Обложка канала

Digital masons

Новости, интересные материалы и полезные ссылки для интернет-маркетологов и сострадающим им.

 • Digital masons

  ​​Щотижнева #роботадлямасонів в етері!

  Щоб потрапити в добірку, напишіть нам на [email protected] або в особисті повідомлення. Вартість розміщення вакансій від компаній 500 грн\шт. Резюме фрілансерів приймаємо безкоштовно.

  🔵 Менеджер проектів в компанію «Бизнес-Конструктор» на повний день http://bit.ly/31rJs98

  🔴 Social Media Manager в компанію Wix на повний день
  http://bit.ly/2WDAJgA

  🔵 Медіа спеціаліст з Google, Facebook, Instagram та YouTube реклами в агенцію Postmen на повний день http://bit.ly/31r8sgF

  🔴 Designer SMM Team Lead в діджитал-агенцію SODA Communications на повний день http://bit.ly/2IcfiiI

  🔵 Трафік-менеджер у комунікаційне агентство Friends of Brands на повний день http://bit.ly/2IAeH9s

  🔴 Junior FB-таргетолог, SMM-специалист в компанію BeriDari на повний день http://bit.ly/2KJRNiE
 • Digital masons

  Привіт, масони.
  Відслідковування конверсій з соцмереж на сайтах де немає корзини — ще той головний біль для маркетологів. Спеціаліст компанії Netpeak в блозі компанії розповідає як це все ж таки можна зробити за допомогою чатів Jivosite та Бітрікс24 та дає покрокову інструкцію з налаштування для обох систем.

  Читати — http://bit.ly/31eIs80

  #партнерський
 • Digital masons

  Facebook знову оновив алгоритм видачі постів для людей, сторінок та груп.

  В середині травня мережа оголосила про зміни у видачі постів від друзів. Якщо раніше ви частіше бачили пости тих людей з контентом яких частіше взаємодіяли то тепер Facebook почав проводити прямі опитування і просити людей позначити людей, з якими ви найбільш близькі. Досліджуючи патерни таких опитувань алгоритм адаптується, звіряє свої гіпотези з вашими відповідями і підбирає для вас більш цікавий на його думку контент.

  А наприкінці травня оновився алгоритм для сторінок та груп. Тут мережа пішла тим самим шляхом опитувань. Користувачів спитали наскільки вони зацікавлені у контенті від конкретної сторінки та наскільки їм важлива група до якої вони приєднались. Так до переліку факторів, які впливають на видачу постів, додалися наскільки давно людина підписана на сторінку чи приєдналася до групи, як часто взаємодіє з їх контентом та як часто сторінка чи група постить.

  І так, Facebook відкрито написав, що краще постити багато і не паритись, а їх алгоритм донесе кожен конкретний пост до своєї аудиторії.

  Не знаю як у вас, а у мене останнім часом в стрічці Facebook дійсно з’явилося більше органічних постів від брендів на які я підписаний. Не думаю, що органічне охоплення сильно збільшиться, але точність донесення постів може трохи вплинути на ефективність.

  Зінгер

  Джерело http://bit.ly/2MBTvVz
 • Реклама

 • Digital masons

  Привіт, масони!
  Давно ми з вами не читали книг разом з видавництвом Наш Формат, тож виправляємо ситуацію. Сьогодні у нас цитати з книги «Маркетинг майбутнього. Як ґроуз-хакери змінюють правила гри» Раяна Голідея https://bit.ly/2Wtkg2e

  👁‍🗨 Ґроуз-хакер — це людина, що викинула підручник із традиційного маркетингу й замінила його лише тими методами, які можна протестувати, відстежити та виміряти. Вони невтомно йдуть за користувачами та зростанням. І якщо все зробити правильно, ці користувачі залучать нових користувачів, а ті — ще нових.

  👁‍🗨 Ґроуз-хакери вважають, що продукти — ба навіть цілі компанії та бізнес-моделі — варто перероблювати, поки ті не викликатимуть у перших користувачів чи споглядачів шаленого захвату. Інакше кажучи, найкраще маркетингове рішення — створити компанію чи продукт, що задовольнятиме реальні потреби конкретної групи людей.

