📍Садыр Жапаров байкесинин сүрөтү тууралуу: Андан трагедия кылуунун кажети жок! "Сүрөт былтыр Түркияда тартылган. Түрк боордошторубуз мени менен жана башка аткаминерлер менен байланыша албай калышкан (бюрократиядан арыла элекпиз). Алар келгиле, силерден алтын сатып алалы, биздин цехке келгиле дешти. Ошол жерден ал алтын менен сүрөткө түшүптүр. Мындан трагедия кылуунун кажети жок!"- деди президент.
📍Садыр Жапаров о фотографии своего брата: Не надо делать из этого трагедию!"Фото было сделано в прошлом году в Турции. Наши турецкие братья не могли выйти на меня и других чиновников (мы еще не избавились от бюрократии). Они сказали: давайте мы будем у вас покупать золото, приходите в наш цех. Там он сфотографировался с золотом. Не надо делать из этого трагедию!", - заявил президент
❓ Ишендиңерби бул сөзүнө? 🤭
azattyk@bashtan_bashta