👀Влада розробила законопроєкт про декларування, але він дозволить приховати нажите під час війни майно, — очільник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін у статті для читачів ZN.UA.
За словами Шабуніна, у складних формулюваннях законопроєкту народні депутати, як завжди, приховали зачіпки, які фактично дозволять сховати нажите за час війни майно. Зокрема, новий законопроєкт дозволить:
🔹не вказувати майно, яким чиновник користується безкоштовно, наприклад, записану «на маму» квартиру, куплену за час війни;
🔹не зазначати адреси проживання членів сімʼї за кордоном (лише країну і місто). Як наслідок, розкішні квартири у центрах європейських столиць можна буде сховати;
🔹не вказувати власної адреси проживання в Україні. Сховати квартиру на Печерську стане легше;
🔹не подавати декларацій тим, хто хоч якось причетний «до захисту держави».
«Очевидно, що воїни ЗСУ зараз точно не мають відволікатися на декларування. Проте наразі формулювання законопроєкту дозволить не подавати декларацій навіть тим, хто не тримав зброї в руках», — пояснює Шабунін.
Очільник ЦПК наголосив, що потрібно вже зараз говорити про відкриття публічного доступу до Реєстру декларацій. І хоча народним депутатам вдається маніпулювати цим за кордоном, громадяни визначилися: потрібно, нарешті, відзвітувати публічно.
Повну версію тексту Шабуніна «91,7 % українців за відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників. Влада — проти» читайтеза посиланням.
🚀Підписатися на ZN.UA