  👁‍🗨 Сьогодні не лише маркетологи гарують над тим, щоб досягнути ринкової належності продукту. Якщо всі ваші сили йдуть на посередній продукт, не миріться з цим. Посередність — не норма. Визначитися з клієнтурою, вивчити її потреби, розробити продукт, від якого їй дух захопить, — усе це насамперед маркетингові рішення, а не лише дизайнерські чи розробницькі задачі.

  👁‍🗨 Сутність продукту вже не впливає на його розробку — це робимо ми за допомогою правил, директив і зворотного зв’язку. Ґроуз-хакери підтримують процес доопрацюванням, порадами й ретельним аналізом кожного аспекту бізнесу. Інакше кажучи, ринкова належність продукту — це особливе ставлення, підкріплене даними й інформацією.

  👁‍🗨 Більшість людей ніколи не стануть вашими клієнтами. Ґроуз-хакери ретельно добирають початкову аудиторію, що ухвалює вердикт новому продукту, і роблять це у найдешевший спосіб. Зовнішній маркетинг і піар потрібні лише для того, щоб залучити купку зацікавлених, прихильних і фанатичних користувачів на першому етапі. Далі компанія зростатиме з ними та за їхній рахунок.

  👁‍🗨 Вірусною стає лише певна категорія продуктів, проектів чи контенту, для яких мало просто бути гідними поширення — вони мають викликати бажання їх поширювати. По суті, ви прохаєте людей витратити свій соціальний капітал і написати відгук, залишити посилання чи порекомендувати вас безкоштовно. А як змусити людей зробити вам величезну послугу? Подати її не як послугу. Зробіть свій продукт вартим поширення й оформте його в зручну для цього форму.

  👁‍🗨 Метрика — поняття відносне і повністю залежить від мети. Знайдіть найважливішу метрику власного зростання й зосередьте всю увагу на ній. Не рівняйтеся на досвід інших.

  👁‍🗨 Мета ґроуз-хакера — жорстко й успішно оптимізувати вхідний трафік. Забудьте про загальноприйняту думку, що каже інвестувати в продажі та маркетинг, коли компанія зростає повільно. Навпаки, інвестуйте в перероблення та покращення сервісу, поки клієнти не будуть задоволені настільки, що просто не зможуть від нього відмовитись.
 • Digital masons

  Привіт, масони!
  В українському інфополі доволі мало інфи про брендові канали на YouTube. Не знаю як ви, а я з ходу згадав каналів п’ять, а цікавих рекламних колаборацій в рамках платформи не згадав зовсім. YouTube в Україні взагалі цікава штука — аудиторія і блогери є, а от у брендів, окрім кількох лідерів, проявитись на площадці не виходить. Причин тут багато. Це і невміння робити якісний контент, і вартість його виробництва, і висока конкуренція російського сегменту YouTube та блогерів, і більш зрозумілі інструменти просування на інших площадках…

  Але канали є (і їх більше п’яти) і агенція AIR підготувала перший рейтинг українських брендових каналів http://bit.ly/2MxX8Md. Тут на жаль без сюрпризів. В топі канали про техніку та декілька брендів б’юті індустрії з доволі звичайним контентом (огляди, тренди, підбірки). З усього списку мені сподобався хіба що Інтертоп, на фоні інших вони молодці.
  Але майже в усіх однакові дитячі хвороби: невелика кількість підписників і переглядів, низьке залучення аудиторії, повільне зростання, відсутність яскравих і ефективних креативних рішень в контенті та харизматичних ведучих.

  Єдине, що можна сказати після аналізу цього звіту — український брендовий YouTube існує і це вже щось :)
  Зінгер

  Підписані на українські бренди в YouTube?
 • Digital masons

  Привіт, масони!
  Альона нещодавно кидала лінк на конспекти всіх доповідей з iForum 2019, але дві з них я вирішив винести окремо. Це два дослідження української інтернет-аудиторії від GFK та Kantar, які корисно мати під рукою.

