обовʼязкова умова при працевлаштуванні – мобілізуватися до лав ЗСУ. Це вже не перша така підбірка, минулого разу вакансій було аж 25. Українська MacPaw запустила другу версію власного VPN-сервісу – ClearVPN2. Застосунок залишається безоплатним для українців з будь-якої точки світу. В ClearVPN2 команда MacPaw представила новий користувальницький інтерфейс. Тепер на ньому лише основні функції: онлайн-захист, зміна країни підключення, стрімінг. Сервіс аналізує місцеперебування користувача і за замовчуванням вибирає найкращі налаштування. За потребою, юзери можуть змінювати країни підключення. Список серверів збільшили до 40. Для шифрування ClearVPN2 використовує AES-256 — найсучасніший стандарт. Застосунок не відстежує й не збирає дані про онлайн-активність користувачів.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Ребрендинг ІТ-компанії AMO та карколомна історія Deus Robotics. Підсумки дня: 1 березня IT-компанія AMO починалася як невеликий медіастартап у рамках екосистеми Genesis і виросла до великої компанії з трьома напрямами: окрім медіабізнесу, вона також займається відеопродакшеном та розробкою додатків. У своїй статті керівниця піар-відділу компанії Марія Розпутна розповідає в деталях, як проходив ребрендінг AMO. За її словами, чітке позиціювання допомогло компанії зберегти співробітників і навіть вирости майже у 2 рази. Засновник і CEO української агенції з продуктового дизайну та розробки Merge, 22-річний Паша Целуйко розповідає про те, як уникнути дорогих помилок на старті бізнесу. Його компанія понад чотири роки успішно працює в США, і за останній рік її дохід зріс на 100%. 2022 року Паша також запустив онлайн-школу Merge Academy, що допомагає українцям опановувати нетехнічні IT-професії. Український стартап Deus Robotics, який робить роботів для логістики, на початку повномасштабної війни втратив інвестора, змушений був релокувати виробництво та своїх роботів. Але попри те, зміг запустити свій перший проект із «Новою поштою», повернутися до Києва та знайти нового інвестора: фонд SMRK, який дав йому $1,5 млн. В інтерв’ю засновник стартапа Павло Пікулін розповідає деталі цієї історії.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    «Мрія» в Microsoft Flight Simulator і російська навігація в смартфонах українців. Підсумки дня: 28 лютого Представлені на українському ринку ґаджети – смартфони, смарт-годинники, планшети, часто використовують навігаційну систему ГЛОНАСС. Це російська супутникова система навігації, яка надає послуги безкоштовно й без обмежень, а також зашифрований сигнал підвищеної точності для спеціального застосування. Цією системою оперує зокрема державна корпорація російської федерації з космічної діяльності «Роскосмос». Редакція http://AIN.UA розповідає, що відомо про роботу ГЛОНАСС в Україні. Microsoft випустила доповнення до відеогри Microsoft Flight Simulator, яке дозволяє спробувати себе в ролі пілота цифрової копії літака Ан-225 «Мрія». Він був знищений росіянами 27 лютого 2022 року під час вторгнення в аеропорт Гостомель під Києвом. Як повідомили в Мінцифрі, кошти, виручені Microsoft з продажу доповнення Mriya підуть на відновлення реального АН-225. Гра доступна для Xbox, PC через Microsoft store та у Steam. Microsoft оголосила, що з 28 лютого вперше запустить попередню версію PC Game Pass у 40 нових країнах, включно з Україною. Початково підписка буде доступна лише учасникам Xbox Insider Hub app, проте згодом стане загальнодоступною. Game Pass — це ігрова підписка Xbox, яка дає вам повний доступ до десятків ігор за щомісячну плату. Завдяки підписці користувачі Game Pass можуть безкоштовно грати в ігри від Microsoft та інших видавців. Памʼятаєте історію про піцу за 10 000 біткоїнів? Так от, сьогодні 1 BTC можна обміняти на 2850 кг ковбаси, 9513 кг гречки або 295 906 яєць. У спільному спецпроекті з Binance AIN.UA розповідає про новітнє рішення у сфері приймання та відправки платежів, яке дозволяє користувачам швидко і в зручному інтерфейсі купувати товари та послуги за криптовалюту. А бізнесу — залучати нових клієнтів.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    1 млн євро інвестицій для Finmap та контент від ChatGPT. Підсумки дня: 27 лютого Спершу класний матеріал від команди Green Forest про створення контенту з допомогою ChatGPT. В колонці для AIN.UA контент-менеджерка сім’ї проектів Green Forest Настя Терещенко розповіла, як за допомогою цього чат-боту написати статтю українською мовою і дала кілька порад використання цього сервісу, який, нагадаємо, вже нормально працює в Україні. Сервіс обліку грошей для сучасного бізнесу Finmap залучив 1 млн євро у новому раунді інвестицій. Лід-інвестором став американсько-польський венчурний фонд SMOK Ventures. Фінансування буде спрямоване на маркетинг та локалізацію сервісу у країнах експансії — Польщі та Туреччині, посилення присутності в англомовних та іспаномовних країнах та розширення команди. Медична клініка Superhumans, проект співвласника морського порту TIS та засновника SD Capital Андрія Ставніцера, отримала благодійний внесок у $16,3 млн від Howard G. Buffett Foundation, фонду Говарда Баффета, старшого сина мільярдера Воррена Баффета. Загалом повноцінний запуск та перші три роки роботи центру Superhumans потребують фінансування у $54 млн. PR: Як це — проводити акселераційну програму для AI/ML-стартапів під час війни: досвід Challenger Accelerator. Команда акселератора Challenger розповіла про те, чому вони все ж ризикнули проводити програму, з якими викликами стикаються у процесі та чому модель equity free для AI/ML-стартапів зараз виправдовує себе якнайкраще.
