Обложка канала

Gazeta.ua. Про головне

Топ-новости дня из Украины и мира. Эксклюзивные тексты сайта Gazeta.ua, тщательно отобранные редакцией. Подпишитесь на канал и читайте только самое важное!

Gazeta.ua. Про головне

7 лет назад
Открыть в
​​«Український серіал продали пропагандистському каналу "Россия-1"»

Україна продає в Росії кріпаків та кріпачок. Саме так можна обіграти новину про появу в ефірі каналу "Россия-1" телевізійного серіалу українського виробництва "Кріпосна". Особисто для мене ця новина має додаткове смислове навантаження. Дія стрічки відбувається не просто у Чернігівській губернії, а моєму рідному Ніжині зразка другої половини ХІХ століття. Як журналіст, автор книжок та сценаріїв я завжди був прихильником локалізації. За приклад беру не лише західні, а загалом усі художні твори, створені за межами України. Навіть російські творці згадують назви своїх міст та регіонів, не кажучи вже про Америку, Європу, Азію та Австралію. Ну що ж, тепер російські громадяни знатимуть про український Ніжин не лише за назвою однойменних маринованих огірків-корнішонів.

Але продаж успішного в Україні історичного серіалу для показу в Росію – прецедент у наш час доби значно більший, ніж можливість для росіян розширити свої знання української географії. Суть прецеденту в тому, що маємо чи не перший випадок за роки відкритого україно-російського політичного, економічного, військового та світоглядного протистояння, коли культурний продукт, створений в Україні, продається в Росію відкрито


Блог письменника Андрія Кокотюхи