  GFK дослідив що і як українці купують в онлайні
  ▪️Так з 21 млн українців, що користуються інтернетом (ця цифра, до речі, не зростає останні три роки) лише близько 7 щось купують в інтернеті.
  ▪️64% всіх продажів забрали на себе одяг та аксесуари. Цікаво скільки з них прийшлось на соцмережі? Потім йдуть техніка, косметика, іграшки та побутова хімія для яких GFK не дав цифр, а замикає рейтинг їжа із 11%. Чи входить сюди доставка готової їжі — невідомо 🤷🏻‍♂️
  ▪️36% платить карткою напряму, 14% переводять гроші на картку продавця. Так що можна сказати, що ми дійшли до 50% безготівкових оплат. 23% використовують готівку, 14% накладні платежі та 2% вибирають кредити. Як платять 11% інших — невідомо. Мабуть забирають товари безкоштовно 😉

  Тут також цікаво чому люди не платять картами.
  44% просто не люблять платити наперед. Українці звикли, щоб спочаатку товар, а потім гроші, не навпаки. Окрім звички це ще й прояв недовіри до рітейлу. У 26% випадків немає фізичної можливості заплатити картою на сайті. 9% не хочуть переплачувати комісію і це зрозуміло. Але є 10% які досі не довіряють оплаті в інтернеті. Як вишенка на торті 56% покупців не довіряють банкам та технологіям в принципі. Є над чим працювати.

  Kantar зробив огляд української мобільної аудиторії
  ▪️Так загальне проникнення смартфонів серед інтернет-аудиторії сягає 85%. Але мобільна аудиторія значно молодша за всю інтернет-аудиторію 20,9 проти 33 років.
  ▪️53% використовують смартфон для новин, спорту (тут не зовсім зрозуміло що мається на увазі) та прогнозу погоди. 43% шукає інформацію про товари перед покупкою. 36% дивится відео. 29% щось купує. При цьому Kantar каже, що 41% всіх покупців в онлайні роблять це за допомогою смартфону і за два роки цей показник цілком може перевалити заа 50%.
  ▪️Серед вимог до контенту, який споживається з мобільних девайсів 45% вказує інформативність, стільки ж корисність та 42% шукають розважальний контент.

  Зінгер
 • Digital masons

  ​​Як завжди по середах підвозимо нові кар’єрні можливості.
  Розміститись в добірці #роботадлямасонів можна написавши нам листа на [email protected] або в особисті повідомлення. Вартість розміщення вакансій від компаній 500 грн\шт. Резюме фрілансерів приймаємо безкоштовно.

  🔴 Арт-директор в комунікаційну агенцію PlusOne на повний день http://bit.ly/2MqwtB0

  🔵 SMM-менеджер в IT-компанію Beemster Team на повний день http://bit.ly/2MsBOrD

  🔴 Копірайтер в IT-компанію Depositphotos на повний день http://bit.ly/2MqwNzI

  🔵 Product Marketing Manager в IT-компанію Precoro на повний день http://bit.ly/2MJuoAz

  🔴 PR-менеджер в юридичну компанію Juscutum на повний день http://bit.ly/2MsC6id

  🔵 Інтернет-маркетолог в цифрове видавництво MCFR на повний день http://bit.ly/2MuGyx3

  ————

  👩🏻‍💻 Digital менеджер, креативний продюсер із досвідом роботи 5 років.
  Навички: Digital Marketing, Digital Strategy, PPC, Web Analytics, копірайтинг, написання сценаріїв для влогу, організація знімального процесу (від ідеї до постпродакшену).
  СV http://bit.ly/2MEV5Ga
  Telegram @Kuzmenko_Nataliia
 • Digital masons

  ​​Практична школа комунікацій Bazilik підготувала для масонів розклад своїх лекцій та інтенсивів на червень. Обирайте своє та приходьте вчитись.

  ✔️ 8 червня — Copywriting intensive, який дасть вам базове поняття роботи копірайтера: що і навіщо йому потрібно знати про бренд та продукт, з яким він буде працювати; які інструменти працюють, а від яких краще відмовитись; де шукати ідеї для текстів і чи є там місце натхненню.
  Програма: http://bit.ly/2EP9LfU.

  ✔️ 13-16 червня — SMM intensive. Інтенсив для тих, хто хоче дізнатися про просування бренду у соціальних мережах від створення стратегії до аналізу результатів кампанії. Після 4 днів навчання студенти мають змогу підготувати та захистити дипломну роботу для свого проекту.
  Програма: http://bit.ly/2WlZ6nm.

