Обложка канала

Україна Війна Аналітика | Олег Жданов

Военный эксперт, полковник запаса.

Україна Війна Аналітика | Олег Жданов

3 года назад
Открыть в
Міністр оборони Норвегії генерал Ейрік Крістофферсен висловився про умовні втрати: ▪️ЗС рф: 180 000 загиблих та поранених; ▪️ЗСУ: 100 000 загиблих та поранених; ▪️Цивільне населення: 30 000 загиблих; “Незважаючи на великі втрати, росія має можливість виробляти техніку, розконсервовувати склади і мобілізувати більше живої сили. росія здатна продовжувати цю війну дуже довго, - говорить Ейрік Крістофферсен". Він додав, що Україні також потрібні танки, щоб перейти в наступ і повернути окуповану територію: “якщо вони хочуть піти в наступ цієї зими, вони потрібні їм швидше”. ____ США пропонують Києву вивести війська з Бахмута, якщо ціна утримування стане зависокою а можливості наносити неспівмірно більші втрати противнику будуть втрачені. Це дасть змогу підготувати більше особового складу до весняного наступу. У Вашингтоні вважають, що Україна не повинна зациклюватися на захисті Бахмута та утримувати його за будь-яку ціну. Зосередження уваги на Бахмуті заважає Києву у важливішому завданні — підготовці широкого весняного наступу. Саме воно дозволить досягти великих успіхів проти російської окупації на півдні країни. Таку думку поділяє велика кількість чиновників. У районі Бахмуту зараз росія має перевагу — там зосереджено більше російських артилерійських ресурсів і військових. Проте в адміністрації Джо Байдена вважають, що захоплення росією Бахмута не спричинить суттєвих зрушень у війні — українські сили зможуть відступити з міста на добре захищені позиції. При цьому ВСУ не вистачить сил на те, щоб утримати місто і одночасно підготувати армію до масштабного наступу, вважає певна частина американського політикуму. ___ Сенс в цьому є. Сам собою Бахмут не несе ні оперативного, ні стратегічного значення для військових, але якби російські війська взяли його швидко і з малими витратами, вони могли б розраховувати на розширення наступальних операцій. Внаслідок цього Україні довелося б спішно будувати оборонні позиції в менш сприятливих умовах. Не можна також скидати з рахунків і політичну та моральну доцільність. Важко здавати середнє місто зараз, коли останні місяці були лише перемоги навіть, коли там залишилось лише кілька тисяч людей, яких ніхто не хоче віддавати на поталу противнику. Поки взаємне виснаження сил в цьому секторі приносить більше користі - треба утримувати. Якщо з'явиться загроза оточення, порушення логістики, перевиснаження або пропорція втрат в обороні ставатиме гіршою, то тоді треба буде вже відходити. Українські сили використовували аналогічну модель поступового виснаження противника, змушуючи російських військових кілька місяців зазнавати великих втрат в особовому складі та техніці заради незначних тактичних успіхів. Не рідко вже за час цієї війни були ситуації, коли противник захоплював район лише після контрольованого відходу українців і виявлялося, що захоплення не приносило російським військовим оперативних успіхів. Українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме аналогічному результату - російські сили перекидають у цей район військових та техніку з травня 2022 року, але поки не досягли якихось значних успіхів в оперативному відношенні. Українські сили в цьому секторі утримують російські війська та техніку. Таким чином, вони не дають росії продовжувати наступ в інших районах, сковуючи та виснажуючи наявні сили противника. Задача для ЗС України та всіх відомств, які працюють на підвищення обороноздатності, полягає в акумулюванні можливостей для нашого наступу. @@PETRARCHY