🇪🇺 Чи можливо купувати американські ETF будучи резидентом ЄС?
Як Ви напевно знаєте, в Європі є свої стандарти (вимоги) до провайдерів ETF фондів які описані в UCITS.
Резидент ЄС не має змоги купувати американські ЕТF, тому користується європейськими аналогами.
Основний мінус таких фондів - вдвічі, а подекуди і втричі менше покриття, тобто гірша диверсифікація. Та й вибір самих фондів значно менший. 90% усіх фондів - американські.
Європейські фонди мають і свої плюси, але для когось є важливим саме кількість компаній.
Що робити резиденту ЄС? За правилами:
❌ заборонено купувати американські фонди,
але дозволено:
✅ Тримати такі фонди у портфелі.
✅ Продавати їх.
Учора спілкувався з клієнтом, який поділився лайфхаком як купувати американські фонди в рамках правил.
▪️ Продаємо Put опціон в грошах (бажано якомога ближче до дати експірації)
▪️ Виходимо на постачу активу.
На форумах пишуть, що схема дієва, проте особисто не тестував. Мінус такої схеми - 1 опціонний контракт = 100 акцій. Тобто треба чимала сума капіталу, щоб на кожен раз докуповувати активи у портфель.
Проте, комусь схема буде на часі.
Корисно? Поділись з другом 🇺🇦
Підписатись на Гроші Працюють.