  ✔️ 14 червня — лекція Call me by your name від Ані Лісовської. 3-годинна лекція про неймінг допоможе розібратися з тим, як роблять назви брендам та продуктам, зрозуміти, яке ім’я потрібне в тому чи іншому випадку, як його придумати і перевірити.
  Подія: http://bit.ly/2wB0Hql.

  ✔️ 26 червня — Email marketing intensive. Інтенсив навчить створювати ефективні email розсилки. Студенти дізнаються, як зробити так, щоб листи доходили, відкривались та продавали.
  Програма: http://bit.ly/2IjrlcL.

  ✔️ 27 червня — лекція Як ричить лев від Віталія Капустяна та Іллі Янковського. Хлопці з BBDO цього року будуть представляти Україну в категорії Film на фестивалі Cannes Lions . По приїзду хлопці обіцяють: розповісти, де шукати натхнення, коли у тебе тільки 24 години на бриф, розіграти спеціальний мерч Cannes Lions та розкрити секрети, як зафрендитись з крутими креативними директорами.
  Подія: http://bit.ly/2KoAvau.

  ✔️ 29-30 червня — нова програма Instagram Workshop. Для тих, хто хоче використовувати Instagram, як медіа-майданчик для особистого блога або комунікації бренду. Навчить працювати з аудиторією і створювати для неї контент.
  Програма: http://bit.ly/2Wb1qbS.

  #реклама
 • Digital masons

  Шалом, масони! Зібрала для вас цікаве за минулий тиждень

  🔹Історія, як North Pole хитро придумали просуватися через Wikipedia і обламалися. Цікавий, нестандартний кейс, з не менш цікавою розв'язкою.

  🔹Роздуми Ільяхова (того самого автора "Пиши та скорочуй" та "Правила ділового листування") на тему жорсткої реакції у соцмережах на проколи брендів. Реально цікава тема, бо Максим підіймає питання, чи справді комунікація брендів буває настільки провальною, чи це алгоритми соцмереж спотворюють картинку, створюючи бульбашку з негативних реакцій?

  🔹Для тих, хто пропустив цьогорічний iForum, тут знайдете конспекти топових доповідей

  🔹Instagram тестує стікери "Товар" та "Замовити". Схрещуємо пальці, щоб дійшло й до нашого села це оновлення.

  🔹Цікаве для ритейлу: дослідження популярності Apple Pay та Google Pay в Україні. Можливо, саме час додати цей спосіб оплати на свій сайт.

  Альона
 • Digital masons

  Шалом, масони! Україна отримала свого менеджера Facebook з публічної політики. Вітаємо Катерину Крук з цією посадою! Це реально крута новина 👍

  Джерело
 • Digital masons

  Привіт, масони.
  12-13 червня в Києві вдруге відбудеться Social Media Week міжнародна конференція про соціальні медіа, маркетинг та коммунікації.
  Цього разу глобальна тема — Stories. А якщо конкретніше — відповідальність брендів за те, що і як вони розповідають своїй аудиторії.

  За 2 дні виступлять 20 спікерів з України та Європи. Маркетинг директор Укрпошти розкаже про трансформацію комунікацій державної компанії. Коммунікаційний директор “100% Life” розкаже як інформаційна кампанія по легалізації медичного канабісу привела до реальних змін. Серед хедлайнерів також співзасновниця стартапу Warpin, який допомагає H&M та Ferarri виходити у VR та AR, та операційна директорка лондонської креативної агенції That Lot.

  Повну програму дивіться на сайті, там ще багато цікавого.

  Я ж, за традицією, буду ведучім та модератором першого дня і з цього приводу для всіх масонів діє знижка 20% на квитки за промокодом MasonsxSMW.

  Побачимось!

  Зінгер
 • Digital masons

  ​​А що там ВКонтакте?

  Цікава новина прилетіла із-за порєбріка: в ВК впровадили функцію прив'язки юридичної особи до публічної сторінки. Це має допомогти в суперечливих моментах.