  • Реклама

  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Американський «єдиноріг» купив український стартап, а ще 12 ІТ-компаній з України увійшли в топ-100 кращих аутсорсерів. Підсумки: 23 лютого Американський «єдиноріг» ZenBusiness купив український Logaster. Стартап розробляв онлайн-конструктор логотипів. Суму угоди сторони не розголошують. Але, за оцінками AIN.UA, виходячи з подібних угод на ринку, вона може складати кілька мільйонів доларів. Це був класичний продаж за готівку, без опціонів, акцій та інших додаткових умов. 20 лютого український благодійний фонд «Повернись живим» оголосив збір на «кібернаступ ЗСУ». Мета кампанії – зібрати 50 млн грн на технічне забезпечення наступальних операцій кіберсил української армії. Що саме планують закуповувати, не розголошують з міркувань безпеки. Між тим, українські хактивісти розкритикували кампанію В першу чергу, їх здивував факт наявності в Україні кібервійська при ЗСУ. По-друге, на що саме фонд планує витратити 50 млн грн. Згодом керівник «Повернись живим» зауважив у твіттері, що стався провал по комунікації кампанії, який і викликав питання у спільноти. AIN.UA взяв коментарі в обох сторін, щоб розібратися в деталях. Міжнародна профільна асоціація IAOP опублікувала щорічний рейтинг топових сервісних ІТ-компаній світу. Як і рік тому, до нього увійшли 12 українських IT-компаній, а також міжнародних аутсорсерів із великими офісами розробки в Україні. Асоціація обирає найкращі компанії за чотирма критеріями: відгуки клієнтів, отримані компанією сертифікації та нагороди, інноваційність рішень та проекти корпоративної соціальної відповідальності. AIN.UA пропонує повний список переможців в алфавітному порядку. Innovecs — глобальна технологічна компанія з цифрової трансформації з офісами в США, Великій Британії, Ізраїлі, Австралії, Польщі, Грузії, Колумбії та Україні. Упродовж п’яти років входить до рейтингу найбільш швидкорослих бізнесів США Inc. 5000, а також до топу найкращих глобальних аутсорсингових компаній за версією IAOP. Портфоліо компанії налічує понад 60 реалізованих проектів, переважно у галузях Supply Chain & Logistics, FinTech, Healthtech, AdTech, Software & HighTech та Gaming. За що члени команди цінують компанію, як зростають та чому повертаються працювати в Innovecs, AIN.UA дізнався з перших вуст.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Доставка від Uklon і «Сільпо» та інвестиції в ШІ-стартап Harmix. Підсумки дня: 22 лютого Український онлайн-сервіс Uklon разом із мережею «Сільпо» запустили доставку в 30 містах України. Сервіс працює вже із 110 магазинами, і доступний в таких містах: Київ, Чернівці, Полтава, Запоріжжя, Дніпро та багатьох інших. Зараз так можна отримувати тільки передоплачені замовлення, але в майбутньому додадуть можливість оплатити їх карткою чи готівкою. Український стартап Harmix, який працює над сервісом штучного інтелекту, залучив $500 000 від канадських інвесторів. Його ШІ-сервіс вміє автоматично підбирати музику для відео. Він уже проаналізував більше мільйона відео та 32 млн аудіозаписів. Раніше стартап отримував грант на $25 000 від Українського фонду стартапів та $13 000 від Amazon. Лондонський стартап Carmoola залучив $125 млн інвестицій. Серед його засновників — українці Роман Сумніков та Ігор Гордійчук. Стартап займається кредитуванням авто: розробляє додаток, що дозволяє користувачам брати кредит на авто та сплачувати його за персональним планом. Головний офіс стартапу знаходиться у Лондоні, але більшість розробників — у Львові. AIN.UA разом з компанією Visa підготувавв уже три історії бізнесів, які започаткували закохані пари. Успішних кейсів про це — доволі багато. Наприклад, українська компанія Enjoy the Wood через війну втратила близько $2 млн та виробництво у Ірпені та Бучі. Але Ігоря та Марину Фостенків це не спинило: вони лишилися в Україні та відновили бізнес. А пан та пані Завертайли, власники кондитерських, зібрали кошти на ремонт трофейного танку і продовжують збір на другий.
  • AIN.UA | ДЕНЬ

    Вузол велотранспорту від Glovo і military tech-кластер. Підсумки дня: 21 лютого Феноменально популярний сервіс ChatGPT днями відкрили для користувачів з України: його вже просили написати законопроект для ВР, складати анекдоти, аналізувати число π, та безліч інших речей. AIN.UA вирішив запитати в чатбота по-справжньому важливу річ: чи він підкоряється трьом законам робототехніки Азімова. Він пообіцяв не шкодити людям і підкорятися їхнім наказам. Компанія Glovo та Київська міська рада підписали Меморандум про співпрацю. Як повідомили в Glovo, наймасштабнішим проектом в Києві в межах довгострокової програми сталого розвитку для міст Glovo Acts стане створення першого в Україні пересадного вузла для велотранспорту. Велопарковку планують побудувати на перетині проспекту Оболонського з проспектом Степана Бандери поблизу ст. м. «Почайна» в Оболонському районі. Найближчим часом мінцифри запустить military tech кластер на базі Фонду розвитку інновацій. Над запуском кластеру активно працюють, він буде запущений у найближчі кілька тижнів. Але це не все: як мінімум ще два мілітарі-кластери на базі акселераторів готуються до запуску в Україні вже цієї весни, один з них вже функціонує у стелс-режимі. Проект Мінцифри — не єдиний в Україні. У 2022 році на тему military tech пройшло кілька хакатонів, але для повноцінного розвитку індустрії цього замало.