Пояснення від мене:
👉 йодид калію - пити не треба (горілку теж);
👉 тим, хто живе на контрольованій території, яка теоретично може потрапити в зону ураження - стануть в нагоді скіли, отримані три роки тому за ковіду (пам'ятаєте, болячка така була?) - сидіти вдома, при потреби вийти на вулицю вдягати маску та щільний одяг, що закриває відкриті ділянки шкіри, при поверненні додому - приймати душ та за потреби прати одяг, мати запас бутильованої питної води та продуктів;
👉 реальна конфігурація зони ураження, що потрапляє, що не потрапляє - залежить від напрямку вітру і погодних умов тут і зараз;
👉 розміри та площа зони ураження а також радіаційний фон при аварії - менші за ті, що були при аварії на ЧАЕС, але не забуваймо, що крім реакторів, є ще сховище відпрацьованого палива;
👉 русня - народ-гній, народ-підор, народ-мразь, народ-вірус.