Wargaming (танчики, кораблики) уходит из России. Обслуживание бизнеса уходит в Петербург в Лесту. Не очень понимаю, что это значит собственно для игроков в танчики и кораблики
wargaming.com/en/news…orldwide
Over the past weeks, Wargaming has been conducting a strategic review of business operations worldwide. The company has decided it will not own or operate any businesses in Russia and Belarus and will leave both countries.