📍Август айынын ортосунда Садыр Жапаров санариптик форматка өтүү боюнча бардык керектүү маалыматты санариптик өнүктүрүү министрлигине бербесе, министрликтердин жетекчилерин кызматтан алууну убада кылган. 1-сентябрь өтүп кетти, мына эмне болду. Спойлер: эч ким кызматтан алынбайт.
📍В середине августа Садыр Жапаров пообещал уволить глав ведомств, если они не представят всю необходимую информацию Министерству цифрового развития для перехода на цифровой формат. 1 сентября уже прошло, и вот что вышло. Спойлер: никого не уволят.
🌝 Айта берет, кайта берет.
@bashtan_bashta