Обложка канала

Деньги Работают

👨‍🏫 Дилетантские инвестиции от дипломированного финансиста. 📊 Независимая аналитика, портфельные теории, финансовый анализ. 💼 Познаем реальность инвестиций формируя портфель акций на 10 лет.

Деньги Работают

4 года назад
Открыть в
​​🤔 Чи варто інвестувати більше після падіння ринку? Одне з найпоширеніших запитань, яке інвестор собі задає. Особливо зараз, коли ми стикаємось з цим на практиці. 📉 Наприклад, якщо ви спочатку інвестували 500 доларів на місяць, чи варто подвоїти їх до 1000 доларів на місяць, коли ринок впаде на 20%, 30%? Це здається логічним, оскільки ви маєте певну знижку на актив. Ось деякі результати з цього питання по ринку США та за його межами. 🔸З 1926 року, майбутні доходи, збільшуються лише під час спаду на 40% або більше. На картинці представлені майбутні річні доходи за один, три та п’ять років індекса S&P 500, відповідно до рівня просадки ринку перед цим. 🔹 Середня річна прибутковість за один, три та п’ять років, коли ринок падає на >20% або >30%, майже ідентична прибутковості ринку за весь час. Це свідчить про те, що немає жодної додаткової вигоди від інвестування під час просадок такого масштабу. 🔹 Однак, після падіння на 40%+ індекс S&P 500 має тенденцію до більш різкого відновлення. Це дозволяє трохи підзаробити, хоча беручи до уваги -40% нереалізованого збитку по основному вкладу 😭 - термін підзаробити тут недоречний) 🔸На другому графіку представлена такаж статистика але вже за менший проміжок. Для тих, хто любить казати про "зараз світ змінився". Дані можете проаналізувати самостійно. 🔸Третій графік - аналіз Всесвітнього індексу країн за межами США («ACWI ex US»), починаючи з 1988 року, Виглядає, що вигода від інвестування після падіння у міжнародні акції - присутня. При просадці вже від 20% історично дохідність такого індексу була більша за середню протягом 1-2-5 років. Враховуючи наведену вище інформацію, інвестувати більше після падіння ринку здається гарною ідеєю (особливо в міжнарожні акції). Однак є одна проблема - гроші не беруться з повітря.🤔 👉 Якщо ви тримаєте часину коштів в очікуванні просадки - то значить ці гроші знаходяться в ліквідному активі, або у кеші - що не приносить достатній дохід, поки ви очікуєте просадку. Таким чином ви втрачаєте потенційний прибуток. Наприклад після кризи 2009 року ви б очікували наступну значну просадку - 10 років. 👉 Якщо ви реагуєте на падіння уже по факту - значить ви змінюєте своє фінансове положення, щоб знайти екстра гроші - починаєте економити, відмовлятись від певних цілей або витрат, що впливає на комфорт життя, або ще гірше - продаєте інші активи. PS. Я бачив багато досліджень які відстоюють обидві стратегії і в кожній були свої аргументи та графіки. Завжди оцінюйте питання всебічно. Корисно? Поділись з другом 🇺🇦 Підписатись на Гроші Працюють.