Обложка канала

Шрайк Ньюс

12296 @ShrikeNews

Информация, которая мне кажется интересной.

Шрайк Ньюс

3 года назад
Открыть в
💬"Там все було заміновано заздалегідь" — Чому не підірвали мости на Чонгар? Розповідає військовий, який намагався це зробити 👀 Українська правда опублікувала інтерв'ю з дуже болючою багатьом темою — "Мінування Чонгару". Про події розповідає Іван Сестриватовський – військовий, який ніс службу на межі з Кримом, був звільнений з полону і саме він у фатальну ніч на 24 лютого мав підірвати мости. ❔У 2022 році обговорювалися можливості повномасштабного вторгнення. Чи були проведені навчання інструкції щодо того як діяти? — Навчання проводились, навчання завжди проводяться. Завжди готується особовий склад до будь якого вторгнення. ❔Чи давалися якісь розпорядження в лютому 2022 року? — Так. Це були більше не розпорядження, а застереження, настанови... ❔Чи були якісь припущення як будуть наступати, чи були якісь плани? — Саме так. Плани завжди відпрацьовані. ❔Якісь особливі укріплення, мінування готувалися перед наступом? — Ні, там все було заміновано заздалегідь. Ще з 14 року. Все обслуговувалося, всі мости, зокрема, два мости на Чонгарі були заміновані. ❔Чи ви бачили перевірки мінування? Коли востаннє? — Так, так. Десь тижня півтора, максимум два до повномасштабного вторгнення проводилася перевірка. Був журнал, кожного разу проводилася перевірка, що добре, що не добре. ❔Тобто ніяких розпоряджень щодо розмінування не надавалися? — Ні, ні. Розмінувань ніяких не було. Мости були заміновані. ❔І як було далі, коли вирішили підривати? — Намагався здійснити підрив, але вибуху не сталося. Я не сапер, але тут виходи два: або була висаджена якась диверсійна група, або дроти підриву були пошкоджені мінометним обстрілом. У мене тільки такі два варіанти, іншого нема. 🫡 Отже, ще раз. З основних тез можна чітко сказати — на Чонгарі все було заміновано, ретельно перевірялося, була розроблена чітка інструкція дій у разі необхідності підриву, рішення приймалося безпосередньо військовими на місцях і найголовніше — підрив було здійснено. Але в силу наслідків атаки він не відбувся. Про це раніше в інтерв'ю зазначав і генерал-лейтенант Сергій Наєв, який безпосередньо відповідав за той напрямок. ❗️І якщо хтось досі посміє використовувати ці трагічні події в політичних інтересах — нехай пам'ятає, що військовий, який бере участь у війні з 2016 року, Іван Сестриватовський разом зі своїми побратимами був готовий віддати в жертву своє життя, щоб виконати наказ, залишався на позиції до останнього, через що отримав поранення та потрапив в полон. 🤝Ми дякуємо виданню "Українська правда" за таке чудове інтерв'ю, де безпосередній учасник цих подій розклав все по полицях. А якщо хтось захоче сказати, що це підставлено, то нагадуємо, що дане видання є опозиційним до влади та висловлює досить впевнену критику в їх бік. Тож вважаємо питання з Чонгаром закритим! 🇺🇦Дякуємо всім, хто брав участь в тих подіях! Дякуємо кожному, хто боронить нашу країну! Не дамо знецінити старання тих, хто був готовий віддати своє життя заради країни! 📹 Радимо кожному подивитися це інтерв'ю та розставити всі крапки над "і".