Не съм обявявал война и не съм давал никакъв повод, за да се каже, че участвам в една такава война с президентската институция. Това заяви премиерът Николай Денков по време на пресконференция в Министерския съвет, на която заедно с министри от кабинета дадоха подробности около работата по управленската програма и отправиха критики към свършеното от предходното служебно правителство.Според Денков е имало „многократни провокации“ от страна на президентската институция и различни нейни представители