  А от у Facebook з цим трошки тугіше. Великим світовим брендам простіше відстояти власні права, половина з них "відкриває з ноги" офіс підтримки Facebook, не тільки як народні улюбленці, а й як найбільші рекламодавці. А от малий та середній бізнес стикався з проблемою втрати або сквотінгу сторінок. І чим далі від Каліфорнії, тим гірше працює підтримка для таких випадків. Особисто мені відомий не один випадок, коли власники бізнесу залишались без доступу до сторінки з різних причин, бувало навіть таке, що забували хто реєстрував сторінку. Локальні документи ТМ, ФОП і тд для американської підтримки нічого не означають, малий бізнес бідкається, facebook розводить руками.

  Дуже не вистачає подібного функціоналу підтвердження права власності бізнес-сторінок.
 • Digital masons

  Привіт, масони.
  Тема особистого бренду — одна із найпопулярніших на нашому ринку останні кілька років. Думаю ви теж помітили як багато власників дуже різних бізнесів повиходили у публічну площину та почали створювати контент в Facebook, Instagram та YouTube, керуючись старою та простою істиною — “люди більше довіряють іншим людям”.

  Тут все здається простим. Обери свою тему, розповідай про те що робиш і що тобі подобається і все полетить. Або ще легше, найми SMM-щіка і нехай він все робить за тебе. Та, як завжди, реальність зовсім інша.

  Альона Таранєнко партнер бренд-консалтингової агенції “Тінь” зробила тест на брендпригодність для людей, що складається з трьох простих питань.

  Навіщо мені все це?
  Питання “Навіщо?” — взагалі одне з найкорисніших в житті. Чи є у вас логічні відповіді на нього в контексті особистого бренду, чи це просто модна штука яку вам теж хочеться?

  Чи можу я влаштуватись на ще одну роботу?
  Так, розвиток та підтримка особистого бренду це додаткова робота. Вам потрібно буде виділяти час на формулювання думок та їх оформлення у контент. І погана новина, що хоч деякі речі типу фото\відео чи розшифровки текстів можна віддати на аутсорс, формулювання змісту все одно залишиться вашою роботою.

  Чи є легші способи вирішити поставлені задачі?
  Слід пам’ятати, що особистий бренд це лише інструмент і він зовсім не універсальний. Частіше за все він довший і дорожчий за більш “традиційні” інструменти маркетингу.

  І від себе я б додав ще одне питання.
  Чи є у вас здібності щоб бути не просто лідером, а прикладом для людей які на вас не працюють?
  Формулювання думок, ораторські здібності чи просто самопрезентація, необхідна харизма та ін. Без них вам скоріш за все не вдасться привернути увагу до себе. Але гарна новина полягає в тому, що будь які здібності можна розвинути, але це потребує часу.

  Повний матеріал http://bit.ly/2MfhRV7
 • Digital masons

  ​​​​Привіт, масони.
  Гадаю багатьом з вас сьогодні прилетіла розсилка від Приватбанку із пропозицією змінити обкладинку картки в Apple Pay на один з промодизайнів фільму "Люди Х". Не фанат цієї франшизи, але зацінив цей ще один digital канал коммунікації брендів з клієнтами, який ніколи раніше до цього не розглядав. Не думаю, що це буде доступно комусь окрім Mastercard, але цікаво періодично помічати такі штуки.

  Як вам таке?
 • Digital masons

  ​​Добірка #роботадлямасонів в етері 😉
  Приймаємо нові вакансії щодня на [email protected] або в особисті повідомлення.

  🔴 Account-менеджер в digital-агентство YARCHE на повний день http://bit.ly/2ECxr6U

  🔵 Digital Marketing Specialist в IT-компанію DataArt на повний день http://bit.ly/2Mc7HEx

  🔴 SMM manager в агенцію DIEVO на повний день http://bit.ly/2HaShw1
 • Реклама

 • Digital masons

  ​​Трошки новин за ваш улюблений Istagram

  🔷1. Instagram представив новий тип профілю - Creators, який по суті є просунутим профілем бізнес-аккаунтів з детальною статистикою, просунутими діректами, можливістю додавати shoppable posts з бренд-партнерами та іншими фічами, які точно вподобають маркетологи. Гайд по новому типу профілів - http://bit.ly/2VSGWF2

  🔷2. Слоупок новина - було злито більш ніж 40 млн контактів Instagram блогерів. Facebook вже висловив глибоке занепокоєння ситуацією. Як ми пам'ятаємо, сам Марк вже шуткує про рівень приватності своєї компанії - https://tcrn.ch/30K5aoC

  🔷3. Новина для старообрядців, яким досі не заходять вертикальні фото та відео - IGTV тепер підтримуватиме горизонтальні відео.

