Обложка канала

Спілка мертвих юристів

Салют юристопотамы. Я собираю тут все то, что в нашей юридической профессии не скучно: лигалтех, маркетинг, новые формы юридиче кого бизнеса, и вот это вот все

Спілка мертвих юристів

4 года назад
Открыть в
​​Цікаво, Медведчуку було хоч трохи невдобно бути предметом обміну після усіх його дифамаційних позовів проти кожного, хто називав його “агентом Кремля”? Подібна історія ж і у Пригожина була нещодавно. Ми про неї не писали чомусь, виправляємося — Як англійські юристи відмовилися представляти Пригожина у справі проти Bellingcat У грудні 2021 Пригожин звернувся із позовом до засновника Bellingcat Еліота Хіггінса (ага, це Елліот засновник, а не Христо Грозєв) до високого суду Лондона. Чесна людина обурилася, що проплачений писака твітив про те, що Пригожин є організатором приватної військової комппанії Вагнер і саме Пригожин має нести відповідальність за дії компанії у ЦАР та у країнах Близького Сходу. Цей позов Пригожина — класичний приклад “ляпасу” (SLAPP, Strategic Litigation Against Public Participation) і ми писали про це явище ось тут. Так от, позов готувала фірма Discreet Law (англійська галерка на 7 людей), але у травні 2022 юристи подали клопотання про вихід із процесу через те, що після вторгнення росії в Україну працювати на росіян це ядерний удар по репутації. Пригожин намагався знайти інших юристів, але безрезультатно. Bloomberg Law дістали коментар якогось юриста із топової англійської галери: “if the firm took up his case, there would be nothing left of our firm”. Суддя закрив провадження. Після демаршу англійських юристів і судді Пригожин написав до суду гнівного листа. Сам цей лист я не знайшов ніде, але знайшов коментарі, начебто судді, про те, що це був прям дуже емоційний лист. Пригожин у листі жаліється, що не зміг знайти жодної фірми, яка б підхопила справу, а також що англійські судді не такі вже і незалежні, як виявилося. Пройшло лише чотири місяці, Пригожин, видно, звикся із жахливим наклепом і спокійно під камери вербує у СІЗО якихось чмонь до себе у ПВК “Вагнер”. @gadiuk