  🔷4. Не пройшло й півроку, як Instagram почав вводити оновлений дизайн профайлів, де менше акценту на кількість підписників та біль клікабельні кнопки контактів. Вам же підключили новий дизайн?
 • Digital masons

  ​​В передостанній травневій добірці #роботадлямасонів сьогодні вродило. То ж якщо ви хочете потрапити в класну агенцію, дивіться вакансії нижче. А ми нагадуємо, що вакансії чи свої резюме ви можете надсилати нам на пошту [email protected]

  🔴 PPC Specialist в агенцію razom communications на повний день http://bit.ly/2HvGzvQ

  🔵 SMM Manager в PR агенцію BE—IT на повний день http://bit.ly/2HtGyIS

  📢 Три вакансії від агенції IPlace на повний день:
  🔴 Digital Media Planer http://bit.ly/2HtGHvU
  🔵 New Business Manager http://bit.ly/2Hy0NW8
  🔴 Programmatic Account Strategist http://bit.ly/2YOBghd

  🔵 SMM Manager в агенцію DIEVO на повний день http://bit.ly/2HaShw1

  🔴 Content Manager у фінтек компанію. Агенція Syntropy, на повний день http://bit.ly/2HI2L4U
 • Digital masons

  Вечір в хату, пост в канал!

  Плюси, мінуси та підводні камені giveaway в Instagram

  Нещодавно один інцидент з гівевеєм підкинув мені ідею написати окремий пост, адже чимало клієнтів та знайомих запитують про ефективність участі або проведення гівів в інстаграмі. Основна мотивація до участі зазвичай бажання якомога скоріше набрати 10к підписників, щоб з‘явилася можливість робити посилання в сторіз. Або просто збільшення омріяної цифри «для картинки». Розбираймося, працює це чи ні для бізнесу і що, окрім фолловерів можна отримати в результаті розіграшу подарунків.

  Є кілька варіантів проведення giveaway:

  1️⃣. Приєднатися до організованого гіву, де буде від 10 до 50 спонсорів та розіграш якогось значного призу типу iPhone X, грошей або навіть автомобіля (так, і таке було в українському інстаграмі)

  І тут є кілька нюансів.
  Часто гівевеї використовують як спосіб заробітку: організатори збирають гроші з спонсорів, закуповують рекламу, купують призи, а залишок (30-50%) залишають собі. В самому способі трохи заробити нічого поганого, але через потоковість часто страждає якість аудиторії. На призи, типу iPhone збігаються звичайні призолови, до 30% яких відписуються одразу як закінчується гіву, а замість реклами інколи просто купується пачка ботів. Рідше, проте зустрічаються, випадки повного кідалова, коли гроші збирають, ніякого гіву не відбувається, а організатори зливаються.

  Найбільший ризик участі в такому гіві - отримати напівмертву аудиторію, яка нічого не купує і просто осідає «гарною цифрою» в профілі. Як результат - можна отримати тіньовий бан від Instagram, який швидко проаналізує різницю між кількість підписників та рівнем взаємодії.

  2️⃣. Самостійне проведення гіву
  Результат може бути не таким маштабним, як при участі в організованому, проте якість аудиторії вже буде кращою. Головне - розігрувати подарунки, які мають відношення до вашого бренду, інакше знову є ризик привабити призоловів. Для просування конкурсу можна використовувати класичну рекламу, купувати публікації в блогерів або залучати партнерів. Зараз завдяки новим функціям в stories можна зробити куди цікавіший інтерактив, аніж просто підписка та тег друга.

  Якщо коротко:
  1. Ретельно перевіряйте репутацію організаторів гіву
  2. Якщо можете не проводити гів - не проводьте

  До речі, ви проводили гіви для своїх брендів/компаній?